SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

ede    0

decyzja z 8 stycznia 2013, dziś RS na koncie.

Cieszy mnie to bo nie mam pomysłu na te łąki a ten RS sprawi że spłacą się same a potem może wydzierżawię je komuś.

 

Dzięki za odpowiedz ja też mam z 8 stycznia ale kasy jeszcze nie mam !!!!!

 

ONW nawet nie dostałem !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomek7    0

U mnie kasy nadal brak decyzja z 17 grudnia,liczę że w tym przyszłym tygidniu.............


rolnik15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Jaka jest stawka doplat za facelie błekitną i za łubin.

A przy okazji czy w programie rolnośrodowiskowym rolnictwo zrównoważone można miec w płodozmianie ugór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

W zrównoważonym nie ma dopłaty do ugoru miałem tak w zeszłym roku i mi potrącili płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ede    0

To facelia nie ma UPO ???

 

Miałem facelię ale myślę że to jest temat tabu!!!!!!!

 

Nie potrafię pojąć że ten co robi na sztukę dostaje A ten co się stara ma problemy i włóczy się po urzędach!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

kiedy wkoncu zlikwiduja patologie zwana dopłaty rolnosrodowiskowe ?

przeciez to nic innego jak nakłanianie ludzi to nic nie robienia i płacenie za odłogowanie ziemii !

w dodatku cos takiego sie naprawde opłaca, nie robisz nic a kase dostajesz, nie obchodzi cie czy susza czy powódz a kasa jest i to nie mała bo mozna spokojnie osiagnac 2 tys/ha, czyj to jest wymysł ?

 

czy nie uwazacie ze to jest chore ?

czy nie uwazacie ze te pieniadze lepiej byłoby dac komus kto naprawde cos robi, albo komus kto chce cos zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Napisano (edytowany)
Dzięki za odpowiedz ja też mam z 8 stycznia ale kasy jeszcze nie mam !!!!!

ONW nawet nie dostałem !!!

no mnie cieszą RSy bo KRUS, podatek (z I kwartału), OC i AC (na gospodarstwie i pojazdach) pokryją. Potrzebne mi są jednak JPO+UPO bo chce robić coś w zetorku, stelwagę do bron i resztę nawozów przywieźć.

 

 

Za łubin JPO+UPO+platność za motylkowe , a za facelie tylko JPO

Dobrze wiedzieć, mam 0,5ha, mocno zaniedbane, sporo pseudo drzewek, krzakoci itp.

Do wiosny się wytnie i poleci facelią. Ładnie kwitnie a obok jest pasieka.

No i skoro UPO ma maleć to po co się starać i doprowadzać tę działkę do użytku skoro posianie facelii starcza.

 

Pytanie czy wystarczy jak facelia będzie, potem ją talerzówką się pojedzie aby znów był drugi kwiat dla pszczółek. Chodzi mi o ewentualną kontrolę.

 

 

kiedy wkoncu zlikwiduja patologie zwana dopłaty rolnosrodowiskowe ?

przeciez to nic innego jak nakłanianie ludzi to nic nie robienia i płacenie za odłogowanie ziemii !

w dodatku cos takiego sie naprawde opłaca, nie robisz nic a kase dostajesz, nie obchodzi cie czy susza czy powódz a kasa jest i to nie mała bo mozna spokojnie osiagnac 2 tys/ha, czyj to jest wymysł ?

 

czy nie uwazacie ze to jest chore ?

czy nie uwazacie ze te pieniadze lepiej byłoby dac komus kto naprawde cos robi, albo komus kto chce cos zrobic ?

owszem, ale do czasu aż UE przemyśli sobie sens RS'ów to pozwolisz że będziemy z tego korzystać.

Z ostatnim Twoim zdaniem się nie zgodzę. Mam trochę łąk. Nie da się wyorać. Teraz kupowałem ziemię i albo całość albo nic. Kupiłem z dwoma łąkami z czego jedna ok 0,5 ha a druga prawie 2,5 ha. Ta pierwsza - oprócz pastwiska nic się nie da zrobić. Druga podobnie, po latach prób przywrócono łąkę. Teren przy rzece itp. Te RSy z ptaszkami na tych 2,5ha (i 1ha z łąk które miałem wcześniej) dla mnie jest super rozwiązaniem jako uzupełnienie budżetu - pewna kasa, te 0,5ha też obsiać byle czymś do dopłat.

Bydła nie mam i mieć nie chcę, sprzedać nie sprzedam bo grutnów ornych nie ma gdzie kupić a zajmuję się na pozostałych 25ha samymi uprawami polowymi i to mnie interesuje.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Za 2013 i 2014 jakieś UPO pewnie będzie - ale to juz koło 100zl/ha , a potem juz pewnie nie bedzie UPO , a JPO sie zwiekszy , ale to juz zależy co tam wynegocjuja na nowy budzet.

Czy dopłaty rolnośrodowiskowe są chore? TAK , ale zamiast sie na nie obrażać to korzystać z nich na maksa !!! Są przecież różne dopłaty RŚ - dla intensywnej produkcji też są - Rolnictwo Zrównoważone , do tego dorzucisz miedzyplon , odpowiednie rośliny i pewna kasa leci

 

Apropo dopłat bezpośrednich - nie dostałem jeszcze nic , decyzja z 11.XII na bezpośrednie z modulacją oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66
Napisano (edytowany)

Witam czy płatność do zbóż jest taka sama jak do trwałych użytków zielonych,ile wyniesie w tym roku do 1ha zbóż i 1ha tuz?

Edytowano przez 2xandrzej360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

do zbóz UPO 211zł

TUZ 307 zł

JPO 731zł

 

a tak na przyszłosc to wchodzisz na strone arimr i tam jest wszystko na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66
Napisano (edytowany)

ok czyli do 1 ha zbóż JPO+UPO= 942 zł a do 1ha trwałych użytków JPO+TUZ= 1038zł ?

a jak to jest z płatnością zwierzęcą czy jakoś tak ? mam trwałe użytki zielone a nie posiadam w inwentarzu bo wszystkie zwierzęta są na Tatę ?

Edytowano przez 2xandrzej360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

jest jest w końcu jest od 1 na koncie:) to teraz można zacząć małe zakupy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomek7    0

decyzje dostaliśmy bo zwiększyliśmy ilość ha do dopłat

A z którego decyzja bo ja mam z 17 grudnia


rolnik15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

zabij:D muszę ją odnaleźć, głowy uciąć nie dam ale koło 1 grudnia zawsze była w drugiej połowie listopada a teraz wiem ze nie co później, jakoś koło 1 grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stantom   
Gość stantom

Dolnośląskie dec.18 grudnia kasy zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ede    0

No to zobaczymy czy dzisiaj dadzą komuś kasę !!!

 

Z tego co liczyłem to w lutym zrobią jakieś 150 tyś przelewów tak więc za wiele nie ma co się spodziewać !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

kiedy wkoncu zlikwiduja patologie zwana dopłaty rolnosrodowiskowe ?

przeciez to nic innego jak nakłanianie ludzi to nic nie robienia i płacenie za odłogowanie ziemii !

w dodatku cos takiego sie naprawde opłaca, nie robisz nic a kase dostajesz, nie obchodzi cie czy susza czy powódz a kasa jest i to nie mała bo mozna spokojnie osiagnac 2 tys/ha, czyj to jest wymysł ?

 

czy nie uwazacie ze to jest chore ?

czy nie uwazacie ze te pieniadze lepiej byłoby dac komus kto naprawde cos robi, albo komus kto chce cos zrobic ?

 

 

Tak ja uważam że to jest powszechna degradacja polskiego rolnika zwłaszcza tego małego. Za parę srebrników da się komuś rządzić na swojej ziemi. To zrób tego nie, tam posiej tam najlepiej las zasadź i mają go z głowy.

Każdy tylko czeka i skamle aż im coś z nieba spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ede    0

 

 

Tak ja uważam że to jest powszechna degradacja polskiego rolnika zwłaszcza tego małego. Za parę srebrników da się komuś rządzić na swojej ziemi. To zrób tego nie, tam posiej tam najlepiej las zasadź i mają go z głowy.

Każdy tylko czeka i skamle aż im coś z nieba spadnie.

 

Zgodzę się tylko wiadomo że wszystko ma swoje wady i zalety .Zaletą planów RŚ jest bez wątpienia wprowadzenie

zmianowania roślin( powiem że efektu u siebie widzę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5287

Dziś dostałem kasę z RŚ

24 stycznia obszarowe miałem

więc wszystkie dopłaty już na koncie

Lubelskie


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomek7    0

Dziś dostałem kasę z RŚ

24 stycznia obszarowe miałem

więc wszystkie dopłaty już na koncie

Lubelskie

a miałeś decyzje ? zkiedy?


rolnik15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj