Ferdek07

Jaką kosiarkę? [2,10m]

Polecane posty

Ferdek07    75

Proszę o opinie posiadaczy duzych rotacyjnych, bo jak narazie, słyszałem równie dużo dobrych co i złych opinni o tych maszynach, może na forum coś się wyklaruje, bo wielu urzytkowników wyraża skrajnie różne opinie o konkretnych podzespołach tych kosiarek, a inetersuje mnie wszystko, ale może najpierw ktoś napisze jak to tak naprawde jest ze startem tych kosiarek, czy wom na guzik w sdf nie będzie komplikował sprawy, bo niektórzy twierdzą że gazują do 2,2 tyś obr a po włączeniu obr spadają do 800 no to ja dziękuje, no i w czym ta kosiarka zachowuje się inaczej od 1,65m czy dłużej bębny bezwładnie się kręcą, na jakich obrotach "lubi" kosić czy trzeba cały czas kręcić czy 1500 obr na wom 540 styknie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik711    0

Witam Ferdek ja mam potingera 210 cm i powiem Ci że ta z targu 185 cm którą kupiliśmy nową to siano w porównaniu do używanego potingera Chodzi ciszej i jest hydraulicznie rozkładana ma zaczep transportowy tak że nie muszę wysiadać z ciągnika żeby ją rozłożyć pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Sory ze troche poza tematem ale o co chodzi z tym , że kosiarka dskowa nie nadaje sie na kretowiska??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mnie o to pytasz dlaczego czepiłem się bębnówek? bo nie mam womu 540eco a bez tego niezawygodnie się chyba pracuje dyskówką, a co do kretowisk to ja jestem ciekaw jak ta 2,1m sobie z tym radzi, a co do dyskówek, to tak na mój rozum to w bębnówce jak przelatuje przez kretowisko to całe bębny się kręcą i rozrzucą kretowisko, a w dyskówce kręci się bębenek a lisztwa stoi i w szczeliny między dyskiem a lisztwą gdy wpada duża ilość piachu i co gorsza kamyczki dochodzi do kolicji lub ostrego zgrzytu pomiędzy pracującym dyskiem a lisztwą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Co prawda nie mam takiej kosiarki-ale testowałem Stolla CM 225 z kondycjonerem-niestety nie sprawdził się u mnie z powodu b.nierównych łąk (ścinał darń i nic nie pomagało ustawianie).Co do startu-nie mam pojęcia jak w SDF ale w moim JD mogłem startować z niskich obrotów-sam się zdziwiłem że w sumie było nie było dosyć pokaźny sprzęt na dokładkę z kondycjonerem kompletnie nie sprawiał jakichkolwiek problemów z mocą nawet na podmokłym terenie i w b.wysokiej trawie.

Aha-doczytałem-u mnie chodziła na 540 E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No mnie wlasnie tez interesuje bebnowka nowa z Samaszu taka 2,1 tylko ze z kondycjonerem, i wlasnie takie pytanie do uzytkownikow, Jak sie sprauja kosiary samaszu, czy sa warte tych pieniedzy bo taka jak wczesniej wymienilem kosztuje 13,5 tysiaca????


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

He, 13 tyś za bębnówke z kondycjonerem to i tak 2 razy taniej jak z adyskówkę 2,2m z kondycjonrem

@Jaro a ile taka rotacyjna stolla może kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

O tych 2,1 m z Samaszu to dobrego słowa jeszcze nie słyszałem-właściwie to słyszałem-zaraz po zakupie ;)-no ale potem to już bardzo różnie (nie są to informacje z palca wyssane tylko tak się składa że paru znajomych i kolegów zakupiło te "cuda"-a teraz próbują zmienić na coś innego).

@Ferdek-ile może teraz kosztować to nie wiem-trochę czasu upłynęło-a ja nie mogłem doczekać się na maszynę testową z Agromy więc pożyczyłem taki sam model od kuzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Stolla 2,6 z kondycjonerme bylo cos okolo 50 tysi. Jak oferty na PROW bralem.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A może coś dobrego ktoś słyszał o tych samaszkach 1,85m ( w sensie mniej złego niż o 2,1m)? w sumie to z kondycjonerem by wyszła w cenie 2,1m bez kondycjonera, może taka droga będzie słuszna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

moj sasiad kupil nowa Khuna dyskowa o szerokosci chyba 2,8 m i chce nia kosic laki torfowe a te do najrowniejszych nie naleza. ciekawe jak mu pojdzie. moj inny sasiad tez dyskowa kosil torfowe to nic sie nie dzialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Sorry @Henius91 ale założyłem ten temat żeby było o rotacyjnych, a tu kolejny post nie w temacie ;) mam prośbę piszemy tylko o bębnówkach.

 

Co sądziecie o bebnówkach mewach z famarolu, czy te osłony z szerszą przednią osłoną sprawdzają się lepiej niż te wyginane samaszu z blandeczką na spręzynkach, bo jakby dodać jeszcze do famarolki takie sprężynki pod blandeczkę to już wogóle chyba super była by na gruntowe łaki nie?

Czy kosntrukcja famarolek to jest żywcem to samo cow samaszach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

U kolegi stoi Mewa 1,65 i to jest jak kopia mojego starego Samaszu 1,65, wszystko to samo, po za oslona i stopka wedlug mnie!!


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no ale ta osłona w przedniej części tzn przednia blacha jest dużo szersza jak tylna i szersza jak w samaszce nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja posiadam potingera 186cm szerokości roboczej i 2 sezon bez awarii ,była kupiona jako używana ale jest w stanie bdb ;) polecał bym coś z zachodnich używanych myślę że wytrzyma dłużej jak nowa polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

dla porównania 1,85m tylko trzeba powiekszyc foto żeby zobaczyć różnice

http://www.agrofoto.pl/forum/Famarol-Mewa-...mage134260.html

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Famarol-Mewa-...mage134260.html

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-7745-image65645.html

 

famarola ma dużo szerszą przednią osłonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No fakt samasz ma jednakowe oslony z przodu i tylu, a famarol ma szerszy przod od tylu, ale wedlug mnie oslony miedzy jedna marka a druga nie sa szerwsze.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

osłony to dla mnei abrdzo ważna sprawa bo do lambo szyby nie są tanie, a łaki mam różne a najgorsze jest to że co roku kosze coś innego i nigdy nie wiadomo co jest na nowej łące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To masz ten sam problem kolego co ja, i wlasnie nie mam zestawu do nowego ciagnika i borykam sie z wyborem kosiarki.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

A więc tak mam kosiarkę samasza 2,10m + kondycjoner rok 2001 bodajże (dokładnie to niepowiem bo niepamiętam). Kondycjoner to lipa strasza nawet w 15 cm trawie się zapycha. Ale dlaczego ? A to dlatego bo on nie wyżuca tylko nagarnia i wywala górą tak że ma ciężko przewinąć przez siebie i na gardzieli się zapycha i wałek ze sprzęłem zaraz staje; (tak że odkręciłem to ustrojstwo i leży w garażu). Na temat samej kosiarki to moja jest bezawaryjna (może mi taka się trafiła) skoszone około 700 ha jedyna awaria to wywaliło uszczelkę pod pokrywą skrzyni przekładniowej i jak się składało a jest składana hydraulicznie to olej lekko kapał, ale zrobione i jast ok. Jak rozkręcałem pokrywę (rok temu) to po ocenie wizualnej (skoszone około 700ha) zebatki jak nowe. Pracuje cicho nic nie stuka nic nie puka. Mój sąsiad kupił taką samą tylko nie skłądaną hydraulicznie skosił około 30 ha i poleciały mu paski. Tydzień temu odkręciłem przekładnie od kondycjonera aby przełożyć zembatki by kręciło w drugą stronę w tym celu trzba było stoczyć wałek główny i zrobić wpust na klin i zawiozłem to do tokarza ( profesjonalista) dzwoni do mnie że tego nie da rady stoczyć bo ten wałek jest utwardzany i szlifowany. W takim razie dotoczył mi nowy wałek (koszt 90zł + jego materiał). Poskładałem przekładnie (odwrotnie zębatki) aby kręciło w drugą strone założyłem kondycjoner i pojechałem kosić. trawa około 30-40 cm ( na sprubunek czy nie będzie się pchało). Mówie wałm nie ta kosiarka ładnie wyżuca (kiedyś nakręce filmik i wrzucę na YouTube jak to chodzi , lecz pogoda teraz nie pozwala)

 

Podsumowując to ja nie wiem jak to jest z tymi kosiarkami chyba jak się trafi albo jak kto urzytkuje, w każdym bądź razie ja jestem ze swojej zadowolony i oby tak dalej było.

Gorąco polecam.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No widzisz, musisz fotosy zrobic co przerobiles w tej kosiarze, przyda sie napewno.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
To masz ten sam problem kolego co ja, i wlasnie nie mam zestawu do nowego ciagnika i borykam sie z wyborem kosiarki.

No i jakie wnioski? może i dyskowa lepiej zabespieczona osłonami, ale jest to ale że dyski pracują z dużo wiekszą prędkości i jak coś już strzeli to z ogromna siła, a bębnówki mają bardzo mało nadbudowane przed bębny sołony i tak w samaszce bladeczka zwisa 27 cm przed talerzem a w dyskowej na 40cm przed talerzem, ale w bębnowej famarolce już bladeczka zwisa troche dalej niż w samaszce i tak chyba nie ma kosiarki która gwarantuje bespieczeństwo.

ps. to co ten kondycjoner to nie warto? @Vector nie straciłeś nigdy szyby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

co do szyby kosze od lat MTZ 82 rok 1988 ( mała kabina) dodam żę jak kupiliśmy tą kosiarke to osłony nie były zamontowne i tak już zostało (leżą w garażu). kosiłem różne łąki nawet zdażyło się kosić jęczmień na zielonkę ( kamieni sporo było) i nigdy ale to nigdy nie dostałem kamieniem po szybie. Miałem nawet taki przypadek żę natrafiłęm na taki kamień że nie przedostał się przez bębny tylko się zaklinował oj było gorąco ale różne pola ludzie mają ;)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Z oslonami to maly problem, ja to bym rozwiazal w ten sposob ze dlabym na dole plandeczki w takim rowku lancuh dookola kosiarki i plandeczka bedzie ciezsza i lepiej bedize tlumila kretowicha. Wlasnie rozwazam taki patent w swojej kosireczce.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kraker
      Witam, będe musiał kupić nową kosiarkę rotacyjną (dyskowa odpada). Jaką firmę polecicie bo zastanawiam się nad rotacyjną Famarolu i Samasza a Mesco na pewno odpada. Cena kosiarki do 4000zł. Kosiarka będzie chodzić z zetorkiem 7211
      Pozdrawiam Kraker
    • Przez Witus
      Witam kolegów(i koleżanki oczywiście też)
      szukałem tematu na temat kosiarek dyskowych ale dokładnie tego co szukam nie znalazłem więc nowy temat :rolleyes:
      Szukam kosiarki (NOWEJ) w szerokości od od 3m (traktor planowany Same dorado 67 km) narazie będzie chodził DF K610 i jeśli tak będzie lepiej to tak zostanie ;P
      szukam kosiarki w tej szerokości ale każdy dealer mówi że jego jest najlepsza dlatego proszę Was o opinie
       
      Łąk może nie mam dużo(18ha) ale chodzi mi o szybkie ich skoszenie ponieważ robię to sam więc jest to dla mnie ważne (zdarzało się że zanim skosiłem ostatnią to pierwsza nadawała się na siano haha)
       
       
      Proszę o opinie i jeśli to możliwe w miarę aktualne ceny
       
      pozdrawiam witek.
    • Przez Piter71
      Witam  Jaką kosiarkę rotacyjną 165cm wybrać Wirax czy Talex ECO CUT?
    • Przez kamil5421
      Posiadam do sprzedania sprawna kosiarkę dyskowa Krone AM 282 , szrokość robocza 2,8m .stan dobry , Cena 7 400 do negocjacji . Priv 


    • Przez kamil5421
      Witam . Sprzedam kosiarkę dyskowa Claas Disco 300  , szerokość robocza 3m stan dobry  , nie ma luzów , wałek w komplecie . Cena 7 500 . do lekkiej negocjacji  .. Zdjęcia w Linkach http://imgie.pl/image/mbFPR   http://imgie.pl/image/mby6I   http://imgie.pl/image/mbTOJ
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj