Rafii

Renault 110.54 / 120.54 czy Case 5150.

Polecane posty

Rafii    8

Koledzy mam dylemat co wybrać. Już byłem prawie zdecydowany n Renaulta 110.54 lub 120.54, a tu pojawił się na horyzoncie Case 5150.

http://moto.allegro.pl/case-5150-od-rolnika-i1929393829.html

Wiem że między tymi ciągnikami jest różnica w mocy ale to jest mi bez różnicy-oby nie zejść poniżej 100KM

Czytałem na forum że czasami są problemy z elektryką w tych z serii51... Jakie jest zdanie użytkowników. Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

to fakt nie ma sprężarki, ale na forum ktoś pisał że za ok 1000 da radę założyć( oczywiście na używkach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja się zastanawiałem nad case cs cx ale jadnak padło na aresa 550 duzo wiekszy komfort no i lepsze wyposazenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Hmmm... z mojej strony mogę powiedzieć że faktycznie w Case seri 51.. były problemy z elektryką. Słyszałem opinie użytkowników tych ciągników że faktycznie są problemy. I nawet wzywane były serwisy i inne tego typu ekipy i nie kiedy był problem ze znalezieniem przyczyny. Podobają mi się te Case ale jeżeli miał by mi się tak psuć to nie wiem... Co do sprężarek w Renault są modele które miały sprężarki. Bo ja posiadam dwie i w jednej jest a drugiej nie ma. Także tu już zależy od modelu na jaki się popadnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Case mają bardzo dobre silniki lecz ich wadą jest elektryka;/ ten mały wyświetlacz stawia tyle problemów że szok. Mój znajomy właśnie ma takiego case lecz 3 rok stoi bo nawalił właśnie ten komputerek i podnośnik;/ i nikt nie może tego naprawic;/ Jeśli decydujesz się na case oby był to trafny wybór i miał sprawną elektryke bo po tem nie dojdziesz końca z tą elektryka;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

@dominiczek twoja "opowieść o znajomym" chyba musi się pojawić wszędzie. Nie masz żadnego doświadczenia z takim ciągnikiem a jesteś uparty w powtarzaniu gadaniny bez żadnych dowodów na to. Zdecyduj się o czym piszesz, w końcu wyświetlacz czy komputerek jest zepsuty? Twój znajomy to chyba nie ma ........ albo mechanik chce go jak najbardziej z kasy wydoić. W innym temacie było to wytłumaczone, ale ty i tak lepiej wiesz i będziesz tą bajeczkę opowiadał do nieskończoności.

Do autora tematu - w galerii jest dużo zdjęć renault czy case, poczytaj komentarze, napisz do właścieli i zapytaj ich o opinie.

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jaco512 NIe powiedziałem że to są złe ciągniki bo silniki są w nich bardzo dobre. Lecz jak ktoś kupuje Case właśnie tej serii to życzę mu żeby nie miał takich problemów jak mój znajomy. Może i chcą go wydoic z kasy ale to nie moja sprawa ale już było parę serwisów i nie wiem daczego niemogą znaleźc przyczyny awarii;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

Witam, zastanawiamy się nad kupnem ciągnika 95-120km. Szczególnie pod uwagę bierzemy ciągniki renault 106.14/110.14/110.54/120.14/120.54/113.14/ i ojciec chciałby  z pólbiegami w przycisku i rewers eh ale moim zdaniem to już troche ryzyko na taki ciągnik się rwać i jestem za mechanikiem a wy który model polecacie i dlaczego? z case bierzemy pod uwage z serii 51xx lub xl. 

ma pracowac z plugiem, agregatem i byc moze agregat+siewnik, przyczepy-taki głowny koń. nasz przedział to maks 40 tyś i szczególnie w renówkach mozna juz czegoś szukac tylko najwiecej jest na slabych oponach i sprowadzone, wiec jeszcze pytanie jaki koszt może byc tych szerszych opon do renault . Chciałbym aby wypowiadali się posiadacze ciągników:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Wuja miał reno na silniku johna i był bardzo zadowolony. Tylko on nie dbał witold o niego i zajechał troszkę. Jedyny ból moim zdaniem to do reno rożnie jest z częściami bo to składaki sa. Pamietam jak nie mogliśmy rozrusznika znaleźć obdzwonilismy pół polski bo do cergos był jakiś nietypowy. Opony to kolego kilka tysięcy wzajemności od szerokości i marki. To nie 30 czy 60 ze za 2,5 tys masz komplet 4 nowych. Tam może braknąć na 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego z case to właśnie seria 51xx będziesz zadowolony z serii XL to 1056 i w górę ostatecznie 956 tylko w tym jest silnik perkins.

 

Co do Reno to szukaj 110.54 120.54 silni 6 mwm i nie jest to jakiś smok na paliwo. W tych będziesz miał półbieg i rewers elektr. Wiadomo w mechanicznym ciągniku wszystko jest proste ale nie wszystko się psuje od razu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, odswierzam bo tez jestem przed wyborem albo case albo renault ktory byscie polecili ?
Rok pow 1995
Mam na oku case 5150 albo renowke 120.54 ktory lepszy, mniej awaryjny a przy tym tanszy w eksploatacji ?
Prosze o porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Do Case części są dużo droższe,zwłaszcza że ma on biegi pod obciążeniem a po tylu latach nawet jak ktoś dbał to mogą się popsuć w każdej chwili.

Dlatego brałbym Renówkę.

I Reanault nie ma turbiny a to też jeden kłopot mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

W case jest pompa tłoczkowa i regenerować nie zawsze idzie a koszt nowej to kosmos, do renówki sporo tańsze są.

Jako użytkownik 5130 i 110-54 (jak i swojej 103-54) mogę powiedzieć że case będzie trochę mniejszy i ma przez to mniejszy uciąg, podnośnik w reni będzie mocniejszy. Konstrukcyjnie wydaje mi się że renia prostsza będzie (jeśli porównywać skrzynie elektrohydrauliczne z takim samym rewersem), do reni zdaje mi się że łatwiej znaleźć części poza serwisem. Do case'a elektrozawór od jazdy do przodu (takie same są 3, do jazdy przód, tył i chyba blokada) znalazłem tylko w serwisie, koszt to 1400 zł. Jeszcze jedna ważna rzecz - większość reni serii .54 to francuzy więc mają wolniejszą skrzynie (30km/h), case wszystkie miał szybkie z tego co mi się zdaje.

Szczerze to właściwie wybierać to co znajdzie się w lepszym stanie. I to co ma odpowiednią moc. Ja właściwie zamierzam szukać większego konia zamiast 103 to raczej patrzę w stronę reni serii .94 z powodu skrzyni, jednak to już większe sporo ciągniki jak 120 czy 5150.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj