SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Mógł by ktoś odesłać gdzie są dokładnie opisane modulacje, czego dotyczą i w jakim stopniu ? Lub wyjaśnić to tutaj.

 

Bo np. nie bardzo rozumiem pojęcia I modulacja, II modulacja. Obje modulacje jednocześnie mogą objąć dane gospodarstwo? Jednocześnie mogą obciąć 12,45 % dopłat. Czy obcinają je z ONW strączkowych i rolnośrodowiskowych.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25503
Napisano (edytowany)

Pierwsza modulacja obejmuje wszystkich którzy przekroczą 2000euro z unijnej kasy. Modulacja wynosi 2,453658% nadwyżki z 2 tys. euro (np. jak jest 3500 euro, potrącenie jest z 1500euro)

Druga modulacja dotyczy wszystkich którzy przekroczyli 5 tys. euro całkowitych płatności (jpo, upo pz, st, om i co tam jeszcze możliwe). Wynosi 10% z nadwyżki z 5 tys. euro (np. przy naliczeniu 7200euro potrącenie wynosi 10% z 2200euro)

 

Wszystkie gospodarstwa o naliczonej sumie dopłat powyżej 5000 euro obejmują obie modulacje.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

 

Wybacz, ale albo coś kręcisz, albo Agencja zrobiła Cię w balona. Przy tym areale i dopłatach JPO+UPO mogli potrącić Ci najwyżej 600-700 zł.

JPO ~ 830zł

UPO ~ 139zł

I modulacja tylko z JPO - 2,45% z nadwyżki powyżej 2000euro = około 300zł

II modulacja z całości - 10% z nadwyżki powyżej 5000 euro = około 350zł

Sory!Może faktycznie troszkę nieścisłości bo jpo+upo =970 a mnie policzyli jpo-816 ,upo-93 a więc w sumie 909 nie 809.I jezeli jeszcze dodać pomniejszenie dopłaty cukrowej to dokładnie 1570zł mniej.I owszem kwotę jpo obniżono o ok.300zł,zaś upo o ponad tysiąc(sumowane są wszystkie płatności-upo,cukrowa,do pomidorów).Wyszło jak podane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti177    26

Decyzja 03.12., kasa dzisiaj w całości na koncie wpłynęła po 17-tej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5289

Czy ktoś kto miał kontrolę rolnośrodowiskową dostał już jakiekolwiek dopłaty?

 

Ja miałem pod koniec listopada kontrole RŚ to dopiero w zeszłym tygodniu dostałem protokół pokontrolny z oddziału regionalnego agencji ,teraz muszą albo juz wysłali do biura powiatowego i chyba do Warszawy jeszcze więc obieg papierków bedzie to zejdzie im do kwietnia jak nic

Oczywiście żadnych pieniedzy na koncie :/


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Decyzja 11.12 nadal cisza , za to dziś dotarł wniosek na rok 2014 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

Zachodnia Wielkopolska, powiat Wolsztyn ... RŚ i ONW wypłacone 13 listopada a dziś decyzja na pozostałe. Trzeba będzie się do banku przejechać bo przyda się dodatkowe parę groszy na nawozy :P Powierzchnia 18 ha 17500zł , o blisko 180zł mniej przez współczynnik korygujący... Brałem młodego rolnika i sieje poplony a od wstąpienia do Unii ani jednej kontroli w gospodarstwie,nie powiem że mnie to nie cieszy :D Często tak się zdarza ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAMIANT25    2

decyzja z 6.12 . 2013 kasy brak a kumpel miał z 4. 12 i już kase ma. lubelskie powiat hrubieszowski.

 

decyzja z 6.12 . 2013 kasy brak a kumpel miał z 4. 12 i już kase ma. lubelskie powiat hrubieszowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki85    0

decyzja z 10.12.2013 i dziś całość dopłat na koncie. mazowieckie powiat płoński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusssak    0

Dzis dzwonilem do agencji powiatowej. Decyzja dopiero wczoraj wydana:( Kasa pewni za dwa miesiace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6
Napisano (edytowany)

Wielkopolska decyzja przyszła

 

Dziś czytam w Tygodnik poradnik rolniczy na rok 2014 będzie zniesiona dopłata UPO i PZ pozostanie tylko dopłata do chmielu,tytoniu i skrobi.

 

Byłem a Agencji kasa max 6 tyg. na koncie będzie

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz24    3

wie ktos może jak przebiega wypłata dopłat w powiecie aleksandrów kujawski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Decyzja była na początku grudnia a wreszcie dzisiaj pojawiły się pieniądze na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Według nowego wniosku JPO niby nie ma tylko jest "uzupełniająca płatność podstawowa" , ale we wniosku nadal obowiązuje skrót UPO , nawet w wniosku w danych które agencja wypełnia jest nadal skrót UPO .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Mam pytanko.

Dzwonili do mnie z chemirolu i chcieli zebym im podał numery decyzji dopłat bezpośrednich za te lata w których sprzedawałem im zboże lub rzepak. Na jakiej podstawie mają czelność o to pytać? Spotakal sie ktoś z takim czymś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj