Skocz do zawartości
MIRAS699

WŁASNE GOSPODARSTWO (MŁODY ROLNIK)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MIRAS699    0

WITAM mam szkołę rolniczą i w przyszłości ubiegał będę się o do finansowanie na młodego rolnika (75 tyś dają) będę miał 10h pola od dziadka i hodowle bydła mięsnego chce sobie kupić ładowarkę teleskopową i tu moje pytanie na jakie unijne dofinansowanie mogę jeszcze liczyć oprócz tych 75tyś,bo słyszałem że nie da się dwa razy dofinansowywać jednej maszyny czy to prawda?Planuje przejście na VAT jak będę miał większe wydatki od zarobków to nie badzie to przeszkadzało?Myślałem że jak bym brał ładowarkę to na firmę co wy o tym myślicie bo na gospodarstwo mogą nie bać co wy o tym myślicie proszę o rady jak najlepiej kupić.

StasiekS    72

Coś kiepską tą szkołę ukończyłeś. Są odpowiednie tematy to tam poszukaj lub zapytaj.

Taurus83    88

ładowarka teleskopowa na 10 hektarów..."fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić się, aby bawić się na całego"

Wiadomość z agroFakt.pl

kokoman0    59

spokojnie z tą fantazją kolega wspomina coś o firmie być może ta planowana przez niego ładowarka może robić powiedzmy na dwóch etatach (w firmie i na gospodarstwie). Ale jeśli miała by pracować tylko na tych 10ha rzeczywiście fantazja :P .

Marcin 80    8

WITAM mam szkołę rolniczą i w przyszłości ubiegał będę się o do finansowanie na młodego rolnika (75 tyś dają) będę miał 10h pola od dziadka i hodowle bydła mięsnego chce sobie kupić ładowarkę teleskopową i tu moje pytanie na jakie unijne dofinansowanie mogę jeszcze liczyć oprócz tych 75tyś,bo słyszałem że nie da się dwa razy dofinansowywać jednej maszyny czy to prawda?Planuje przejście na VAT jak będę miał większe wydatki od zarobków to nie badzie to przeszkadzało?Myślałem że jak bym brał ładowarkę to na firmę co wy o tym myślicie bo na gospodarstwo mogą nie bać co wy o tym myślicie proszę o rady jak najlepiej kupić.

Rzadko sprawdzający wniosek akurat w MR czepiają się maszyn, to nie MGR gdzie są normy doboru, tu zazwyczaj rolnicy kupują to co chcą za te pieniądze np ciągnik 120km na 11 ha :D

Tak to prawda że nie może maszyna być 2x dofinansowana, ale te 75 tyś możesz założyć że to będzie wkład własny do kredytu

Edytowano przez Marcin 80

Rolnikix    4

Nie zgodzę się z tym, iż nie można sfinansować inwestycji dwa razy. W przypadku młodego rolnika, bo o nim mówimy, można skorzystać na przykład z wspomnianych 75 000 zł oraz z modernizacji gospodarstw rolnych(tylko akurat teraz nie ma modernizacji ze względu na brak środków...).

pic2ek    5

no skoro kolega twierdzi, że będzie sie ubiegał to chyba sprawdził sobie to podstawowe info :rolleyes:

StasiekS    72

Oj wątpię. Pewnie ktoś mu powiedział albo gdzieś tak sobie przeczytał, że jest taki program i trzeba mieć tylko 10 ha ziemi i wykształcenie rolnicze to będzie składał. Wątpię żeby dokładnie sprawdził o jakie warunki tam chodzi. Bo gdyby to zrobił to i dowiedziałby się o innych programach.

MrKrzysiu12    0

Tak ci sie tylko zdaje że dostanies te 75tys bo prawdopodobnie w 2012 ostatnie pieniądze wychodzą a potem to nie wiadomo ostatnio tak w tv gadali

A i żeby to wogóle dostać to tżeba miec prawie 11ha wienc musiał byś powienkszyć

Ale co z tego że powienkżysz jak sie w ue kasa w 2012 roku skonczy???

A i poszukaj w google bo niecały tydzień temu był taki sam prawie temat i tam też pisało ile ha i co i jak

POZDRO :)))

Geronimo    2

Co do ha to my mamy 10,46 i nam przyznali. Z tym ze u nas sporo punktów ESU było za krowy. Z tego co mówił chłopak który robił nam ten wniosek to w naszym regionie minimum 10,23ha trzeba. Mazowieckie

Kris5    1

witam

Aktualnie jestem w trakcie studiów ale mam możliwośc zrobienia dwuletniego studium rolniczego i zdobyć wykształcenie rolnicze, w przyszlości przejmę gospodarstwo po rodzicach i jak myślicie jejst sens robić to studium skoro nie wiadomo co za parę lat się wydarzy czy bedą jakieś dotacje unijne czy dać sobie spokuj i skupić się tylko na studiach bo takie studium to tylko dodatkowe obowiązki?

to zależy, co chcesz robić w życiu. nic na siłę. chcesz być rolnikiem, to bądź, nie to nie. i wiedz, że w ym fachu nic nie jest nigdy pewne. raz na wozie...

Marcin 80    8

Nie zgodzę się z tym, iż nie można sfinansować inwestycji dwa razy. W przypadku młodego rolnika, bo o nim mówimy, można skorzystać na przykład z wspomnianych 75 000 zł oraz z modernizacji gospodarstw rolnych(tylko akurat teraz nie ma modernizacji ze względu na brak środków...).

Masz rację odstępstwo to dotyczyło bo chyba możemy tak teraz powiedzieć tylko MR

Rolnikix    4

W niektórych województwach wystarczy mieć średnią areału danego regionu aby otrzymać dofinansowanie na młodego rolnika(np w łódzkim). Nie mniej jednak w ciągu bodajże trzech lat od otrzymania dofinansowania należy zobowiązać się do powiększenia gospodarstwa wielkości minimum średniej krajowej, uzyskując tym samym stan 4 ESU.

ziemek256    13

Tak że za to 75tysi dokupisz sobie 3ha ziemi i będziesz spełniał warunek (...)w ciągu bodajże trzech lat od otrzymania dofinansowania należy zobowiązać się do powiększenia gospodarstwa wielkości minimum średniej krajowej, uzyskując tym samym stan 4 ESU.

:)

Witek2010    32

Okresowo są nabory w tym roku już był a za rok nie wiadomo czy będzie a idąć dalej też nic nie jest jeszcze pewne.

pic2ek    5

Słyszałem dzisiaj jak Serafin mówił, ze na MR nie ma juz przewidzianego naboru bo nie ma go juz przewidzianego w kasie dla nas z UE

Taurus83    88

witam

Aktualnie jestem w trakcie studiów ale mam możliwośc zrobienia dwuletniego studium rolniczego i zdobyć wykształcenie rolnicze, w przyszlości przejmę gospodarstwo po rodzicach i jak myślicie jejst sens robić to studium skoro nie wiadomo co za parę lat się wydarzy czy bedą jakieś dotacje unijne czy dać sobie spokuj i skupić się tylko na studiach bo takie studium to tylko dodatkowe obowiązki?

opłać krus wstecz albo zacznij już go opłacać, tylko w pełnym zakresie (zdrowotne i rentowe) to wtedy stażem sobie zrobisz kwalifikacje

Grandzik    78

Nie chce zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj jak musi być odległość budowy domu lub garażu od granicy? Powiem jeszcze że jak jest moje gospodarstwo i jest granica to nastepna działka jest rolna czy pole więc jaka musi być odlagłość? I czy jak bym odkupił ją to mógłbym budować gdzie chcę?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni