SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jopi1991    3

WITAM potrzebuje dokumentu tzw DECYZJI przyznania doplat bezposrednich za rok 2012. zgubilem gdzies ten dokument a jest mi potrzebny;/ czy w ARiMR wystwiony zostanie od reki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Witam nie wiem jak u ciebie w rejonie ale u mnie w mazowieckim żadnych decyzji nie było w tym roku i nie będzie nie wysyłają w tym roku tylko od razu kasę na konto wysyłają decyzja tylko jak są zmniejszenia areału, bylem i pytałem w arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Decyzja w grudniu kasa dopiero dzisiaj !!!.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@jopi1991 Decyzje RŚ dostałem na początku stycznia, pozostałe przyszły mi niedawno pocztą (modulacja objęła) ale wcześniej potrzebne były mi do biznes planu, bez problemu dali mi je w powiatowym biurze ARiMR.

 

EDIT: Czy można zmieniać strukturę zasiewów poplonów rolnośrodowiskowych? Program RŚ zaczął mi się od tego roku, niespodziewanie doszło trochę dzierżaw i chciał bym zmienić kilka działek, przerzucić tą gorczycę z jednych na drugie. Wiadomo nie ma pod względem powierzchni idealnie równych działek ale areał poplonu nie zmieniłby się więcej niż o 15%.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

damianzbr -Jeśli nie były te działki dzierżawne ujęte we wniosku ,to na nich nie posiejesz gorczycy. Na ujętych we wniosku możesz zwiększać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U mojego taty decyzja na początku roku , kasa miesiąc później , u mnie ni widu ni słychu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

u mnie doplaty przedwczoraj bez decyzji ale 30% mniej niz w tamtym roku (nie przekraczm 20tys) wiec bez wizyty w agencji sie nie obedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki koledzy @akowicz111 @mareckii2006 za odpowiedzi. Więc wszystko może być po mojej myśli ponieważ doszła dzierżawa obok mojego pola które jest około 10km od domu. I chciał bym na nich wprowadzić jednakowy płodozmian jak na własnych gruntach z tamtego rejonu. W tym roku na tych własnych o których mowa właśnie rośnie gorczyca a na wiosnę mają byś motylkowe. To by pasowało aby na dzierżawie też wprowadzić motylkowe (nieużytek od 4 lat). Później za dwa lata miała być znów gorczyca a teraz jak doszła dzierżawa gorczyce bym przerzucił na swoją działkę która jest za stodołą. A tam 10km od domu miał bym sporą działkę (swoje razem z dzierżawą) że warto by zacząć na niej gospodarzyć (jeździć do niej) a nie tylko gorczyce siać.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Witam. Mam pytanie czy stary sad gdzie część drzew została wycięta a reszta rośnie jak chce bez oprysków i pielęgnacji a w lecie pasie się w nim bydło można wpisać do dopłat. Dodam że leży on na środku działki która jest obsiewana ale zawsze odejmowałem powierzchnię tego sadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Ja mam działkę identyczną jak Ty, sad częściowo wycięty i od początku wstawiam pastwisko. Jak dotąd nie miałem problemu z płatnością ( 0.4 ha).

Edytowano przez akowicz111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

ja wiem że można wpisać tylko czy w razie kontroli nie przyczepią się do tego że nie można za to brać dopłat. To można to wpisać chyba jako JPO tylko ewentualnie?

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

W 2012r była kontrol lotnicza to z innych działek mi urwali po parę arów. A tu było parę drzew i nic nie odliczyli czy coś takiego.

Edytowano przez akowicz111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Mi chodzi o taką na miejscu bo jak przyjdzie jakiś służbista to można więcej stracić niż to warte. A ta lotnicza to tyle warto co nic co roku im inna powierzchnia wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

jak nie bedzie zakrzaczenia to bedzie ok


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
ja wiem że można wpisać tylko czy w razie kontroli nie przyczepią się do tego że nie można za to brać dopłat. To można to wpisać chyba jako JPO tylko ewentualnie?

Kiedyś jak tato miał krowy to pytali o drzewa. Tato odpowiedział że zadaszenia im robić nie będzie od słońca bo po to trzyma te drzewa które są naturalną ochroną od słońca. Pracownik ARiMR głowę w dół i "faktycznie ma pan rację".

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Decyzja 4 stycznia,dziś sprawdzałem i kasa jest na koncie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Dostałem decyzję, a w niej, że obcinaja mi powierzchnię na dwóch działkach. Na jednej(9,55ha w ewidencji i w rzeczywistości, działka regularny prostokąt,bez drzew itp) zakosili 0,64ha; na drugiej (4,75 również prostokąt bez drzew itp) zakosili mi 0,25ha.Najlepsze jest to, że z wnioskiem na dopłaty przysyłają POWIERZCHNIE UPRAWNIONE DO DOPŁAT,a tam jak byk stoi 9,55ha i nawet 4,78ha.Napisałem odwołanie od decyzji.Zobaczymy co będzie.Miał ktoś podobnie?Jeśli tak, to jak dalej sprawa się rozegrała?Wiem tylko, że mają ustawowo 2 mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

Czyżby już wszyscy oprucz mnie otrzymali kaskę,bo jakaś cisza zapanowała.A u mnie dopłat brak.Pełna depresja.Można się załamać.Kontroli nie było a mam wrażenie że jesteśmy w tej grupie bo już ponoć 70% wypłacili,a skoro skontrolowanych było 30% gospodarstw,to pozostali już tylko ci z grupy kontrolowanych(tak wynika z ich tłumaczeń).Kłamstwo się szerzy wszędzie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

Kasa wpłynęła dziś na konto, decyzja przyszła miesiąc temu z grudniową datą. Lubelskie, powiat włodawski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj