SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

soltys48    19550

Panowie DETEKTYWOWI Rutkowskiemu dajmy już spokój :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milena1026    0

Decyzja na dopłaty i ONW ponad trzy tyg temu a kasy nie ma:(Jeżeli w czerwcu dopiero będzie to mogą ją sobie ......!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Milenko, Ja chętnie w czerwcu przejmę Twoje płatności skoro ich wtedy nie chcesz. :)

U Mnie cisza.

Kontrole do gruntów miałem w grudniu, złożyłem odwołanie co do pomiaru na jednej działce ( odcięto około 1 ha na jednej działce, mierzone metodą fotograficzną nie GPS ) i zgodnie z opinią znajomego w OR ARiMR kasę zobaczę nie wcześniej niż w czerwcu na koncie... A na moje 45 ha to potrzeba trochę nawozów, ŚOR i paliwa a inwestycjach też trzeba myśleć... :huh:

Więc nie narzekajcie za bardzo, ze macie decyzje i kasy nie ma narazie.

Przyjdzie, to kwestia 2 - 4 tygodni. Nawozy i paliwo można kupować. A za fakturę można zapłacić po 14 dniach, sprzedawcy poczekają. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19550

pieniązków z ARiMR nadal brak na koncie-niestety! Przetarg na ziemie,którą chcieliśmy z ojcem kupić tuż tuż a całe środki utopione w nawozach i paliwie. Dziś jeszcze odmówiłem sprzedaży bydła.... może przyjdą dopłaty do początku marca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

Dziś w Agrobiznesie mówili że dziś i jutro pieniądze na konta rolników wpłyną.

Ja mam decyzje z 1 lutego a kasy brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ice2006    4

a u mnie lipa kontrole miałem 2 lutego papiery z działań rolnośrodowiskowych zabrali i mieli za 2 dni przywieżć i miałem podpisać protokół z kontroli 15 lutego a tu ani widu ani słychu widze że sie spieszą ps podobno agencja ma czas na wydanie decyzji do końca lutego jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamwiol    0

Decyzje na platnosci ONW dostalem pod koniec listopada a kasa na koncie przed swietami a jezeli chodzi o bezposrednie to decyzja z 11.01 a kasy nie ma.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

A druki na tego roczne już rozsyłają? bo w tamtym roku chyba w lutym dostałem


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

W mojej okolicy wszyscy już chyba wydali pieniądze z dopłat, a ja jeszcze decyzji nawet nie mam. Najgorzej jak przyjdzie czekać na kasę do czerwca ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Wiadomo już do kiedy mają termin wysłania decyzji? U mnie dalej bez decyzji jakiejkolwiek....


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

Wiadomo już do kiedy mają termin wysłania decyzji? U mnie dalej bez decyzji jakiejkolwiek....

Do końca lutego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Dzięki za szybką odpowiedź. Czyli trzeba poczekać do końca lutego a jak dalej będzie cisza to zacząć się wtedy dowiadywać co i dlaczego.

Pytałem bo kiedyś widziałem gdzieś tu na forum ktoś pisał, że do końca marca mają termin co do decyzji a do czerwca co do wypłat.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ja dostałem decyzję w tym tygodniu ale rodzice jeszcze nie bo u nich coś się nie zgadzało. A wnioski na ten rok to już ze 3 tyg temu przyszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

przysłali mi nowy wniosek i ku mojemu zdziwieniu na kartce z wypisem działek i ich areałem pomierzonym chyba z tych zdjęć satelitarnych..... napisali mi przy jednej z działek, że przy postępowaniu administracyjnym wykryto błąd areału i z 1 ha co zgłaszam zrobili mi 0,61 ha, ktoś miał podobny przypadek trzeba przy tym interweniować czy to jest tylko informacyjnie, że za dużo zgłosiłem ....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzego620    0

Drodzy Rolnicy, czy słyszeliście ,że nasz rząd zamierza obniżyć o 10% dopłaty bezpośrednie tym rolnikom którzy dostają rocznie powyżej 5tys euro dopłat? Jeśli wiecie coś więcej na ten skandaliczny temat proszę piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Drodzy Rolnicy, czy  słyszeliście ,że nasz rząd zamierza obniżyć o 10% dopłaty bezpośrednie tym rolnikom którzy dostają rocznie powyżej 5tys euro dopłat? Jeśli wiecie coś więcej na ten skandaliczny temat proszę piszcie.

 

Są dwa tematy "Dopłaty 2012" i "Rok 2012 - zmienjszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie" tam dyskusja trwa na temat tej skandalicznej decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejl    2

Ja czekałem na decyzję, a wczoraj miałem kontrolę na miejscu :( .

Ciekawe w jaki sposób dostanę decyzję do końca lutego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19550

u mnie nadal brak a przetarg zbliża się nieuchronnie :wacko: :wacko: pozostał kredyt i sprzedaż bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj