pawel5314

INSTRUKCJA NAPRAW MF 255, 3P, 3512

Polecane posty

pawel5314    1

witam ,przeszukalem forum ale nie znalazlem potrzebnych mi danych , potrzebny mi jest skan lub foto strony z instrukcji napraw do ciagnika mf 255 lub ursus c-360-3p lub ursus-3512 dotyczący momentów (sił) dokrecania głowicy za pomoca klucza dynamometrycznego te dane sa mi potrzebne na wczoraj i jesli ktos mogłby mi pomoc niech jakos udostepni te dane na przyklad wysylajac mi te dane najlepiej zeby to bylo foto lub skan z instrukcji napraw

 

moje namiary

e-mail to: raf_17@tlen.pl

gg: 935690

 

albo najlepiej zebys umiescil te foto lub skan na forum albo przynajmniej link do zdjecia

w ostatecznosci niech ktos napisze z jakimi momentami dokrecac glowice w silniku 3 cylindrowym perkins w ciagniku mf255 , 3p , 3512

 

prosze o odpowiedz ,pozdrawiam wszystkich agrofoto forumowiczów , pawel5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

dodam ze dane z podobnego tematu sa mi niewystarczajace i niezbyt wiarygodne licze na profesjonalne podejscie do sprawy i nie pisanie zeby dokrecac srub byle jak i z roznymi silami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

momenty dokrecania głowicy 100Nm dokrecajac w 3 etapach , na poczatku lekko do pierwszego opru , nastepnie polowa momentu (50Nm) a nastepnie 100Nm , ostatecznie głowice dokreca sie na rozgrzanym silniku , nalezy rowniez pamietac o kolejnosci dokrecania srub czyli dokrecamy od srodka glowicy po przekatnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

momenty dokrecania srub w silniku perkins 3-cylindrowy:

-nakretki korbowodu(zwykłe) 95Nm

-nakrętki korbowodu(kadmowane) 61Nm

-sruby mocujace lozyska glowne 153Nm

-sruby mocujace przeciwciezary 75Nm

-sruby mocujace kolo zebate posrednie 68Nm

-sruby mocujace kolo zebate walka rozrzadu 28Nm

-sruby mocujace kolo zamachowe 108Nm

-sruby mocujace kolo pasowe na wale korbowym 150Nm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
momenty dokrecania głowicy 100Nm dokrecajac w 3 etapach , na poczatku lekko do pierwszego opru , nastepnie polowa momentu (50Nm) a nastepnie 100Nm , ostatecznie głowice dokreca sie na rozgrzanym silniku , nalezy rowniez pamietac o kolejnosci dokrecania srub czyli dokrecamy od srodka glowicy po przekatnej.

Witam, czy ktoś mógłby mi potwierdzić te dane?


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

witam toniekmf255 to co pisze pawel5314 to zgadza sie tylko moment dokrecania głowicy który rzeczywiście wynosi 100 Nm.

Cytuje instrukcje napraw MF 255:"Dokrecić śruby i nakretki mocujące głowicę we właściwej kolejności w trzech etapach momentem 100 Nm (pierwszy etap dokrecania 50 Nm drugi 75 NM, trzeci 100 Nm.)" Koniec cytatu kolejnosć dokręcania postaram sie wrzucić później bo zaczyna sie od środka tak jak pisze pawel5314 ale później już nie na krzyż , i jeszcze jedno w MF nie dokreca sie głowicy na rozgrzanym silniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Wielkie dzięki, bo jutro przykręcam głowice, gdybyś nie mógł wrzucić na forum to podeślij mi na pocztę, adres masz na PW.


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

trzeba uważać przy dokręcaniu bo głowice w mf są jakies kruche już w kilku widziałem pęknięcia przy śrubach


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
... głowice w mf są jakies kruche...

Wiadomo jak to żeliwo :)


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

no tak ale nie powinny tak pękać widziałem już w 3 takie pęknięcia pod śrubą


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Wiadomo jeśli jedna śrubę dokręca sie momentem 100Nm a reszta jest luźno to takie pęknięcia mogą się zdarzyć-nierównomierne naprężenia materiału

"Dokręcić śruby i nakrętki mocujące głowicę we właściwej kolejności w trzech etapach..."
:)

Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

nasil90 jezeli dokrecasz własciwym momentem i we właściwej kolejności to nie ma prawa pekać pod śrubami chyba ze dokrecasz kluczem przedłużonym rurą.

toniekmf255 tu masz link do obrazka obrazek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Wieeelkie dzięki :)


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

toniekmf255 nie ma za co dziekować powiodło sie dokrecanie głowicy? skorzystałeś ze schematu?. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Schemacik wydrukowałem i leży w ciągniku,jeszcze nie przykręciłem bo niestety wujas nie dostarczył mi klucz dynamometrycznego :) , ale obiecał że jutro przywiezie

 

EDIT

Aktualny czas: 19th July 2008 - 00:43

Dziś dokręciłem głowice, jeszcze raz dzięki za schemat. Resztę będę skręcał jutro :)


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi8    0

Witam

potrzebuje instrukcji napraw do mf 255 u 3512 lub 3p w wersji elektronicznej jeśli ktoś posiada z góry dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

będzie ciężko o tą instrukcje, sam szukam i nie mogę znaleźć, a co Ci chodzi dokładnie?


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi8    0

mam wycieki w 3p na wale korbowym od strony sprzęgła i koła pasowego

wymieniłem juz dwa razy uszczelniacze i uszczelke pomiędzy misą i nic nie pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

moze masz takie luzy na wale , kupujesz jakies tanie uszczelniacze albo wal na gladziach masz zlizany, jesli nie chcesz rozwalac ciagnika to zrob pewien trik, tzn jak bedziesz zakladal nowy uszczelniacz to skroc sprezynke sciagajaca simeringa i postaraj sie o wspolosiowosc wtedy na 1000mth gwarantuje ze nie bedzie cieklo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. czy ktoś ma instrukcje napraw do zetora 5211 i do ursusa c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1409    0

Siemka .Czy ktoś może mi podac szczegółowe dane m.in ile tżeba dociągnąc śruby na wale głównym .korbowodach , i ich rodzaj (gwint,twardośc).PROSZĘ O ODPOWIEDZ . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24
Siemka .Czy ktoś może mi podac szczegółowe dane m.in ile tżeba dociągnąc śruby na wale głównym .korbowodach , i ich rodzaj (gwint,twardośc).PROSZĘ O ODPOWIEDZ . :)

Obrazek

 

Witam u góry masz zdjęcie jakim momentem dokrecić poszczególne śruby na wale, a nakrętki korbowodów dokręcamy momentem 95 Nm. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Witam przeczytaj cały temat dokładnie na pierwszwj stonie podałem link do obrazka ze schematem dokrecania śrub głowicy mf 255 i 3p. pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo21    0

witam

jaki dokładnie powinien być luz na zaworach w 3P bo różnie piszą 0,3 na zimnym potem 0,2 na zimnym silniku czy 0,25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj