Papier

Nowy sprzet

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Papier    9

Cześć

Prowadzę z Tatą Gospodarstwo o areale 60 ha.Mamy 180 tys do wydania z czego unia zwraca połowę.

Mamy zamiar kupić opryskiwacz 18m 2000L,może jakąś beczkę do gnojówki tak 4000L.I do tego ciągnik

z turem najlepszy by byl z rewersem.

Patrzyliśmy to beczka Meprozet kosztuje koło 24 tys i opryskiwacz Pelikan kolo 26 tys.Pozostaje nam

jeszcze taki mały ciągnik z turem od 75- 90 km. Jaki ciągnik polecicie prosze was o porady i krótkie opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

zostało ci 130 tys czyli proxima plus 90(82km) (rewers mech) ale goła. Ale jak bym miał na twoim juz te 130 to bym dołożył i kupił 90 konną forterre :P


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

daj spokoj chlopakowi z zetorem do tura to musi byc ciagnik z rewesem ale nie mechanicznym:P

za tak mala sume nie kupisz ciagnika z turem i rewesem elektrohydraulicznym wiec albo zostaje ci dolozyc albo zmienic wymagania ;)


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to sie nie opłaci kupować nowej beczki 4.000L lepiej kupić uzywana a na ciagnik zostanie wiecej ;p bo teraz robia beczki na takich kółkach...

Edytowano przez Przemek0podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Kasy to tak mało chcesz wydać a masz 60 ha. Ja polecam John Deere 5080M na ramie i rewers elektrohydrauliczny będzie spoko. Rozumiem że ten ciągnik jako pomocnik będzie służył bo na głównego to trochę mało, napisz coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papier    9

Ciągnik ma służyć do średnich jak i do małych prac bo do większych już mam.

Bardzo ciekawią nas ciągniki case JX 80 + tur podobno jakieś 140 tys Brutto

albo tez ciągniki Farmer czy Belarus tylko wtedy w nich nie ma rewersu :(

A nad Zetorem też myśleliśmy ale trochę kosztują a ile może kosztować taki 80 km

rewers i podstawowe wyposażenie + tur

Albo tez

Zetor Forterra Z 8641 (82KM)+ tur

jaka mogła by byc cena i czy dobry to ciągnik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

taki zetor 82 km to z rewersem mech. i turem ok 150 sie zamkniesz w nowym. Zależy jak kto umie zmieniać biegi, u mnie po 250 mtg rewers mech sie dotarł ładnie i dobrze mi wchodzą biegi. A wybraliśmy mechaniczny bo to nie jest skąplikowane, tak aby ciągnik był prosty. Po za tym w proxie plus masz sprzegło mokre i skrzynia synchronizowana więc smiga dobrze :)

 

nie to że zachwalam zetora aż nie wiadomo jak. nie jest idealny ale prosty i tani i eksploatacji a to że duzo pali to mit. Pali porownywalnie jak ursus 914, a nawet czasem mniej(u mnie w talerzówce mniej spaliła a w orce podobnie jak ursus) a robi szybciej:)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kolego przyjrzyj się temu ciągnikowi, po avatarze wnioskuję że masz go nawet na podwórku... Jak znajdziesz w nim ramę to ja mam kaktusy na dłoniach... JohnDeere już przestał ściemniać że rama załatwia wszystko i nie ma jej w i w dużych i w małych jego ciągnikach.

 

No to kolego szykuj łapki :D -akurat "M" ma tylko półramę ale taka "R" ma ramę że tak powiem od A do Zet :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj