SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zombi330    49

ja pamiętam czasy bez dopłat i było dobrze ale wtedy za porządnego tucznika kupowło się beke 200l ON a za 2 przyczepę dobrego węgla albo nawozu - nie do uwierzenia co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

kiedyś napisałem to na forum w jakims temacie to jeden powiedział ze to było złe dla gospodarki i nie do przyjecia ... ... w rządzie wiedzą jak jest na wsi lepiej niz my . kiedy rnicy zaczeli teraz protestować napisałem zeby lepiej wszyscy jechali na warszawe to bedzie rozgłos i to cos da .. ale ktos sie wypowiedział ze nie mam racji .. a teraz w szczecinie protestują i zadna telewizja o tym nie mowi .. no ale są mądrzejsi odemnie i chyba wiedza co robią .. sory troche zmieniłem temat


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

tak później przyszły reformy, inflacja, oszołomy z solidarności dorwały sie do władzy i nawet jak ktos miał kaskę to szybko straciła ona na wartości i w imie dobra gospodarki staliśmy się nędzarzami, także za politycznej wolności trzeba każdą zł oglądać 5 razy zanim się ją wyda bo nigdy nie wiadomo kiedy agencja jałmużnę wypłaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

.. a teraz pomyslcie panowie co by było gdyby nie było dopłat

wiem co by było. Nawozy środki ochrony materiał siewny i maszyny były by o połowę tańsze. Ceny ziemi i dzierżaw były by też dużo mniejsze. Kiedyś jak chciało się kupić ziemię to oglądało się kilka działek wybierało najlepszą i kupowało bez nerwów a teraz walka o każdy kawałek. Gospodarstwa produkujące na rynek miały by lepiej niż teraz.
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

dokładnie a nawet gorzej bo po pierwsze primo jak by ich w ogóle nei było to musieliby z cen zejść i to mocno bo nikt by im nic nie kupił a po drugie rolnik dostałby wyższa cenę za swoje produkty.

Dopłaty nawet jak je przepijesz to wrócą do budżetu , jak kupisz paliwo, nawóz to w dużej części też, jak maszyny to też częciowo i zagraniczny z reguły producent je przechwytuje - to jest bonus dla nich nie dla rolnika

Edytowano przez Zombi330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomek7    0

decyzja z 12,12 kasy brak, w tamtym roku czekaliśmy od decyzji 2 m-ce, w tym chyba to samo


rolnik15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

ja tez mam decyzje z 12.12 i wczoraj w regionalnym biurze arimr dowiedziałem się ze kasa będzie w lutym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Dziś dostałem decyzję i ponad 900 na 1ha :)


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

dokładnie tak by było .. unia nam dała troche ale jeszcze wiecej zabrała ;)


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dzisiaj w końcu naliczoną mam kwotę za dopłaty a kiedy dostanę to czort ich ta wie na pewno nie wcześnie, ale za to wiem że złapały mnie obydwie modulację i 2200zł w plecy ;[


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1166    10

Ja też czekam z niecierpliwością decyzja 4 grudnia i cisza jak na razie. Zaliczke za ciągnik 2 tyg temu dałem, liczyłem że dopłata przyjdzie a tu d**a blada ;[ czekamy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Panowie ja nawet ONW jeszcze nie dostałem a mowa o bezpośrednim. W banku pani mówiła że w styczniu nie było jeszcze żadnego przelewu.... To jest śmieszne. Powiat Sierpecki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0889    1

Panowie ja nawet ONW jeszcze nie dostałem a mowa o bezpośrednim. W banku pani mówiła że w styczniu nie było jeszcze żadnego przelewu.... To jest śmieszne. Powiat Sierpecki,

 

u mnie tak samo ONW nawet nie doszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ja mam decyzję na obszarówkę a ONW ani widu ani słychu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

Staszek nie jesteś sam,ja również nie mam ani onw ani obszarówki a najlepsze że nawet jeszcze decyzji nie otrzymałem.Szkoda słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelkkaa    0

Witam, decyzja otrzymana ok. 20 grudnia a pieniędzy nie widać. Zawsze dostawaliśmy pieniądze około 15 grudnia, rok temu 4 stycznia a teraz cisza. Oczywiście w decyzji jest napisane, że obcinają kwote ale nie miałam żadnej wzmianki o płatności w ratach, Znajomi rolnicy mający mniej niż 10h dostali dopłaty przed świętami. Powiat jarociński, gmina Żerków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Już wiadomo ze dopłaty krojowej nie bedzie wiec zostalo 240 euro do ha od przyszłego roku


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

lelkkaa to ile kto ma ziemi chyba nie ma wpływu na to czy wypłacili czy nie- w tym roku po prostu jest jedna wielka ściema i umyślne opóźnianie - ja też zawsze na pocztku grudnia miałem wjechane a teraz cisza a nie łapie się na decyzje ani modulacje

michalmer to co napisałes pocieszające nie jest a ciekawe czy obcieli też sobie pensje urzędnicy ministerstwa i agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nic a nic z tego sie nie ciesze .. .. a powiedzcie mi deninicje młodego rolnika to osoba do 40 roku życia tak ? mająca gospodarstwo ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15369

No nie będzie upo, zwierzęcej. U 2500 w plecy. Dobrze że do łubinu została. Jeszcze euro obniżą na 4.00 i po ptokach z dopłat, jedynie na kawę zostanie z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

a pies drpał tą unie by tak sobie obcięli pensje w tej brukselce o te kilka procent a dopłty rolnicze wara ale nie sobie krzywdy nie zrobią nawet najmnieszej a rolników oskubać to przychodzi im lekko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj