SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer08    3

Dzisiaj to przyszła decyzja, wszystko bylo OK tylko ten piep..ony współczynnik korygujący i buchneli kase jak zawsze. W skali kraju to będzie gruba kasa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Dzisiaj to dopłaty dostali działkowcy "Pierwszego dnia na konta bankowe 35 tys. rolników ARiMR przekazała 73,29 mln zł" czyli średnia 2100zł na osobę , czyli około 2,5ha na osobę. Mogliby to w końcu uczciwie napisać że płacą od najmniejszych i wtedy każdy by wiedział kiedy się kasy spodziewać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja sie spodziewam .............................................w maju czerwcu jak co roku


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Decyzję dziś otrzymałem, a pieniążki pewnie jak co roku - luty.

Może czeka mnie mała niespodzianka i pieniążki będą wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyta ktoś w ogóle kilka ostatnich postów. W tym roku jest współczynnik korygujący spowodowany dyscypliną finansową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

Witam jak mialem kontrole swinek to doplaty dostane jako ostatni z tymi co mieli kontrole? Przeprowadzal ja sam weterynarz i wszystko bylo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Z tego co gdzieś niedawno czytałem (nie pamiętam niestety gdzie) to ci, którzy mieli kontrole dopłaty dostają ostatni, więc o ile to było wiarygodne źródło to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

A jak ja miałem kontrolę na niby(tzn. z mapek ucięli mi trochę arów), to tak samo jakby kontrolowali gospodarstwo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakim cudem w sierpniu, jeśli mają czas do 30 czerwca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

Dzis dzwonilem do znajomego z agencji. Ci co mieli kontrole obojetnie jaka , czy zwierzeta, czy dzialki rolne najwczesniej po nowym roku beda mieli naliczane doplaty bo jak narazie sa nalozone jakies blokady, w systemie z tego co mi mowil. Jesli mial ktos wszystko ok we wniosku i bez kontroli pieniadze na 90 % w grudniu. Informacja 100% pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

sądzę że mało przelewów będzie w grudniu , bo przecież jeszcze wcześniej agencja informowała że nie będzie miała kasy od ministra finansów w grudniu i że po nowym roku dopiero otrzymają pełna pulę środków, oczywiście stopniowo, a w grudniu będą płacić tylko część dopłat. Ja nie miałem żadnej kontroli to zobaczymy czy tak będzie jak piszesz Thor, że ci co nie mieli żadnej kontroli to dostaną kase, a kasa by się przydał na nawozy itp. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Jakim cudem w sierpniu, jeśli mają czas do 30 czerwca?

Ja też dostałem w sierpniu, bo nie dostałem do 30 czerwca i pisalem odwołanie od decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

to może z procentami dostałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Decyzja przyszła w tygodniu. Oczywiście kochana modulacja znów ucięła ponad 10 koła. Co to kontroli i późniejszym wypłacaniu kasy to bujda. Kilka razy kontrolę miałem a najpóźniej kasa w styczniu była(a kontrola kilka miesięcy wcześniej, chyba w listopadzie). Czy to bezpośrednie czy to onw czy zrównoważone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

W zeszłym (a właściwie w tym) roku miałem kontrolę w marcu, jako pierwszoroczne zobowiązanie rolnośrodowiskowe, i dopłaty miałem pod koniec maja, w tym roku kontrola była pod koniec pażdziernika zobaczymy jak teraz z kasą będzie. Naszczęście dostałem kasę z onw i decyzje na jpo, upo z innych moich nieruchomości (mama ,i kuzyn) także jakaś kasa wpłynęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

No tak każdy już czeka tylk ona te dopłaty jak na św. Mikołaja a najbardziej rączki zacieraja sprzedawcy środkwów do produkcji- w końcu ta kaska to tak naprawde dla nich bo bez nich to co....własnei co by było bez nich- kiedyś przeciez ich nie było i jakoś to rolnictwo kulało się i to całkeim dobrze

Dopłaty niby fajna rzecz ale moim zdaniem trzeba spojrzeć na szerzej.

Chyba każdy się zgodzi, że jakby ich nie było to taka saletra kosztowałaby obecnie pewnie poniżej 800zł i tak samo wiele innych rzeczy a jeśli już dopłaty to na sprawiedliwych zasadach i do rozliczenia w 100% fakturami za paliwo, nawozy i zero dopłat do sprzętu, kredytów. Już widać doskonale, że ta polityka spowodowała na wsi niewyobrażalne podziały na tych co doją unijną kaskę ile wlezie z grupami producentów na czele i całą wegetującą rzeszę innych rolników. Ci dojacy tak naprawdę to produkują praktycznie nie patrząc na opłacalność bo przyjdzie dopłata, dofinasowanie i wyjdą przeca na swoje. A gdzie tu zdrowy rozsądek, jak zwykły rolnik ma coś produkować i z tego wyżyć jak ceny zbytu są ustawione pod tych obszarników i wielkie farmy,a zysk jednostkowy jest minimalny bo sprawę mają załatwić dopłaty- to jest chore- chora UE. ytem kosztowny i cąłkowicie nieefektywny- to jest zwykłe marnotrawstwo i głupota a nie gospodarka- co za bezrozumne pacany rządza tą unią - a toż wiadomo jak zwykle urzędnicy w szkalnych pałacach.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

panowie w tamtym roku po braku dopłat na moim kącie w okolicach 15 sierpnia zadzwoniłem do ministerstwa rolnictwa ku mojemu zdumieniu telefon odebrała miła pani i szczegółowo wyjasniła mi ze w zadnej ustawie nie ma zapisu ze rolnik musi dostac dopłaty do 30 czerwca do tej daty biuro powiatowe musi wydać decyzje ale nie musi jej wysyłac moze ona być tylko wygenerowana w systemie dla ciekawosci podam kilka dat 13 .12 2012 kontrola obszarowa i cross,14.01 2013 pierwsza decyzja zkontroli niestety z błedem zamiast a1 napisali a ,druga decyzja 15 05 13cztery miesiace poprawiali 1 cyfrę onw na kącie 30 06 2013r obszarowe 23 08 13 rolnosrodowiskowe 25 09 2013r gdy przesyłali rolnsr.w banku zawiesił sie system prostowanie i wydzwanianie trwało kolejne 8 dni nikomu nie zycze tego co mnie spotkało plusem jest to ze decyzje za ten rok na onw dostałem 3 dni temu niestety obcieli 31 ar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

slawek świetny przykład podałeś właśnie do tego między innymi to sie sprowadza, że rolnicy stali sie w 100% zalezni od państwa, biurokracji, administracji jak zwał tak zwał. Cały ten system powoduje ogromną patologię i wynaturzenie naturalnego porzadku rzeczy i przynosi nielicznym kokosy a większości praktycznie nic nie daje. Zresztą dopłąty to tylko jeden element , banki też chca żeby każdą zł przez rachunek przeprowadzać i pięknie i dobrze jest dopóki jest dobrze a w razie poważnego kryzysu zwykły człowiek nie ma nic nawet nie ma dostępu do tej kasy.regulamin każdego banku to przewiduje- możecie sprawdzić. Oprocentowanie jest już praktycznie zerowe więc o co chodzi - o co wiadomo jaknie wiadomo o co o władze i kontrole a nie tam ozadną pomoc czy wsparcie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj