Zaloguj się, aby obserwować  
TCEInvest

Krone Vario Pack 1800 - jak największa wydajność

Polecane posty

TCEInvest    0

Witam

Potrzebuje skompletowac park maszynowy z jak najwieksza wydajnoscia zbioru.

Doczynienia mialem dotychczas z prasami JD 580, 592 oraz właśnie jedne żniwa z VarioPackiem 1500.

John Deere nie biore pod uwage, o ile 580-tka byla bardzo fajna, to 592 to poprostu tragedia.

Bardzo istony rowniez jest koszt serwisu, wiadomo JD jest bezlitosny...

 

A wiec ile mozna wyciagnąc z VarioPack-a 1800.

Ilość bali o maksymalnej średnicy na godzine ? Waga takie bala to ok. 270-300 kg ?

Zakładam pola w kawałach, dobra klasa ziemi - sporo słomy (będzie te 2,5-3,0 t/ha).

Da się wyciągnąc 40 balików na godzine. 25-30 to nie jest większy problem.

Do obsługi Claas Ariony 530 (130 KM) albo Fendty 413 Vario (133 KM), co sądzice?

Sadze, ze dadzą rade, 1500-tka z 115 konnym JD szedł w miare.

Zużycie paliwa jest również istotne, w tym typoszerego ciągniki dochodzą do 155 KM.

6 garowe odpadają - duża różnica w cenie, spalanie również.

Ciągniki John Deere raczej odpadaj z w/w powodów.

Który z ciągników będzie solidniejszy, tańszy w serwisie, no i zużycie paliwa przy prasie.

Claas jest w miare ekonomiczny, starsze fendty też były, jak te nowe ?

 

Pytam o ceny serwisu, bo nie zakładam obsługi we własnym zakresie.

 

Z góry dziękuje ze cenne rady ? Bo sprawa pilna.

 

Jeszcze jedno najważniejsze jest jak najwyższa wydajność zbioru na dużych powierzchniach.

Czy może rozsądniejsze jest iść w kierunku KRONE BIG PACK kostki i wielkim ciągnikami.

Chodzi o około 5000 ha.

Edytowano przez TCEInvest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

 

Potrzebuje skompletowac park maszynowy z jak najwieksza wydajnoscia zbioru.

 

jeżeli chodzi o wydajność to może prasa wielkogabarytowa np coś z tego

najmniejsza ma zapotrzebowanie minimum 120KM więc ciągnik 130-140KM orientując się z twojego poprzedniego tematu wystarczy lub może coś ze stajni claas-a (ciągnik i prasa ładnie by wyglądało no i może jakiś upust.

 

A tak ogólnie ile chcesz wydać na sprzęt bo orientując się z tematu to chcesz sprzęt profesjonalny i jak najniższe koszty serwisowe i paliwa. Moim zdaniem przy wyborze fendt-a zaoszczędzisz na paliwie ale serwis się nad tym odbije. Claas bardzo dobra firma zielonkarska(czyli to co cię interesuje, czyli belarka) a ciągnik to musisz popytać się na forum użytkowników konkretnych modeli

 

P.S

Na jakim areale będą pracować maszyny???


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TCEInvest    0

jeżeli chodzi o wydajność to może prasa wielkogabarytowa np coś z tego

najmniejsza ma zapotrzebowanie minimum 120KM więc ciągnik 130-140KM orientując się z twojego poprzedniego tematu wystarczy lub może coś ze stajni claas-a (ciągnik i prasa ładnie by wyglądało no i może jakiś upust.

 

A tak ogólnie ile chcesz wydać na sprzęt bo orientując się z tematu to chcesz sprzęt profesjonalny i jak najniższe koszty serwisowe i paliwa. Moim zdaniem przy wyborze fendt-a zaoszczędzisz na paliwie ale serwis się nad tym odbije. Claas bardzo dobra firma zielonkarska(czyli to co cię interesuje, czyli belarka) a ciągnik to musisz popytać się na forum użytkowników konkretnych modeli

 

P.S

Na jakim areale będą pracować maszyny???

 

5000 ha, około 12000 ton słomy.

Potrzebuje dobrac taka ilość sprzętu, aby dały rade obrobić.

 

 

Trudno znaleść informacje na temat wydajności PigPack-a 12130/12130XC, ilość ha/godzine...

 

Faktycznie z Claas można by dobrać QUADRANT 3400...

 

Do takich pras zakładam Claas-a Axion-a 820 (189 KM)

Edytowano przez TCEInvest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

a może kup 2 lub 3 zestawy takich maszyn bo szczerze wątpię abyś jednym dał radę wszystko obrobić.

1000ha dla jednego takiego zestawu rocznie to myślę, że wystarczy a co mowa o 5000ha???

 

A ile masz funduszy na ten zakup, i czy to wszystko będą usługi, czy może tyle masz własnego areału???


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

I na co ta słoma może pelet albo brykiet? jak tak to jakość nie tak istotna i jak u nas jest firma (swoja drogą w niej pracuje) to tam wszystkie bele robi case rb464 + bez smiechu 2 sipmy w tym sezonie zebrały ok, 30 000 ton księgowa mi mówiła że tyle jest na placu każdy transport ważony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
A wiec ile mozna wyciagnąc z VarioPack-a 1800.

Ilość bali o maksymalnej średnicy na godzine ? Waga takie bala to ok. 270-300 kg ?

Zakładam pola w kawałach, dobra klasa ziemi - sporo słomy (będzie te 2,5-3,0 t/ha).

Da się wyciągnąc 40 balików na godzine. 25-30 to nie jest większy problem.

Do obsługi Claas Ariony 530 (130 KM) albo Fendty 413 Vario (133 KM), co sądzice?

Sadze, ze dadzą rade, 1500-tka z 115 konnym JD szedł w miare.

Zużycie paliwa jest również istotne, w tym typoszerego ciągniki dochodzą do 155 KM.

6 garowe odpadają - duża różnica w cenie, spalanie również.

Ciągniki John Deere raczej odpadaj z w/w powodów.

Który z ciągników będzie solidniejszy, tańszy w serwisie, no i zużycie paliwa przy prasie.

Claas jest w miare ekonomiczny, starsze Fendty też były, jak te nowe ?

Jeszcze jedno najważniejsze jest jak najwyższa wydajność zbioru na dużych powierzchniach.

Czy może rozsądniejsze jest iść w kierunku KRONE BIG PACK kostki i wielkim ciągnikami.

Chodzi o około 5000 ha.

 

5000 ha, około 12000 ton słomy.

Potrzebuje dobrac taka ilość sprzętu, aby dały rade obrobić.

 

 

Trudno znaleść informacje na temat wydajności PigPack-a 12130/12130XC, ilość ha/godzine...

 

Faktycznie z Claas można by dobrać QUADRANT 3400...

 

Do takich pras zakładam Claas-a Axion-a 820 (189 KM)

zaczynając od początku, jeśli masz do zbioru 12 tyś ton lub 5000 ha to nie ma poco bawić się w zwijki bo:

-koszt wyprodukowania beli będzie większy

-wyższy będzie koszt zbioru, transportu, składowania

-będziesz, potrzebował większej liczby zestawów do zbioru i odwózki

 

Na areał taki jak masz zamiar zebrać potrzebujesz dużej kostki i to nie jednej. 12 tyś ton to ok 30 tyś zwijek, robiąc 45 zwijek/h (400kg sztuka) to masz 667 godzin. Nikt ci tyle nie da, więc o jednej zapomnij, potrzeba 4-5 zestawów. Bo czas jaki będziesz miał na zbiór to ok 150h czytaj 2 tygodnie max 15dni. Wiem z doświadczenia, bo sam sprzątam słomę z pól od znajomych. Jeśli firma zbierająca słomę na biomasę nie zabierze jej w ciągu 3 dni od wykoszenia zboża, to Ja wpadam i sprzątam. Zbiór trwa max 3 tyg.

 

12 tyś ton w przeliczeniu na kostki:długość 240cm, ciśnienie 160 bar

120x100 (quadrant 3400) 21200-24000 sztuk ; 500-550 kg sztuka (mówię tutaj o normalnej wilgotności ;))

120x90 (vicon lb1290) 22900-25000 sztuk; 480-520kg sztuka

aby zrobić w ciągu 150h tyle kostek musisz robić 141 szt/h (dla 21200) do 167 szt/h (dla 25 tyś)

aby to zrobić potrzebujesz więc min 2 pras wielkogabarytowych.

 

Teraz kwestia konia. Z doswiadczenia wiem, że 200KM ciągnik zrobi 70 belek, gdy ma do tego warunki o tym niżej. Ciągniki, które przytoczyłeś zrobią belek 45-48 co powoduje, że są nie opłacalne. Do takich pras potrzeba najlepiej coś 300+ B) wtedy lecisz nawet 120-130 belek.

Jako, że zaczynasz to zapewne interesuje Cię opcja jak najtańsza.

proponowałbym Valtry T202 Versu i Vicon LB1290 (My pracujemy na Valtrach T182 i tej prasie :P ) sprzęt sprawdzony i w większości przypadków kupilibyśmy go jeszcze raz. Ta finka zrobi jakieś 78 szt/ha więc 2 machną 156 szt/h także w 160-170h byś się wyrobił

Biorąc pod uwagę, że nie masz ani ciągników, ani pras. Najkorzystniejszą opcją byłby Claas.

2xAxion 850 i Quadrant 3400 i masz 180 szt/h.

Aby zrobić te 45t/h potrzebujesz zgrabiarki przed ciągnikiem z prasą, bo nie ma szans abyś miał taką predkość roboczą pozwalającą zrobić ponad 15ha/h

Także przed prasą ciągnik jakiś 60-80KM zgrabiarka dwóch rzędów po kombajnie i ciągnik z prasą. Do zbioru ciągnik 100-120km x2, dwie przyczepy z dużą powierzchnią załadowczą i dwie ładowarki, jedna do załadunku i jedna do rozładunku.

Nie wiem jak plasują się niektóre ceny ale

ciągniki możesz kupić Zetory Proximy i Forterry, tanie, proste, niezawodne. Jak kupisz 4 sztuki na raz to wiadomo upust konkretny.

Zgrabiarkę to masz Claasa Linera, ciągnik do prasy claas axion x2, 2xprasa, 2xprzyczepa tutaj masz wybór albo sami zrobicie, albo coś kupisz. My mamy wózek dolly 1oś i naczepa platforma 3 osiowa tylko ją wydłużyliśmy do 16,8m aby weszło7 belek wzdłuż, łącznie przy 3 warstwach masz 42 belki. Tylko do takiej kolubryny jak nie masz 150KM to nie podchodź ;)

Wielton ma ciekawe przyczepy, na które mam chrapkę, 3 osie do 14,4m długości platformy co przy 3 warstwach daje 36 belek.

Podliczając

4x Zetor Proxima to jakieś 400-440 tyś zł

2x Claas Linear to jakieś 20 tyś € musisz, wiedzieć jaką szerokość kupić, aby zgrabić 2 rzędy.

2xAxion 850 to 200 tyś € (kurs znasz ;))

2x Claas Quadrant 3400 to 230 tyś € Vicona kupisz (jak jeszcze są bo obecnie Kuhn produkuje te prasy pod swoim logo) za nawet 95 tyś € ile kosztuje uhn cholera wie nie pytałem

2x ładowarka tutaj masz spory wybór ale na 1 sztukę potrzebujesz min 55 tyś €, przy takim zakupie claas napewno z ceny zejdzie :P

Wielton kosztuje jakieś 40-45 tyś zależy gdzie.

W razie co to pytaj

a z której części RP jesteś?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TCEInvest    0

Lukasz1987 bardzo Ci dziekuje ze wypowiedz.

 

A wiec na podany przezemnie areal (5000ha) zakladam natepujace urzadzenia.

2 x zgrabiarka Claas LINER 3000

2 x Zetor Proxima

2 x Claas Axion 850

2 x Quadrant 3400

2 x ładowarki teleskopowe (1 na baze druga na polach)

 

Wozic bede Axionami po zniwach - stertowanie na biezaco na polach.

 

Jako mozesz podaj mi model przyczepy, o ktorej mowisz, jakis prospekt, nie znalazlem jej na stronie producenta.

Myslalem jeszcze nad Pronarem, w sumie fajne przyczepy, choc troche delikatne.

 

Jeszcze raz dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Przyczepa

2 Proxy to o dwie za mało, bo nie da rady raz zgrabiać a raz wozić ;) Jam masz zamiar kupić tylko 2 to nie kupuj zgrabiarek, bo nie ma sensu się przepinać, ale w tedy pamiętaj, że wydajność pras spadnie to 27-30 t/h. Tak jak mówiłem wcześniej, te wyniki zależą od sprzyjających warunków. Także bierz pod uwagę poprawkę na opóźnienia.

Poza żniwami coś jeszcze masz zamiar robić? tym sprzętem


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez skarbek15
      Jak w temacie kupię sterownik lub komputer do krone combi pack 1250 lub 1500 mogą być nie działające i nie sprawne lub po nieudanych naprawach innych serwisów Kontakt 508537293



    • Przez nowyrolniks
      Witam,
      mam problem ze sterownikiem w tej belarce. Wyświetla się taki błąd. Co on oznacza?
      Pozdrawiam.

    • Przez RockAndRolnik
      Decyzja zapadła kupujję 1250 MC Fortimę. Rozważałem 1500 MC i Mchale 5400c lub 5500, ale zdecydowałem się na Krone Fortima 1250 MC ... po roku napisze o doświadczeniu swoim Może ktoś ma i podzieli się swoimi odczuciami   ?
    • Przez Grzegorz08
      Mam problem (Belownica Krone 1250) z owijaniem siatką gdyż po uruchomieniu pobierania siatki nie cofa się siłownik na ciągu paska i nie załącza aparatu ucięcia siatki.
    • Przez Marcin157
      Witam, mam problem z prasa rolującą krone KR 155 podczas dobijania belki otwiera się tylna klapa. Na zamkniętej komorze wygląda tak jakby siłownik nie podnosił tego uchwytu do końca co blokuje klapę. Proszę o jakieś porady co zrobić!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj