Pajej

burak dla nowicjusza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
master20002    228

A ten siewnik Gamma może również siać QQ? To jest pneumat czy mechaniczny? A czy posejdon ma niższą wydajność od neptuna lub kleine? Stlla nie chce bo dwóch sąsiadów miało to bardzo ciężko chodziły... Neptun jest troche droższy od posejdona...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Gamma to siewnik mechaniczny. Nie wiem czy sieje QQ być może są do niego tarcze do siewu QQ. Na pewno są do siewu punktowego rzepaku bo ma takie moj znajomy.

Nie wiem co masz na myśli pisząć, że Stolle chodzą ciężej? Mam swojego kleine ale kopałem też Stolem V50 i pracuje zdecydowanie lżej od kleine czy Neptuna.

Co do Posejdona to nigdy nie miałem z nim do czynienia, ale mój sąsiad kiedyś ndawno miał takiego i szybko zamienił na Neptuna. Do dziś mówi że Posejdona to nigdy by juz nie chciał, ale szczególów nie znam.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

masters20002 mam siewnik gamma i jak go kupowałem był przystosowany do siewu kukurydzy, wystarczyło założyć nowe tarcze wysiewające i siewnik jest przystosowany do siania buraków.

 

Pajej kolego jestem z rejonu Cukrowni Ropczyce i znam się dobrze z jednym z inspektorów i wiem że w tym roku można było kontraktować dowolną ilość buraków nawet jak ktoś nie miał limitu na uprawę. Co do uprawy buraka i ceny to ten rok owszem będzie opłacalny nie wiadomo co będzie w przyszłym, limitu nie masz więc dopłaty od agencji te 53zł do tony nie dostaniesz jest to dopłata historyczna więc nie wiadomo kiedy to zmienią, jak chcesz uprawiać buraka to już powinieneś mieć przygotowane pole pod buraka czyli dużo wapna dużo obornika jak masz i oczywiście dużo nawozu który powinien być wysiany jak najwcześniej czyli po zbiorze zboża. Ja sieję po 8 ha co roku na 3 klasie i wydajność mam po 65ton/ha w tym roku miałem 75ton/ha, podstawa to dobry opryskiwacz i pilnowanie całej plantacji jak nie chwasty to nawozy a na końcu chwościk, jak się zdecydujesz na uprawę to z czasem sam nabierzesz doświadczenia , nie wszystko wyczytasz z ulotek czy z forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Jeśli kolega master20002 nie uprawiał buraków przez okres 10 a może więcej lat to może śmiało siać bez stosowania wapna i na pewno nie odbije się to na plonie w postaci zniżki Co do oprysków to jak wcześniej pisałem , że ja nie wchodzę z graczką na plantację ,tylko zwalczam opryskami . A nawozu to bez przesady , że tyle potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi595    0

Ja kontraktuje do Glinojecka i sieje ile chce,limit mam ale mały.Cały sprzęt posiadam swój więc koszty uprawy i zbioru ograniczam do minimum.Jeśli chodzi o pracochłonność to nie te czasy dzisiaj w technoligii uprawy buraka zmieniło się bardzo dużo,główną pracą jest lustracja plantacji i wykonywanie zabiegów na chwasty.Przy prawidłowej agrotechnice,kulturze roli i sprzyjającej pogodzie to są 2 zabiegi.Poza tym nawożenie i zabiegi grzybowe(chwościk).Co do zysku z uprawy to nie jest on oszałamiający nawet pomimo dobrych wydajności min.50t/ha bo ceny nasion i nawozów pochłaniają dużo,ale dodatko zyskujemy płodozmian,dobre stanowisko po burakach np.pod pszenice lub wiosną pod jęczmień.Ja dodatkowo jako plus licze to,że zyskuje dobrą pasze(liście i wysłodki) dla bydła opasowego które choduje.Ale wiadomo jak jest każdy kalkuluje inaczej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzyh17    3

Też namówiłem ojca na buraki cukrowe, i mam pytanie dosyć śmieszne, gdzie kontraktuje się buraki (w restrukturyzacji?) Proszę o odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ja buraczka odpuszczam przynajmniej w tym roku jest nadzieja na zielony groszek i jak sie uda to o buraku z przyjemnościa zapomne


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Pajej jak się dowiesz na 100% z tym groszkiem to daj znać bo jestem bardzo ciekawy co z tego wyjdzie.Może na drugi rok też coś wymyśle


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzyh17    3
Napisano (edytowany)

Jaki nawóz stosować pod buraki i w jakich dawkach? Na klasie ziemi 3 lub 4.

Edytowano przez krzyh17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allum258    7

koledzy mam takie pytanko. rezygnuje z uprawy ziemniaka i myślę powiększyć areał buraków czy pod buraki to dobrze będzie wywieść obornik teraz na wiosnę który zazwyczaj trafiał pod ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj