SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Rebel21    22

cisza ani onw ani bezposrednie o rolnosrodowiskowych nie wspomne a przydały by sie przed weselem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolejne przelewy mają iść od 15 stycznia, tak mi powiedziano w powiatowym odziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheKakal26    26

Jak mogłeś dostać decyzje jak decyzji w tym roku nie przysyłają ? :o

Dlaczego cytujesz ostatni post?

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Coś słeszałeś, tylko nie dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Decyzje dostają rolnicy którzy mają powyżej 5000 euro dopłat, których objęła modulacja.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak mogłeś dostać decyzje jak decyzji w tym roku nie przysyłają ? :o

Dlaczego cytujesz ostatni post?

 

W niektórych przypadkach przysyłają, bądź na żądanie

 

Decyzje dostają rolnicy którzy mają powyżej 5000 euro dopłat, których objęła modulacja.

 

Guzik prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@Damianzbr to nie forum krawieckie, odpowiadaj merytorycznie.

Zawiadomienie agencja ma obowiązek wysłać w przypadku, kiedy w wyniku jej działań, doszło do zmian we wniosku. Dostanie je ten kto podlega: modulacji, potrąceniom pokontrolnym, oraz złożył wniosek o jego przesłanie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

U mnie rodzice dostali decyzję jakoś 2tyg temu, ja nie dostanę po nie mam modulacji

 

ale wg z tego co przyszło na decyzji to nawet ostro kasy podcięli..mamy w tym roku 8ha więcej pola na dopłatach a kasy chyba będzie mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

jak na razie to wypłacali dopłaty gdzieś mniej więcej do 15 grudnia i od tamtej pory cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swinkitrzy    0

Trzeba było myśleć prędzej jak było mówione o obcięciu dopłat [ładnie nazwane modulacja]-kpina.Były strajki ale jak prawie każdemu dobrze to mamy tego efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tjun    0

Składałem w 2012 roku wniosek przez internet (po raz pierwszy przez interent) i jak narazie kasy nie ma. Też słyszałem, że decyzi to już raczej widzieć na oczy nie będziemy. Rozmawiając z innymi gospodarzami to ze śląskiego już podostawali i ONW i RŚ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2111    1

decyzje wysyłają tez tym którzy zaznaczyli to przy składaniu wniosku ,w przypadku niezgodności powierzchni (rzeczywistej a "peg").i oczywiście w ramach walki z "kułactwem "potracenia 10% powyżej 5tys euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@agromatik ok, następnym razem odpowiem pełnym zdaniem. Dzięki że w tym przypadku do mojej wypowiedzi dodałeś prę przecinków i poprzedziłeś ją słowami: ,,zawiadonienie agencja ma obowiązek...,, by wyglądała bardziej przejrzyście. W końcu to nie forum krawieckie i trzeba pisać wypracowania by co niektórzy mogli poprawnie wchłonąć informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

tjun i jak z wypełnianiem przez neta nie ma problemów z mapkami lub innych problemów. chciałem w zeszłym roku też tak wypełnić tylko że straszyli że system wypełniania mapek nie do konca dopracowany ipt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Przed chwilą byłem z tatą w dwóch bankach... I jak to idzie w tej piosence : "I nic, i nic i zero..." nikt z mojej gminy nie dostał dopłat... Wiem że sąsiad już 2 tygodnie temu dostał decyzję o zabraniu mu jakieś tam kasy .... A kasy ani widu ani słychu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Wiadomo jest czas do czerwca, pewnie każdy by chciał otrzymać pierwszy ale bez przesady dopiero miesiąc wypłacają jeśli sie zmieszczą w trzech miesiącach z realizacją 70% to będzie sukces. Cierpliwości to nie pierwszy rok wypłacania więc dziwię się wielu że tak przebierają nogami i stresują listonoszy oraz pracowników banku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Decyzję na RŚ dostałem dzisiaj. Jakieś dziadostwo , taka sama działka jak rok wcześniej a urwali 13 arów ponoć po zdjęciach(czyżby efekt cieplarniany :ph34r: ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

dziś w agrobiznesie głos zabrał sam szeryf Kalemba, owszem przyznał ze wypłaty kuleją i w grudniu wypłacono zaledwie 1,5 mld. ale wszystko jest na dobrej drodze i w styczniu już zostanie wypłacone ponad 4,5 mld. a do końca lutego zrealizują 70% wniosków. Ciekawe kiedy będzie następne sprostowanie? swoją drogą czy nie lepiej byłoby zrobić coś dobrze a później się chalić, niż najpierw dużo obiecywać a potem robić głupią minę do złej gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj