dannygumis

Unia vs Agro-masz vs ....

Polecane posty

dannygumis    21

 Zastanawiam się nad kupnem agregatu talerzowego z wysiegnikiem do siewnika, cena do 20000 netto. Miał by pracować jako talerzówka ewentualnie z siewnikiem.(hydropak mógł by służyć do obciażenia talerzówki). Proszę użytkowników takowych sprzętów o opinię bądź sugestie co do innych marek

 

Dobrze, że są humaniści na forum i chłopa poprawią! Prezydenci i to błędy robią.

Edytowano przez dannygumis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

też interesowałem się agregatem talerzowym i podobno Uni jest lżejszy na ciągnik do uciągu niż Agro-maszu. A jaki wał Cię interesuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

pytałem to agro-masz z wałem packera 14500 netto waga 1100kg

 

Unia z takim samym wałem 20000 netto waga 1000kg

 

w agro- maszu średnica talerzy to 51 cm a uni nie spytałem. 

 

Waga wagą ale chodzi też o wytrzymałosc bo co z tego jak stali nawalą, ale byle jakiej. No i średnica talerzy też ma znaczenie, żeby w poplonie się nie zapychał 

Edytowano przez dannygumis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

agromasz lubi se pęknąć to tu, to tam.

w unii nie slyszalem takich przypadków.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

Uni ma mniejsze talerze z tego co sie orientowałem i przez to jest lżejsza w uciągu...

a czy w te ceny wliczony jest hydropack?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

ja mam unie aresa pracuje u mnie 3 sezon zero jakichkolwiek problemow 100% zadowolenia i zeby go zapchac no sciernisku to niewiem ile musialo by slomy lerzec na polu. tagrze polecam i pozdr ;)


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

A co powiecie o Aresie TX lub TXL w wersji półzawieszanej również z hydropakiem, wersja 3 lub 4 metrowa. Posiada ktoś takie maszyny? Wdzięczny będę za rzeczowe informacje. Na stronie Unii jest napisane, że w opcji do tych agregatów można dobrać włókę( swoją drogą słabą mają tą stronę internetową), macie informacje co to za włóka? Czy to jest w stylu crossboard czy taka zwyczajna szyna? Agregat będzie głównie używany do niszczenia ściernisk, ale i również do uprawy pod buraki i rzepak i w przyszłości może by pracował razem z siewnikiem, więc musi mieć sprzęg. Ciekawie wygląda wał oponowy w opcji L-Drive. Ciekawe jak to wszystko się spisuje.@JEDREK próbowałeś siać bezpośrednio w ściernisko?

Edytowano przez kiju221

Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

ja to raczej myślę nad zawieszanym z hydropakiem. Trochę mniej miejsca zajmuje lepiej było by go schować pod dach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Uni ma mniejsze talerze z tego co sie orientowałem i przez to jest lżejsza w uciągu...

a czy w te ceny wliczony jest hydropack?

ares w zależności od wersji (TL, TXL) ma różne średnice talerzy. TL 460mm, TXL 560mm.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Ceny podałem z hydropakiem i wałem packera. A może ktoś ma inną propozycję (agregat innej firmy). Np. Grano system użytkuje ktoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiniu23    0

A miał ktoś może doczynienia z agregatem firmy agromasar www.agromasar.pl/

Bardzo ciekawa konstrukcja ale nie wiem jak z jakością i nie mam żadnych informacji na temat jakości pracy. Ciekawa alternatywa do agromasza, grano, staltecha itp

Jeśli ktoś ma taki proszę niech napisze jak się to sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiu1224    3

Witam. Rozgladam sie za kupnem agregatow uprawowych UNIA, Agro-Masz, zainteresowal mnie agregat z Agro-Maszu uprawowo- podorywkowyhttp://www.agro-masz.eu/oferta/agregat-uprawowo-podorywkowy/5.0m widzial moze ktos ten agregat na jakis pokazach? Jeszcze biore pod uwage takie agregaty http://www.agro-masz.eu/oferta/agregat-uprawowy/3.6m-i-4.2m , http://www.uniagroup.com/ug/site/offer/brand?brand.id=638 , http://www.uniagroup.com/ug/site/offer/brand?brand.id=637.

Ceny katalogowe Agro-Masz http://www.agro-masz.eu/cennik/cennik_detaliczny_2012.pdf

ceny UNIA katalogowe z 2012 roku

unia max 4H masa 1900kg moc 110-130km

wal 2x Crosskill 320mm 21100zł

wal crosskill 320/ uzebiony strunowy 280mm 20800zł

wal uzebiony strunowy 320mm/uzebiony strunowy 280mm 20500zł

wal spiralny 470mm 21400zł

KOMBI 4.2m masa 1125 moc 90km cena 16700zł do cen jeszcze trzeba doliczys 23% vatu czekam na wasze odpowiedzi bo ja juz niewiem ktory wybrac mam czekam na wasze odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

zastanów sie też nad agregatem uprawowym z expomu LECH, kupujesz jedna maszyne ale zmieniasz pola i masz tez ciężką bronę lub coś innego zależnie co wybierzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiu1224    3

a tego expomu sie barzdo nie przygladalem bd bral go pod uwage, a co do ziemi to ruznie to jest od 1 - 4 klasy i trafiaka nie ciezkie gliny do uprawy na kturych to mozna pomarzyc dobrze uprawic lekkim agregatem i dochodze do wniosku ze chyba padnie na tego max-a lub jeszcze cos innego znajde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja proponuję Ci zakup MAXa. Jest w okolicy takowa maszyna i znakomicie się sprawdza. Praktycznie jest to taka sama maszyna jak mój ATLAS (z pominięciem przedniej włóki), więc z pewnością Cię zadowoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj