SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    314

zaaaaaaaaaaaaaaaaaorać ;)

Ja właśnie orzę co się da a niedługo ostatnie świnki wpisuję na tatę, na niego też kilka ha gruntów gdzie była łąka, staw itp

Na mnie zostaną bezproblemowe działki gdzie będę siał rzepak i pszenicę oraz hodował ptaki z natury 2000 i poplon K01C (w tym roku kończy mi się stary program i od nowego roku chcę wejść w nowy ale już z ptaszkami pozbywając się przy okazji zwierząt co by mi ARiMR i Lekarz Wet. się nie czepiał).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

"Na początek ARiMR przekaże w ramach dopłat bezpośrednich ponad 2,7 miliarda złotych, które trafi do około 400 tys. rolników. "

 

czyli 6750zl na osobe srednio , czyli sami mali w tym roku dostana, reszta pozniej

 

srednia doplata to 10.500zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinw    0

To przyznawać się , kto dziś dostał kasę? :D

 

Wczoraj to nie ale może dziś :) W tamtym roku miałem 2. grudnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Po16dostałem przelew za dopłaty bezpośrednie,po raz pierwszy tak szybko


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

 

czyli 6750zl na osobe srednio , czyli sami mali w tym roku dostana, reszta pozniej

 

srednia doplata to 10.500zl

 

Kasa na koncie i średnią kilka razy przewyższyłem, nie było takiego roku abym nie dostał w grudniu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

dziś kasa na koncie jeszcze tak szybko nigdy nie miałem areał 45ha tylko produkcja roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

"Na początek ARiMR przekaże w ramach dopłat bezpośrednich ponad 2,7 miliarda złotych, które trafi do około 400 tys. rolników. "

 

czyli 6750zl na osobe srednio , czyli sami mali w tym roku dostana, reszta pozniej

 

srednia doplata to 10.500zl

 

ogólnie 10,500 zł to srednia czy bez ONW ?? weż nie kracz bo kasy nie dostaniemy w grudniu a potrzebna jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ojciec zawsze w grudniu dostawal od samego poczatku doplat wiec moze i to przejelem wraz z gospodarstwem :) ONW juz wydane a teraz by jakies Big Bagi przydalo sie kupic bo z dnia na dzien N w gore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja także czekam na kaske bo wszystko drozeje ze mas :(akra... jak tylko troszeczke lepsze dopłaty,to od razu wszystko drozeje!!nienawidze tego Je...go kraju!!!! ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Ja wzorem ubiegłego roku, to się chyba załapię na noworoczne "przeceny". http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/mniejsza-kwota-na-doplaty-bezposrednie,32837.html ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ja miałem 3 kontrole w ciągu tygodnia , ojciec 2. Cała gmina była tak kontrolowana. O decyzjach to można pomarzyć. A do tego gmina o 100% podniosła podatek bo tylko w ten sposób uniknie bankructwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@saszeta, Grecja bankrutuje, państwo, a gmina to już nikogo nie dziwi. 100% podnieśli podatek (u mnie też), ale czy wójt zaniecha uchwalania podwyżki sobie i ziomalom po nowym roku? Wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Pierwszy raz od początku edycji dopłat w jednym roku dostałem 2 razy. :lol: W piątek przelewik wpadł, a miałem UPO JPO cukier, coś tam do krów(zwierzęca 39zł :)) i uczestnictwo w poplonach i zrównoważonym. Za rolnośrodowiskowe jeszcze kasy i decyzji nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

ONW już dawno dostaliśmy. :)

Decyzja na obszarowe przyszła 21 listopada, na przelew jeszcze czekamy

Edytowano przez patryk2411

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

u mnie przelewu za jednolitą nie było i też wiem że nikomu ARiMR nie przelała jeszcze kasy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Jak pytałem w ARiMR o decyzję to powiedzeli ze tym co mają umowy na owoce miękie decyzji nie wysyłają w ogóle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Agencja według wcześniejszych zapowiedzi miała wypłacić w grudniu ok.8 mld.zł,teraz już się mówi o 4 mld.Czyli urzędnicy przed wyborami zrobili kampanię swoim szefom[ obiecanki bez pokrycia] teraz wszystko wróciło do normy i większość dostanie kasę nie wcześniej niż w lutym,no bo przełom roku,brak uchwalonego budżetu,a i jeszcze zmiany na kierowniczych stanowiskach(dzielenie powyborczych łupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj