Zaloguj się, aby obserwować  
buchaj

Zetor, Ursus, Belarus czy jakikolwiek inny

Polecane posty

michalik    17

To szypki jestes wniosek w jedna noc, no no to masz duze doswiadczenie, a ktory masz numer i z jakiego wojewodztwa jestes?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

hmm... który nr to nie pamiętem, ale agencji mówili, że będą zbierać, aż wydadzą 120% kasy przeznaczonej na ten rok. Jestem z lubelskiego. Ponoć ma unas nie decydować kolejność składania wniosków lecz dokładność ich wypełnienia (w moim na pewo będą błędy, więc trochę poczekam na rozpatrzenie).

Tak prawdę mówiąc to z tym wnioskiem była szybka decyzja i nie wiem co z tego wyjdzie, ale warto spróbować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Temat jak najbardziej aktualny, ojciec "zakochał" się w belarusie a dokłądniej to chyba w cenie i upiera się że nie ma po co przepłacac, przekonywac do proximy czy może jednak warto zaoszczedzic te 20 kilka tyś na rzecz tura czy jakiegoś sprzętu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Proxima lepsza komfort, jakość, serwis, i podnośnik. Warto dolożyć i kupić proxime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Proxima lepsza komfort, jakość, serwis, i podnośnik. Warto dolożyć i kupić proxime.

Niby tak, ale poza komfortem, który napewno jest lepszy w proxime to czy tak naprawde ta proxima zrobi więcej mtg bezawaryjnie tzn do głównej naprawy silnika czy skrzyni i mniej drobnych awarii będzie miała? Mtz niby "złom" bez urazy ale tak obserwuje i znam kilka mtz od nowości i zetorów i mtz to twarda sztuka, a jak będzie z tymi nowymi/?

Proxima bardziej taka "plastikowa" w pneumatyce dużo a belarus też z tą skrzynią synchro i boshem i przodem na krzyżakach czy to będzie takie cacy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Nie bierz Belarusa bo sie z nich olej leje , a w Zetorach duzych pada chydraulika Najlepszy bylby dla ciebie ursus bo masz blisko czesci no i jest trwaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdcrisis    0

a ja bym ci radził coś z NH bo duzo dobrych opini jest w mojej wiosce o nich np takiego NH T6020...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

a nie myśleliście o Pronarze?


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bierz Belarusa bo sie z nich olej leje , a w Zetorach duzych pada chydraulika Najlepszy bylby dla ciebie ursus bo masz blisko czesci no i jest trwaly

 

 

Powiem tak, nie masz Belarusa a piszesz ze sie leje. Szkoda tylko że u mnie się jeszcze nic nie polało. Zal.pl


Technika Rolnicza! (.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

ale poluzowane i scięte sróby na przednim moscie zgrzytanie w szkrzyni i biały dym to chyba nie w każdym ja bym proponował cos z JD serii 5020 prawie nic elektroniki i jak narazie niezawodny . posiada rame i silnik łaczony ze skrzynia wałem dzieki czemu nie sa przenoszone drgania na cały ciagnik a na sam silnik . Kto ma janka wie ze jak sie zapala i gasi mało z pod maski nie wyskoczy gdyz buja sie na poduszkach.Mój chodzi z agregatem uprawowym 3m i jakos sobie radzi wystaczy full obciazników na przodzie i szerokie opony i spokojnie mozna ruszac na wmiare równe tereny jak u mnie .Zastanów sie jeszcze nad pronarem te nowe całkiem ciekawe ciagniki.


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Coś z Pronarów np. Pronar 5135 z serii P5

Pronar 5122 z serii P7

Pronar Zefir 85

 

Lub coś z drugiej generacji jak np. Pronar 82TSA

 

Napewno są to ciągniki nie odbiegające a nawet lepsze od Zetorów Ursusów i Belarusów (wg mnie ;) ) A ceno nie są też droższe od wymienionych.


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

coś dodam od siebie chciaż to nie mój przedział mocy;belarus-cena tylko ładna,ursus-prubują coś zrobić,bankrut bez kasy coś wykombinuje(prowizorka),zetor-mówicie części tanie,do tych nowych chyba nie kupowaliście,tylko filtr oleju silnikowego,,bo hydrałliki,powietrza to do NH oryginał tańszy.700mtg wysprzeglik poszedł w zetorze od starszych wersji za 40 zł nie pasuje,220 trza zabulić.radziłbym coś zachodmiego z mechamicznych traktorów,nieodbiegają jakością od tych rozbudowanych odpowiedników(za EHR i biegi pod obciążeniem się płaci),te mechaniczne modele są wcenie zbliżonej lub nawet mniejszej niż zetor w tej samej mocy.pozdrawiam kaszub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Orientowałem się w Valtrze serii A i New Holland'ach. No i rzeczywiście cena jest porównywalna za ciągniki o porównywalnej mocy. Ale za to masą i udźwigiem TUZ zetor bije obydwa a mi jest potrzebny własnie ciągnik do ciężkiej roboty (m. in. pług obracalny), więc zostanę przy forterze. Zasięgnąłem tez opinii użytkowników z moich okolic i niby nie mają większych zastrzeżeń do zachodnich ciągników, ale jednak zbytnio zachwyceni nie są :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A moze jednak Belarus?? nie opowiem Ci jak sie sprawuje bo takiego nie mam ale zapytaj @Wolf19 on ma Belarusa i chyba ma 40ha doradzilby Ci czy warto czy nie :P

 

Pozdrawiam: Wacek21


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

zgadam się z masą ciągników,ale lżejszy idzie dociążyć,odchudzić nie idzie,sam mam zetora 7341 i nhtd80d,td ma lepszy uciąg.podnośnik niby słabszy,nie zauważyłem,i to bez siłowników,przedni balast w standardzie,mniej to pali i lepiej dopasowane przełorzenia.kolega ma belarusa i z 3 skibową sprężynówką idzie ciężko,ja robie 4.pozdrawiam kaszub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj