Skocz do zawartości
SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akowicz111    125

Wczoraj dostałem przelew z agencji tylko nie wiem za co, bo suma mała i do niczego nie pasuje.Domyślam się że może RŚ ?

Wiadomość z agroFakt.pl

wtyczka7    0

U mnie wczoraj decyzja z obszarówki, Na razie nie ma decyzji z rś a zawsze była pierwsza. Modulacja odjęta ale tylko z obszarówki. Pakietów rś nie obejmuje :)

staszek    3

O jakich decyzjach piszecie? Ja '' gorskie'' dostalem jeszcze w grudniu. Kiedy maja byc jakies wieksze przelewy?

ede    0

No na kasę sobie poczekamy Polska jest coraz biedniejsza minister finansów mało coś przekazuje !!!!

thug    196

U mnie wczoraj decyzja z obszarówki, Na razie nie ma decyzji z rś a zawsze była pierwsza. Modulacja odjęta ale tylko z obszarówki. Pakietów rś nie obejmuje :)

z tego co wiem modulacja dotyczy wszystkich dopłat policz sobie dokładnie bo z tego co wiem nie piszą zbyt klarownie

POL1    28

Panowie od kiedy można składać te wnioski o zwrot pieniążków do zboża kfalifikowanego...zakupionego w centrali?

W tamtym roku chyba było 100zł do hektara i powinno się mieć 150kg pszenicy na ha.

kokoman0    59

z tego co wiem modulacja dotyczy wszystkich dopłat policz sobie dokładnie bo z tego co wiem nie piszą zbyt klarownie

Modulacja obejmuje tylko "obszarówkę" reszta jest normalnie naliczana. Na dzień dzisiejszy zarówno decyzji jak i kasy brak.

qomar    0

Witam - mam pytanie czy można będzie w tym roku złożyć wniosek o dopłaty na ugór i na motylkowe jako płatność uzupełniającą plus międzyplon ozimy z rolnośrodowiskowego - wszystko na jednej działce - najpierw ugór a później międzyplon jako motylkowe - przejdzie coś takiego czy raczej nie - czekam na podpowiedzi jak najlepiej rozwiązać taką sytuacje lub jakaś inna sprawdzona kombinacja - dodam że nie prowadze produkcji zwierzęcej tylko i wyłącznie roślinną.

thug    196

nie tylko obszarówka płatności specjalne np do tytoniu cukrową też

jaco25    262

Mam pytanie wie ktoś na jakiej zasadzie liczą kurs euro do dopłat ??? bo jeśli by wziąć średnią arytmetyczną 30. 09.2011- 30.09.2012 to jest inny. Czy może liczą z danego dnia w tym przypadku 30.09.2012?

skywalker89    39

napewno nie wyliczają żadnej średniej, tylko chyba tak jak mówisz kurs gdzieś z września jest brany pod uwagę z tego co sie orientuję

mocher    8

Mam pytanie wie ktoś na jakiej zasadzie liczą kurs euro do dopłat ??? bo jeśli by wziąć średnią arytmetyczną 30. 09.2011- 30.09.2012 to jest inny. Czy może liczą z danego dnia w tym przypadku 30.09.2012?

brany jest kurs z konkretnego dnia 30.09

jaco25    262

Moim skromnym zdaniem to pieniążki powinny być dostarczone w Euro i by się skończyło. Jak patrzyłem na kurs z 29.09.2012. to był coś po 4,17 a dzień później w dniu naliczania dopłat po 4,15 w skali całego kraju rolnicy stracili 125mln zł. Nie dość, że mamy dużo niższe dopłaty jak na zachodzie to jesteśmy prawie każdego roku skubani na kursie Euro. Druga sprawa to wypłaty dopłat. Każdy chyba doskonale sobie zdaję sprawę kiedy rolnikom potrzebne są pieniądze na paliwo, ś.o.r. nawozy itp. więc kasa najpóźniej do końca lutego powinna przyjść, a tu sobie zrobili do końca czerwca żal pl...

Oczywiście można sobie wynegocjować fakturę na późniejszy termin ale każdy by chciał mieć gotówkę wcześniej na koncie.

damianzbr    972

Modulacja obejmuje tylko "obszarówkę" reszta jest normalnie naliczana. Na dzień dzisiejszy zarówno decyzji jak i kasy brak.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz, gdzie są rozporządzenia to regulujące? Dzisiaj w powiatowym biurze powiedzieli że modulacja dotyczy tylko obszarówki... Wtedy też zapytałem ,,to ile w końcu ja dostanę dopłat''.

Więc dziewczyna wyjęła jakiś kajet włączył komputer i zaczęła podstawiać do jakiegoś wzoru wszystkie dopłaty czyli: RŚ, do motylkowych, JPO, ONW

na to ja - przecież pani powiedziała że modulacja dotyczy tylko JPO.

Ona na to - proszę pana ja też bym chciała żeby nic nie ucinali. My mamy taki wzór i ja muszę tak nie inaczej wyliczać.

Gdy podała mi kwotę jaką mam ponoć dostać jasno wynikało że jest ona mniejsza o 10% od łącznej kwoty JPO, motylkowe, RŚ i ONW.

Ta sprawa bardzo mi się nie podoba. Mówią że obcinają tylko obszarówkę, a rzeczywistość jest inna. Ktoś doszukał się tych rozporządzeń, gdzie one są, co z nich konkretnie wynika?

EDIT: decyzja na RŚ i ONW już przyszła i jest to pełna kwota bez żadnej modulacji. Czy to rozporządzenie jest tak sprytnie sporządzone i mówi o tym że modulacja dotyczy 10% wszystkich dopłat natomiast tę kwotę obcinają od płatności JPO?

Edytowano przez damianzbr

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się