FanUrsusa

Nowy najmniejszy i najtańszy kombajn ?

Polecane posty

FanUrsusa    0

Za ile kupi nowy , mały kombajn ? Mogą być ruskie , skandynawskie i europejskie . Temat napisany z ciekawości . Ile najtańszy claas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Z ciekawości to możesz sobie poszukać cen w necie, a nie zaśmiecać forum głupimi pastami!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gradziak1    4

ale niektórzy to mają naje*ane na temat zaśmiecania :blink: ten temat nie jest taki zły tylko jeszcze bym dodał wydajność tych kombajnów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

jestem ciekaw jak sie temat rozwija ponieważ chciłbym kupić kombajn na zarobek nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Na zarobek Detuz Fahr 5445 h 130 km turbo 4cyl, kabina standart, hydro, oponki 600 telleborga, klima, zbiornik 4,5t, heder 3,8m , i licznik hektarów i ten jeszcze taki jeden komp, i ogulnie kombajnik mały ale zaje****y wszystko zabudowane a i 4 klawisze, wstępne młucenie (NIE APS) cena 270tyś netto do negocjacji.New Holland 265 tyś netto ale był gorszy. Tato miał brać takiego na działalność poza rolniczą ale nie wyszło...

PS.spalenie do 13L na godz. przy 9km/h i bardzo dobrym zbozu

Edytowano przez rolnikursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Również ten temat mi sie podoba. Może wyciął bym z nazwy tematu wyraz najmniejszy bo te są do poletek doświadczalnych, ale sam temat o najtańszym nowym kombajnie jest dość interesujący :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Sory chłopaki , nazwy się nie da zmienić . Kurde zdziwiliście mnie tymi cenami myślałem że kupi nówkę dobrą za 250tyś brutto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

a wie ktoś może ile ten nijaki hemas kosztuje?? i czy wgl go jeszcze robią??

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na agritechnice był taki mini kombajn JD, szer hedera mała ze 2,5m nie więcej. Więcej danych nie znam a szkoda.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Taki jak wyżej podałem jest na małe poletka, nie jest wcale duży i moc musi mieć żeby robić. Teraz wszystko dużo kosztuje nie ma tak jak kiedyś.

PS. najmniejszy Claas to chyba Avero 160 to chcieli za niego około 300 netto ale jest napewno lepszy od innych

Edytowano przez rolnikursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

Avero to nowy Dominator w przebraniu i daje rade, kolega z Wioski oblatuje swoje 40ha i chyba okolo 60 czy 70ha w uslugach, dobra mala maszynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Najmniejszy claas jaki pozostał w gamie po wejściu avero to Dominator 130, nie wiem ile kosztuje, ale pewnie nie więcej niż 250 netto.

Nie wiem jaki jest sens kupowania małego kombajnu na zarobek, bo żeby kombajn na siebie zarobił musi w trakcie żniw zrobić tyle, żeby się zwrócił najlepiej po 5, 7, góra 10 latach, czyli wychodzi co najmniej ze 150 ha dla kombajnu za 300 tysięcy, a małym NH, Claasem czy DF ciężko uzyskać taki wynik no chyba że z kukurydzą.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ten tego tamtego ;)

gdzieś czytałem że ta firma http://www.sampo-rosenlew.fi/en/ podpisała z AGCO umowę na dystrybucję swoich produktów w sieci reselerskiej AGCO.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Na zarobek Detuz Fahr 5445 h 130 km turbo 4cyl, kabina standart, hydro, oponki 600 telleborga, klima, zbiornik 4,5t, heder 3,8m , i licznik hektarów i ten jeszcze taki jeden komp, i ogulnie kombajnik mały ale zaje****y wszystko zabudowane a i 4 klawisze, wstępne młucenie (NIE APS) cena 270tyś netto do negocjacji.New Holland 265 tyś netto ale był gorszy. Tato miał brać takiego na działalność poza rolniczą ale nie wyszło...

PS.spalenie do 13L na godz. przy 9km/h i bardzo dobrym zbozu

rozumiem, :lol: że po drodze tyle jeździsz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj