SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

koma666    162

panowie a czego wy sie spodziewacie po UE i polskim rzadzie ?

 

przygotujcie sie na to ze z roku na rok bedzie mniej kasy a nie wiecej

 

beda wymyslane rózne durne przepisy i dyrektywy które beda sie mnozyc i mnozyc az w koncu nie bedzie sensu składac wogóle papierów o dopłaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Na jakiej podstawie tak twierdzisz, gdzie są rozporządzenia to regulujące? Dzisiaj w powiatowym biurze powiedzieli że modulacja dotyczy tylko obszarówki... Wtedy też zapytałem ,,to ile w końcu ja dostanę dopłat''.

Więc dziewczyna wyjęła jakiś kajet włączył komputer i zaczęła podstawiać do jakiegoś wzoru wszystkie dopłaty czyli: RŚ, do motylkowych, JPO, ONW

na to ja - przecież pani powiedziała że modulacja dotyczy tylko JPO.

Ona na to - proszę pana ja też bym chciała żeby nic nie ucinali. My mamy taki wzór i ja muszę tak nie inaczej wyliczać.

Gdy podała mi kwotę jaką mam ponoć dostać jasno wynikało że jest ona mniejsza o 10% od łącznej kwoty JPO, motylkowe, RŚ i ONW.

 

Ta sprawa bardzo mi się nie podoba. Mówią że obcinają tylko obszarówkę, a rzeczywistość jest inna. Ktoś doszukał się tych rozporządzeń, gdzie one są, co z nich konkretnie wynika?

 

EDIT: decyzja na RŚ i ONW już przyszła i jest to pełna kwota bez żadnej modulacji. Czy to rozporządzenie jest tak sprytnie sporządzone i mówi o tym że modulacja dotyczy 10% wszystkich dopłat natomiast tę kwotę obcinają od płatności JPO?

Twierdzę tak ponieważ w którymś nr. topagrar była wyjaśniana ta sprawa. Ja nie mam jak tego potwierdzić na swoim przypadku ponieważ nie mam zarówno decyzji (modulacja mnie na pewno obejmie) jak i dopłat. Więc pozostaje mi tylko opierać się na tym co przeczytam w prasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kokoman0 trzymam kciuki obyś miał rację i to co ja napisałem nie było prawdą, bo sprawa jest dość zagadkowa.

A kto wpadł na pomysł modulacji, UE czy nasz rząd? W innych krajach też jest modulacja? Co na to zrzeszenia rolników itp., nikt nie wnosił sprzeciwu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

EDIT: decyzja na RŚ i ONW już przyszła i jest to pełna kwota bez żadnej modulacji. Czy to rozporządzenie jest tak sprytnie sporządzone i mówi o tym że modulacja dotyczy 10% wszystkich dopłat natomiast tę kwotę obcinają od płatności JPO?

 

Tak , jest to sprytnie zrobione . Oni z wszystkim myśla że rolnicy są tępi i się nie połapią.

Ucinają modulację z UPO .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

znając panią minister pewnie by powiedziała, że płatności bezpośrednie są realizowane w całym kraju i wszystko przebiega w dobrym tępie :ph34r:

 

ku mojemu zdziwieniu właśnie dostałem kasę :D trzeba to opić B)

Edytowano przez mocher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

RS wpłyneło 24 stycznia,dziś decyzja na podstawowe i ONW.Oczywiście modulacja ,na ONW nie ma modulacji ale urwali po parę arów z każdej działki( pierwszy raz od 2004 roku-dziwne).UPO,OM,paszowa zmodulowana i urwali na powierzchni -dziadostwo na całego.Decyzje tak napisane że trzeba przeczytać parę razy aby zaczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

wczoraj pytałem w banku... zaczynaja płacic, ale słabo około 10przelewów co dwa dni :-) Dzisiaj dostałem decyzje ... Mazowieckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speeeder    32

W Agrobiznesie mówili że do końca stycznia 60% dopłat na kontach, trzymam ich za słowo, że się załapię w jeszcze w styczniu. :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomek7    0

U mnie -lubuskie decyzja z 17,grudnia kasy nadal brak, spłata kredytu coraz bliżej.........


rolnik15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

speeeder tak tak na pewno ... Naprawdę nie chce mi się w to wierzyć ... dosyć że ludziom poobcinali to jeszcze kasy nie ma :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Dziś mi przyszła druga część dopłat.

Trzeba zakupić saletrę i srodki ochrony roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Czy ma ktoś liste osób otrzymujących dopłat obszarowe rolnośrodowiskowe lub niskotowarowki takie dane były umieszczane z lat 2006,2007,,2008,2009 publikowane na stronie minrol czy ktoś ma zachowane na komputerze proszę o kontakt teraz te dane od 2010 nie sa umieszczane ze względu na decyzje UE tylko osoby prawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

dzis sie dowiedziałem ze dostane do 10 lutego prawdopodobnie a ojciec miał kontrole to powiedzieli mu ze rolnosrodowiskowe do konca marca a obszarówka dopiero po marcu ale kiedy nie wiadomo dziady im wszystko wolno nam szarym ludziom jeszcze kaza czekac na grosze które im skapna z nosa dla nas a rzad ma na wszystko loty po swiecie premie i to takie z kosmosu słuzbowe samochody ochrone kierowców immunitety to wszystko jest LEGALNA MAFIA banda złodzieji niech by zasmakowali Naszego zycia ciezkiej pracy na roli aj brak słow daja sobie premie za ich ciezka prace he he smieszne to jest oni nie maja pojecia co to jest ciezka praca!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

To już było pisane w tym roku jeżeli masz wszystko dobrze to będzie kasa a decyzji nie przyślą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speeeder    32

U mnie -lubuskie decyzja z 17,grudnia kasy nadal brak, spłata kredytu coraz bliżej.........

 

Ja mam decyzję z 18 grudnia, więc ciekawe kto pierwszy :))

Edytowano przez speeeder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj