Ferdek07

Jaką kosiarkę? [2,10m]

Polecane posty

Ferdek07    75

może i duży spali więcej ale szybciej zrobi, a kosiarkę 1,65 ciągać c-330M to tak jak by wydać na nią wyrok śmierci, rolnik w sasiedniej wsi miał dyskową Lely 240cm i służyła mu tylko jeden sezon skosił ok 150ha, część łąk miała tzw kępy (śmiałek darniowy) a to ciężko się kosi więc nie mam przekonania do dyskowej. Jeszcze do sezonu zielonkowego trochę brakuję więc jeszcze muszę przemyśleć ale tak na 65% stawiam na bębnową tylko nadal nie wiem czy z kondycjonerem?

Jak masz jakies bylejakie łąki z kępami dzikie gatunki itd to tam nie ma co "kondycjonować" zależy czy robisz siano cz tylko sianokiszonkę, 2,1m układa gruby pokos, moje zdanie w tym temacie jest takie że jak już upierasz się na bębny z kondycjonerem a to już będzie trochę grosza, to za te pieniądze była by dyskówa, no ale jak się uparłes na bębnową to może lepiej postaw na tą 4ry bębnową samaszu, ma ciekawe rozwiązania a małe talerze to mniejsze masy bezwładne, jakos bardziej do mnie przemawia i szerokosc robocza duża i pokos szeroko rozłoży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57
Napisano (edytowany)

Użytkuję Mewy 2.1 z tamtego roku. Sezon przechodziła. Raz mi urwała blachę co idzie od bębnów w stronę ramy. Co za idiota tak wymyślił mocowanie jej. U mnie chodzi z Zetorem 100km. Pogonić nie można bo nie docina. Ja jej nie kupiłem i jej nigdy bym nie kupił.

Przy tej szerokości dysk z C-330 by chodził. Ale to już decyzja Taty.

 

Znajomy też posiada Mewke kosi nią już kilka lat. W tym roku miała poważną awarie. Wyrwała mocowania koło tulejek plastikowych.

Edytowano przez Ursus11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

hmm to jednak wirax ma lepsze roziwązanie bo jak pogonie to nie ma problemu z docinaniem, ale wirax ma po 6 nozyków na talerz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

okładnie nie wiem co się stało z tą lely, a gwarancja już mu mineła ale ogólnie nie jest z niej zadowolony, a ja nie uparłem się na bębnową tylko wymieniam zalety i wady, co do łąk to od zeszłego roku zaczynam wszystkie łąki przesiewać bo te stare bez dobrych gatunków nie mają wartości i od razu w bańce widać różnice, a robię tylko sianokiszonkę. A jak to jest z dyskowymi, bo jak jest ,,bruzda'' to w bruzdzie nie dotnie ? Część łąk zakładam na gruntach ornych i co 2-3 lata będę zmieniał więc może i ta dyskowa, bo na gruntach to łąka jest równiutka jak stół, a napewno równiejsza niż polskie drogi po zimie :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A nie mógłbyś sie zorientować co mu się dokładnie przytrafiło (ja miałbym szansę wtedy uniknąć tego :D ).Szczerze to za bardzo nie widzę powodów do narzekań-praca idzie szybko ,kosiarka rozrzuca trawę praktycznie na całej szerokości roboczej-szybsze schnięcie ,nie ma problemu nawet z leżącą trawą .Jedyne co mi się nie podoba to czasami ostatni dysk potrafi "zaryć" na chwilę-no ale mokre łąki mają taki urok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

okładnie nie wiem co się stało z tą lely, a gwarancja już mu mineła ale ogólnie nie jest z niej zadowolony, a ja nie uparłem się na bębnową tylko wymieniam zalety i wady, co do łąk to od zeszłego roku zaczynam wszystkie łąki przesiewać bo te stare bez dobrych gatunków nie mają wartości i od razu w bańce widać różnice, a robię tylko sianokiszonkę. A jak to jest z dyskowymi, bo jak jest ,,bruzda'' to w bruzdzie nie dotnie ? Część łąk zakładam na gruntach ornych i co 2-3 lata będę zmieniał więc może i ta dyskowa, bo na gruntach to łąka jest równiutka jak stół, a napewno równiejsza niż polskie drogi po zimie :wacko:

w dyskówce wysokość koszenia regulujesz cięgnem tzw śrubą rzymską przy ciągniku a w bębnówce na torfach wygoli do czarnego prawie, a na gruncie za wysoko kosi, no ale ja dałem tuleje dystansowe żeby kamieni nie zbierała, ale bez tych dystansów to a nie wiem co by było na torfie, w potrawiach jest trochę za wysoko, kosiarka 1,65m nie ma różnicy torf grunt przynajmniej nie widać różnicy, a 2,1m bębnówka już ma taką wadę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57
Napisano (edytowany)

hmm to jednak wirax ma lepsze roziwązanie bo jak pogonie to nie ma problemu z docinaniem, ale wirax ma po 6 nozyków na talerz

W mojej po 8 nożyków.

Edytowano przez Ursus11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Ale co to dla ciebie znaczy pogonić. Bo u mnie to zapięcie 3 biegu w proxie czyli jakieś 20km.h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

A co sądzicie o kosiarce deutz fahr 2.10 z kondycjonetem ja się sprawuje taką kosiarka i czy drogie są części do nie ogólnie czy warto się e to pchać

Edytowano przez mariusz27

zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kraker
      Witam, będe musiał kupić nową kosiarkę rotacyjną (dyskowa odpada). Jaką firmę polecicie bo zastanawiam się nad rotacyjną Famarolu i Samasza a Mesco na pewno odpada. Cena kosiarki do 4000zł. Kosiarka będzie chodzić z zetorkiem 7211
      Pozdrawiam Kraker
    • Przez Witus
      Witam kolegów(i koleżanki oczywiście też)
      szukałem tematu na temat kosiarek dyskowych ale dokładnie tego co szukam nie znalazłem więc nowy temat :rolleyes:
      Szukam kosiarki (NOWEJ) w szerokości od od 3m (traktor planowany Same dorado 67 km) narazie będzie chodził DF K610 i jeśli tak będzie lepiej to tak zostanie ;P
      szukam kosiarki w tej szerokości ale każdy dealer mówi że jego jest najlepsza dlatego proszę Was o opinie
       
      Łąk może nie mam dużo(18ha) ale chodzi mi o szybkie ich skoszenie ponieważ robię to sam więc jest to dla mnie ważne (zdarzało się że zanim skosiłem ostatnią to pierwsza nadawała się na siano haha)
       
       
      Proszę o opinie i jeśli to możliwe w miarę aktualne ceny
       
      pozdrawiam witek.
    • Przez Piter71
      Witam  Jaką kosiarkę rotacyjną 165cm wybrać Wirax czy Talex ECO CUT?
    • Przez kamil5421
      Posiadam do sprzedania sprawna kosiarkę dyskowa Krone AM 282 , szrokość robocza 2,8m .stan dobry , Cena 7 400 do negocjacji . Priv 


    • Przez kamil5421
      Witam . Sprzedam kosiarkę dyskowa Claas Disco 300  , szerokość robocza 3m stan dobry  , nie ma luzów , wałek w komplecie . Cena 7 500 . do lekkiej negocjacji  .. Zdjęcia w Linkach http://imgie.pl/image/mbFPR   http://imgie.pl/image/mby6I   http://imgie.pl/image/mbTOJ
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj