SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akowicz111    159

Prawda,prawda.Decyzja tylko na życzenie lub jak ktoś miał poprawki.

Edytowano przez akowicz111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15356

Toż jaka to oszczędność, prawie 1.5 miliona decyzji po 2 zł o papierze nie wspomnę, a w banku powiedzą ile dali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a dla mnie przysłali już decycję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Kolega mówił ze słyszał dziś rano w pierwszym programie w radiu ze wszystkie dopłaty mają być wypłacone do końca stycznia aż się nie chce wierzyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Jedno jest pewne do 30 czerwca napewno zdążą resztę można między bajki włożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Na stronie arimr.gov.pl , jest wywiad z panią z arimru i mówi że w grudniu planuja wypłacić 2,9mld z 14mld , więc myśle że nie ma szans że do końca stycznia wypłacą wszystko

 

Dostał juz ktoś dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam no przed chwila sprawdzałem i sa na koncie decyzje przysłali w czwartek no postarali sie bo za 2011 dostałem dopiero w kwietniu


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

To jednak wysyłają decyzję a mieli nie wysyłać http://www.agrofoto.pl/pl/32,85,13703,0,1,wyplaty_doplat_rozpoczete.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15356

Ciekawe co decyguje o kolejności wypłat? Bo na pewno nie kolejność składania wniosku. Wie ktoś czy to losowo na chybił trafił czy kto w łapę dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Wychodząc z banku podpytałem i dostają Ci co mają parę ha. Czyli będzie że "wypłaciliśmy dopłaty 90% beneficjentom" ale nie tym większym którzy inwestują i potrzebują gotówki. Taki PR ma ARiMR wraz z Min. Rolnictwa....


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forterrra    0

@ kris 82 dostałeś decyzje to miałeś pomniejszone już dopłaty o 10%? Czy składałeś wniosek o wydanie decyzji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

Miałem pomniejszone. Decyzję dostałem na podstawowe a na rolnośrodowiskowe nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Dzis pytałem listonosza to powiedział,że w naszej gminie na razie nie było żadnej decyzji,a zmniejszenia z tytułu modulacji na pewno będą.Widać ,że wypłaty idą pełną parą tylko w telewizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Dzisiaj dostałem, ale o co najmniej 200 zł mniej niż wyszło z moich obliczeń... W każdym razie kolejny rok, w którym dopłatę dostaję w pierwszych dniach grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

z tego co czytam to jesli przekroczylem 5 tys euro podlegam modulacji to dostane na 100% decyzje ?? dobrze zrozumialem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

dwóch sąsiadów już dostało całość tzn onw+podstawa ale faktycznie oni mają po 5 hektarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z tego co czytam to jesli przekroczylem 5 tys euro podlegam modulacji to dostane na 100% decyzje ?? dobrze zrozumialem ??

 

Tak to właśnie wygląda, Ci co nie dostaną decyzji, a w jakimś celu ją potrzebują, muszą sami o nią wystąpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

ale momencik bo teraz jest takie pytanko, modulacji podlega tylko UPO JPO nie, więc kiedy jest modulacja - kiedy całosć JPO + UPO przekracza 5000 eur czy jeśli tylko UPO przekracza 5000 eur???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiesz w to nie wnikałem, tylko jeżeli są jakieś cięcia, to decyzja będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@Jurek modulację wyliczają od całości dotacji pomniejszonych o 5000E., kwotę wyliczoną odliczają od części krajowej czyli UPO. (dotacje 6000E, różnica 1000E., modulacja100E, tą stówę odliczają od UPO).


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Zgadza sie całość dotacji ale bez ONW ... przykład- należna dotacja JPO+UPO =40709,60 zł(co przy kursie 4,1038 daje 9919,98 euro).

Od tego odejmujemy 5000 euro i wychodzi 4919,98 euro -od tego minus 10% =492,00euro pomniejszenie dopłaty ....Tak dostał w decyzji sąsiad(powierzchnia do dopłat 41,08 ha).Te 492 euro odliczono od płatności krajowej UPO ( podstawowych roślin -19,26ha)-188,69 euro+ UPO (roślin przeznaczonych na paszę tuz -21,99 ha)-303,31euro . Tyle tak na szybkiego na konkretnym przykładzie. Do wypłaty na konto 38690,54zł...(trzydzieści osiem tysięcy sześcset dziewięćdziesiąt zł)

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj