MIRAS699

WŁASNE GOSPODARSTWO (MŁODY ROLNIK)

Polecane posty

MIRAS699    0

WITAM mam szkołę rolniczą i w przyszłości ubiegał będę się o do finansowanie na młodego rolnika (75 tyś dają) będę miał 10h pola od dziadka i hodowle bydła mięsnego chce sobie kupić ładowarkę teleskopową i tu moje pytanie na jakie unijne dofinansowanie mogę jeszcze liczyć oprócz tych 75tyś,bo słyszałem że nie da się dwa razy dofinansowywać jednej maszyny czy to prawda?Planuje przejście na VAT jak będę miał większe wydatki od zarobków to nie badzie to przeszkadzało?Myślałem że jak bym brał ładowarkę to na firmę co wy o tym myślicie bo na gospodarstwo mogą nie bać co wy o tym myślicie proszę o rady jak najlepiej kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Coś kiepską tą szkołę ukończyłeś. Są odpowiednie tematy to tam poszukaj lub zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ładowarka teleskopowa na 10 hektarów..."fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić się, aby bawić się na całego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

spokojnie z tą fantazją kolega wspomina coś o firmie być może ta planowana przez niego ładowarka może robić powiedzmy na dwóch etatach (w firmie i na gospodarstwie). Ale jeśli miała by pracować tylko na tych 10ha rzeczywiście fantazja :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

WITAM mam szkołę rolniczą i w przyszłości ubiegał będę się o do finansowanie na młodego rolnika (75 tyś dają) będę miał 10h pola od dziadka i hodowle bydła mięsnego chce sobie kupić ładowarkę teleskopową i tu moje pytanie na jakie unijne dofinansowanie mogę jeszcze liczyć oprócz tych 75tyś,bo słyszałem że nie da się dwa razy dofinansowywać jednej maszyny czy to prawda?Planuje przejście na VAT jak będę miał większe wydatki od zarobków to nie badzie to przeszkadzało?Myślałem że jak bym brał ładowarkę to na firmę co wy o tym myślicie bo na gospodarstwo mogą nie bać co wy o tym myślicie proszę o rady jak najlepiej kupić.

Rzadko sprawdzający wniosek akurat w MR czepiają się maszyn, to nie MGR gdzie są normy doboru, tu zazwyczaj rolnicy kupują to co chcą za te pieniądze np ciągnik 120km na 11 ha :D

Tak to prawda że nie może maszyna być 2x dofinansowana, ale te 75 tyś możesz założyć że to będzie wkład własny do kredytu

Edytowano przez Marcin 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Nie zgodzę się z tym, iż nie można sfinansować inwestycji dwa razy. W przypadku młodego rolnika, bo o nim mówimy, można skorzystać na przykład z wspomnianych 75 000 zł oraz z modernizacji gospodarstw rolnych(tylko akurat teraz nie ma modernizacji ze względu na brak środków...).


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

A w ogóle dostanie 75tysi na 10ha ziemi? U nas minimum to 12ha żeby startować na MR.


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

no skoro kolega twierdzi, że będzie sie ubiegał to chyba sprawdził sobie to podstawowe info :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Oj wątpię. Pewnie ktoś mu powiedział albo gdzieś tak sobie przeczytał, że jest taki program i trzeba mieć tylko 10 ha ziemi i wykształcenie rolnicze to będzie składał. Wątpię żeby dokładnie sprawdził o jakie warunki tam chodzi. Bo gdyby to zrobił to i dowiedziałby się o innych programach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrKrzysiu12    0

WITAM mam szkołę rolniczą i w przyszłości ubiegał będę się o do finansowanie na młodego rolnika (75 tyś dają) będę miał 10h pola od dziadka i hodowle bydła mięsnego chce sobie kupić ładowarkę teleskopową i tu moje pytanie na jakie unijne dofinansowanie mogę jeszcze liczyć oprócz tych 75tyś,bo słyszałem że nie da się dwa razy dofinansowywać jednej maszyny czy to prawda?Planuje przejście na VAT jak będę miał większe wydatki od zarobków to nie badzie to przeszkadzało?Myślałem że jak bym brał ładowarkę to na firmę co wy o tym myślicie bo na gospodarstwo mogą nie bać co wy o tym myślicie proszę o rady jak najlepiej kupić.

Tak ci sie tylko zdaje że dostanies te 75tys bo prawdopodobnie w 2012 ostatnie pieniądze wychodzą a potem to nie wiadomo ostatnio tak w tv gadali

A i żeby to wogóle dostać to tżeba miec prawie 11ha wienc musiał byś powienkszyć

Ale co z tego że powienkżysz jak sie w ue kasa w 2012 roku skonczy???

A i poszukaj w google bo niecały tydzień temu był taki sam prawie temat i tam też pisało ile ha i co i jak

POZDRO :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Co do ha to my mamy 10,46 i nam przyznali. Z tym ze u nas sporo punktów ESU było za krowy. Z tego co mówił chłopak który robił nam ten wniosek to w naszym regionie minimum 10,23ha trzeba. Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

witam

 

Aktualnie jestem w trakcie studiów ale mam możliwośc zrobienia dwuletniego studium rolniczego i zdobyć wykształcenie rolnicze, w przyszlości przejmę gospodarstwo po rodzicach i jak myślicie jejst sens robić to studium skoro nie wiadomo co za parę lat się wydarzy czy bedą jakieś dotacje unijne czy dać sobie spokuj i skupić się tylko na studiach bo takie studium to tylko dodatkowe obowiązki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to zależy, co chcesz robić w życiu. nic na siłę. chcesz być rolnikiem, to bądź, nie to nie. i wiedz, że w ym fachu nic nie jest nigdy pewne. raz na wozie...


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Nie zgodzę się z tym, iż nie można sfinansować inwestycji dwa razy. W przypadku młodego rolnika, bo o nim mówimy, można skorzystać na przykład z wspomnianych 75 000 zł oraz z modernizacji gospodarstw rolnych(tylko akurat teraz nie ma modernizacji ze względu na brak środków...).

Masz rację odstępstwo to dotyczyło bo chyba możemy tak teraz powiedzieć tylko MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

W niektórych województwach wystarczy mieć średnią areału danego regionu aby otrzymać dofinansowanie na młodego rolnika(np w łódzkim). Nie mniej jednak w ciągu bodajże trzech lat od otrzymania dofinansowania należy zobowiązać się do powiększenia gospodarstwa wielkości minimum średniej krajowej, uzyskując tym samym stan 4 ESU.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

Tak że za to 75tysi dokupisz sobie 3ha ziemi i będziesz spełniał warunek (...)w ciągu bodajże trzech lat od otrzymania dofinansowania należy zobowiązać się do powiększenia gospodarstwa wielkości minimum średniej krajowej, uzyskując tym samym stan 4 ESU.

:)


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Okresowo są nabory w tym roku już był a za rok nie wiadomo czy będzie a idąć dalej też nic nie jest jeszcze pewne.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Słyszałem dzisiaj jak Serafin mówił, ze na MR nie ma juz przewidzianego naboru bo nie ma go juz przewidzianego w kasie dla nas z UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

witam

 

Aktualnie jestem w trakcie studiów ale mam możliwośc zrobienia dwuletniego studium rolniczego i zdobyć wykształcenie rolnicze, w przyszlości przejmę gospodarstwo po rodzicach i jak myślicie jejst sens robić to studium skoro nie wiadomo co za parę lat się wydarzy czy bedą jakieś dotacje unijne czy dać sobie spokuj i skupić się tylko na studiach bo takie studium to tylko dodatkowe obowiązki?

 

 

opłać krus wstecz albo zacznij już go opłacać, tylko w pełnym zakresie (zdrowotne i rentowe) to wtedy stażem sobie zrobisz kwalifikacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Nie chce zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj jak musi być odległość budowy domu lub garażu od granicy? Powiem jeszcze że jak jest moje gospodarstwo i jest granica to nastepna działka jest rolna czy pole więc jaka musi być odlagłość? I czy jak bym odkupił ją to mógłbym budować gdzie chcę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj