SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michalmeer    483

Potrzebna osoba tylko nie z rządu która to chwyci w swoje rece poprowadzi i obieca ze ponad wszystko będzie z nami ..

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Lepper miał swoje 5 minut i też nic nie zrobił, do ruskich nawet kilogram mięsa nie poszedł, najniższe ceny żywca w historii

 

Powiadomienia na dopłaty już dostałem, ciekawe kiedy wypłacą

 

co roku dokupuje kilka ha ale dopłaty wcale dużo się nie zwiększają, najbardziej dobija mnie historyczna płatność zwierzęca bo mam teraz dużo więcej pola i zwierzaków niż przed unią :(

 

a ta modulacja to co roku będzie? to najlepiej żeby były takie malutkie gospodarstwa do 5 tys euro? Za mało żeby coś kupić i za dużo żeby przepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Unie decyzja była coś koło 15 grudnia i nic . A wuja dostal juz dwa razu w ratach


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Teraz żalicie się że brakuje Leppera a drudzy że nic nie robił, ale on zrobił więcej przez te lata co rządził a niżeli stare dziadki Z PSL-u którzy tylko skaczą ze stołka na stołek i chłopa mają gdzieś przez 3 lata kadencji. Dopiero w ostatnim roku widzą chłopa gdy wybory się zbliżają. W tym roku będą wybory do Europarlamentu i Samorządu i zobaczycie jak prężyć będą się dziadki kasztanowe. Pomysł z modulacją dopłat o 7% był waśnie tych panów. Unia wymagała tylko 5%, ale oczywiście trzeba się podlizać UE by zapracować na stołki w Brukseli i niech będzie 7%. Mało tego modulacja dotyczyła wcześniej rolników których dopłaty przekraczały 5000 tys euro tym roku próg ten wynosi 2000tys euro. 7 lat rządzą a efektów nie wdać a wy nadal potraficie narzekać na Leppera który rządził raptem 2lata. Zakaz uboju rytualnego również wprowadzili Ci sam panowie, a co nas to obchodzi że Polski rolnik straci, kilka zakładów upadnie liczy się to by Bruksela był zadowolona. Dzięki temu zakłady w Niemczech i Francji zacierają tylko ręce, ubój idzie pełną parą.

Panowie zastanówcie się trochę.

Edytowano przez sebastian264

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

nie jestem wielkim farmerem tylko uważam że im większe dopłaty to lepiej, zawsze łatwiej coś kupić.

A przez 2 lata można było coś zrobić bardziej widocznego, tylko krzyczec potrafił

 

TomyLee nie wiem czym Cię uraziłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Chociaż krzyczał a nie tak jak Waldek (wiecznie zniesmaczona mina), Marek S.( zrobiłem co swoje i kręce lody nie będąc już na świeczniku), i wielki Stasiek K (stary wyżeracz). I to raczej do nich miałbym pretensje a nie do Leppera którego i tak z nami nie ma. 7 lat to szmat czasu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Może i masz rację, ale zobacz:

1, mięso idzie do ruskich, cena na świnki nawet stabilna, przynajmniej nie spada do 3 zł

2. mleko cene też ma niezłą i też idzie na wschód

3 na owoce też rynek zbytu jest

4 na bydło ta cena też nie jest taka najgorsza, pare lat temu żeby po 7 zł dostać to był cud

5 chociaż jeden rok w którym ruscy gazu nie zakręcili

Ja ich nie chwale bo też sporo namieszali ale troche spokoju jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Teraz żalicie się że brakuje Leppera a drudzy że nic nie robił, ale on zrobił więcej przez te lata co rządził a niżeli stare dziadki Z PSL-u którzy tylko skaczą ze stołka na stołek i chłopa mają gdzieś przez 3 lata kadencji. Dopiero w ostatnim roku widzą chłopa gdy wybory się zbliżają. W tym roku będą wybory do Europarlamentu i Samorządu i zobaczycie jak prężyć będą się dziadki kasztanowe. Pomysł z modulacją dopłat o 7% był waśnie tych panów. Unia wymagała tylko 5%, ale oczywiście trzeba się podlizać UE by zapracować na stołki w Brukseli i niech będzie 7%. Mało tego modulacja dotyczyła wcześniej rolników których dopłaty przekraczały 5000 tys euro tym roku próg ten wynosi 2000tys euro. 7 lat rządzą a efektów nie wdać a wy nadal potraficie narzekać na Leppera który rządził raptem 2lata. Zakaz uboju rytualnego również wprowadzili Ci sam panowie, a co nas to obchodzi że Polski rolnik straci, kilka zakładów upadnie liczy się to by Bruksela był zadowolona. Dzięki temu zakłady w Niemczech i Francji zacierają tylko ręce, ubój idzie pełną parą.

Panowie zastanówcie się trochę.

 

Dobrze gada wódki dajcie :) to w formie żartu.

Ale dokladnie jest tak jak piszesz.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

"Zakaz uboju rytualnego również wprowadzili Ci sam panowie, a co nas to obchodzi że Polski rolnik straci, kilka zakładów upadnie liczy się to by Bruksela był zadowolona. Dzięki temu zakłady w Niemczech i Francji zacierają tylko ręce, ubój idzie pełną parą.

Panowie zastanówcie się trochę."

 

Tylko pytanie kto głosował za wprowadzeniem zakazu uboju rytualnego - wg mnie to zasługa PIS którzy tylko pieknie potrafią krzyczeć, za ubój rytualny odpowiedzialny jest PiS.

Wybiegnę troche w przyszłość rok 2015 PiS wygrywa wybory i mamy

1. Zakaz eksportu do Rosji mięsa, warzyw, owoców oraz zakręcony gaz w dwókrotnie wyższej cenie niz dotychczas

2. świnie i żywiec wołowy tańszy bo gdzie go sprzedamy

 

U nas w Polsce przeważa Typ rolnika nr 3 (z posty dwie strony wcześniej) który tylko narzeka i zazdrości sąsiadowi że ten coś ma, a do roboty to się nie weźmie bo się nieopłaca. Tylko ja się pytam dlaczego niewielu się opłaci, a wiekszości nie?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

sa rózne typy rolników,

 

1 taki co inwestuje na maxa i kredytuje sie na maxa bo wierzy w wyscig szczurów tzn rozwój w nieskonczonosc

2 taki co inwestuje tylko w to co musi a reszte pieniedzy/zysków przeznacza na zycie, remont domu, samochód itp

3 taki co czeka na dopłaty po czym kasa idzie na przejedzenie/przepicie, a gospodarka w stanie ruiny tzn 1.5 tony zyta z hektara, rozwalona 360 i pogiety pług

 

Ja jeszcze bym zrobił punkt między jedynką a dwójką, a mianowicie:

Taki, który inwestuję w rolnictwo bo wierzy, że jest to sposób na życie ale z rozwagą, nie zapomina o domu i o jego mieszkańcach...

Moim zdaniem rzeczą nie roztropną jest kupować maszyny za milion zł, brać na to sporę kredyty a dom w którym się mieszka popada w ruinę, takich jest też wielu, ale każdy robi jak uważa...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Decyzja 29.11 kasa dzisiaj na koncie woj.mazowieckie powiat Łosicki :)

Edytowano przez drobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jaco25

dokładnie, sporo jest takich dla których liczy sie tylko gospodarka i sprzet do gospodarki, a chałupa jak u biedaka, bo zawsze wazniejsza jest gospodarka, bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

A pamiętam jak kiedyś mówiono że dopłaty będą cały czas szły w górę aż w którymś tam roku nastąpi wyrównanie z innymi państwami unii (tej starej) no ale niestety dopłaty idą w dół. Nie rozumiem tego, PSL jest w koalicji a chyba dla nas rolników (tych małych i średnich) jest coraz ciężej Ale chyba na tym to wszystko polega żeby Ci mali nie przetrwali i zostali wchłonięci przez tych dużych. Pytanie tylko gdzie Ci mali rolnicy mają później szukać roboty. Przepraszam za swoje wywody ale po prostu strasznie się denerwuje jak pokazują w agrobiznesie takiego "dzierżawcę" kilku tysięcy hektarów który się żali że 30 % musi oddać dla indywidualnych rolników i teraz będzie musiał zwolnić parę osób. Moim zdaniem im więcej gospodarstw średnich tym lepiej ale jak w dzisiejszych czasach rolnik który ma 15 czy 20 hektarów nie ma szans aby dokupić ziemi. W moich okolicach jest to po prostu nie realne. W lutym będzie przetarg na 2 działki na dzierżawę na jeden rok a już jest sporo chętnych także mali nie mają najmniejszych szans

Edytowano przez Piechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

"Zakaz uboju rytualnego również wprowadzili Ci sam panowie, a co nas to obchodzi że Polski rolnik straci, kilka zakładów upadnie liczy się to by Bruksela był zadowolona. Dzięki temu zakłady w Niemczech i Francji zacierają tylko ręce, ubój idzie pełną parą.

Panowie zastanówcie się trochę."

 

Tylko pytanie kto głosował za wprowadzeniem zakazu uboju rytualnego - wg mnie to zasługa PIS którzy tylko pieknie potrafią krzyczeć, za ubój rytualny odpowiedzialny jest PiS.

Wybiegnę troche w przyszłość rok 2015 PiS wygrywa wybory i mamy

1. Zakaz eksportu do Rosji mięsa, warzyw, owoców oraz zakręcony gaz w dwókrotnie wyższej cenie niz dotychczas

2. świnie i żywiec wołowy tańszy bo gdzie go sprzedamy

 

U nas w Polsce przeważa Typ rolnika nr 3 (z posty dwie strony wcześniej) który tylko narzeka i zazdrości sąsiadowi że ten coś ma, a do roboty to się nie weźmie bo się nieopłaca. Tylko ja się pytam dlaczego niewielu się opłaci, a wiekszości nie?

Święte slowa. Kaczyniak tylko czeka aby wrócić do władzy i wtedy zacznie się awantura z Rosją dochodzenia w sprawie tragedii w Smolensku co doprowadzi do wprowadzenia przez Rosję embarga na wszystkie co z Polski. Mieliśmy już tego przedsmak bodajże w 2005 roku. Z Niemcami też stosunki pewnie by pogorszyl, a jest to kraj do którego najwięcej eksportujemy. Skutki dojścia PIS do władzy będą bardzie dotkliwe dla naszej gospodarki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Przez Braci K 2 nitka gazu zamiast przez Polskę idzie przez Bałtyk. A znając życie po dojściu do władzy przez pana Jarosława od każdego rolnika pobiorą 5% dopłat na fundusz badania Katastrofy Smoleńskiej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Trzeba założyć nowy temat bo ten jest 2011-2013 a teraz mamy 2014 ;)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tak ale obecnie wypłacane dopłaty są za rok 2013 więc temat odpowiedni .

 

Decyzja 11.12.2013 - kasy na koncie do dziś brak . (woj. lubelskie powiat Łęczna dotąd były dwie serie wypłat jedna w grudniu druga w zeszłym tyg.)

 

W Agrobiznesie też krzyczeli pod koniec roku ,że tempo dopłat ( jak zwykle :lol: ) bardzo dobre i od tamtej pory zupełna cisza na temat tempa wypłaty dopłat ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Jesteś w błędzie ,TV mówiono o transzy wypłat 10 stycznia i 10-tego wieczorem cała kasa na koncie. A decyzję miałem na początku grudnia. W moim wypadku tępo wypłat normalne co, roku otrzymuję kasę max do 15 lutego.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianna33    0

Non stop krzycza że tempo wypłat lepsze niz w zeszłym roku ale chyba troche odbiegają od prawdy,bo gdzie nie czytam i z kim nie rozmawiam wieluuu jeszcze dopłat nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj