Ferdek07

Jaką kosiarkę? [2,10m]

Polecane posty

mirek767    46

to jest najlepsze w bębnówce że raz opuścisz oblecisz ze 3 razy na około ze dwa razy cofniesz żeby kant ściąć i latasz sobie dalej a dyskówka niestety dojeżdżasz do końca i każdy raz hydrauliką ją poderwij cofaj i opuszczaj.

W dyskowej niepodoba mi się równierz to że pokos jest praktycznie na całej szerokści koszenia, na łąki torfowe podmokłe to jest masakra jak kołem jeździ się po pokosie.

 

@jaguar1994- dlaczego chcesz brać ze spulchniaczem? Wtedy niemożna kosić do tyłu i cały urok bębnówki znika, nie lepiej kupić jakiś używany przetrzasacz, spulchniacz nigdy nie przyspieszy schnięcia tak jak przetrząsacz a pozatym pewnie to jest tak że trawa spulchniona na pokosie po nocnej rosie z powrotem opada i nie daje to żadnego efektu, lepiej dzisiaj skosić a jutro rozrzucić- takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

Jaką kosiarkę polecicie Alka L 2,10 czy SaMasz KDT220 a może Pronar PDK210

która z nich będzie według wasz lepsza mniej awaryjna dodam ze będzie pracowała z ursusem 3512 lub zetor 5340 i rocznie będzie kosić około 40 hektarów

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Popracuj nad pisaniem i dopiero zakładaj tematy nie pisze się jakom tylko jako a w sprawie kosiarki to samaszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

ja też poszukuję takiej kosiarki a co myślicie o sipmie

Edytowano przez BUSTED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2    0

Jak już chcesz kogoś poprawiać kaminin60 to poprawiaj dobrze nie pisze się jako tylko jaką .

Edytowano przez dawid2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

mam sipme i nie narzekam nic jeszcze nie zdazylo sie zepsuc ;) ,plus to sklep internetowy z katalogiem czesci,nozyki mi przyslali po 2 dniach.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Bierz Pronara. Części zawsze będą łatwiej dostępne i lżejsza jest więc dla ciągnika będzie łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

Z dwojga złego wolę pronara z powodów które kolega wyżej wymienił.

 

Jakim ciągnikiem będziesz kosił? Trochę wąska jak na dyskówkę, bębnową tej szerokości by szybciej szło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

tfu tfu tylko w brode sobie pluć takie tanie dyskóweczki no ale juz 2 sezony golę rotacyjną 2,1m, gdyby ktos tego pronara bez faktury chciał sprzedać za te pieniądzie to wybrał bym pronara ale jeśli nie to kelfrii zawsze to taniej mamy internet dostęp do części powinien być nie gorszy niż do pronara ja bym ryzykował te kelfrii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też bym wziął Pronara. Części łatwo dostępne. :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gal    3

Moc ciągnika to 80 km. To nie jest moja ostateczna decyzja, Fundusze na wiele też nie pozwalają. Może ktos poleci jakąś do 15 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gal    3

I teraz pytanie czy nie lepiej kupić dobrej firmy używaną kosiarkę. W sumie mam w okolicy przedsiębiorstwo które zajmuje się sprzedażą maszyn nowych i używanych. Musiał bym do nich podjechać isię dowiedzieć, no ale muszę znać opinie kogoś kto na takim sprzęcie już pracował bądź pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a co polecacie do ciągnika 85KM i na areał 15ha I pokos + 10ha II pokos. Łąki mam różne, siane na gruntach ornych i trwałe użytki, niektóre kawałki są kwadratowe, prostokątne a najgorsze te z klina. Jaką polecacie dyskową czy bębnową i czy lepiej dołożyć trochękasy i kupić z kondycjonerem czy zwykłą i jaką firmę polecacie i jaką szerokość 1,85 czy 2,1m. W tej chwili mam famorol słupsk Z105/1 1,65m lecz jest za wąska do pronara i pól pokosa jest przyjeżdzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a co polecacie do ciągnika 85KM i na areał 15ha I pokos + 10ha II pokos. Łąki mam różne, siane na gruntach ornych i trwałe użytki, niektóre kawałki są kwadratowe, prostokątne a najgorsze te z klina. Jaką polecacie dyskową czy bębnową i czy lepiej dołożyć trochękasy i kupić z kondycjonerem czy zwykłą i jaką firmę polecacie i jaką szerokość 1,85 czy 2,1m. W tej chwili mam famorol słupsk Z105/1 1,65m lecz jest za wąska do pronara i pól pokosa jest przyjeżdzane.

zależy ile chcesz przeznaczyć kasy na kosiarkę ceny zaczynają się od 7 tys za wirax 2,1m bez faktury z bazaru w górę także wszytsko zależy od kasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

tak bardzo nie chodzi o kase, bardziej chodzi mi o to aby wytrzymała jak najdłużej, bo ta stara ma 23lata i jeszcze chodzi, lecz jak wcześniej pisałem jest za mała do zefira, a jak wiadomo koszt paliwa są znaczne. A polecacie z kondycjonerem czy bez, dodam że łąki mam od 0,3ha do 3ha

@danielhaker a jak ta sąsiada Mewa się sprawuje bo też nad taką się zastanawiałem

znalazłem dane i cene kosiarki mewa :

Kosiarka rotacyjna MEWA 2,1 m

 

Szerokość robocza 2,1 m

Liczba noży 8 szt.

Wydajność 2,4 ha/h

Masa 480 kg

Zapotrzebowanie mocy 80 KM

Układ hydraulicznego podnoszenia

Osłona górna metalowa

Bezpiecznik sprężynowy

 

Cena netto 11.200,00 PLN

Cena brutto 13.700,00 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak masz brać tą mewe rotacyjną 2,1m to weź sobie wiraxa, a zaoszczędzone 6 tys przepij lub wydaj na panienki :D;) , a tak poważnie, nie warto pchać się w rotacyjną 2,1m bo może robota będzie szła szybciej ale spalania nie zmniejszysz, uważam że duży ciągnik z kosiarką rotacyjną 2,1m spali więcej niż mały z 1,65m, jak kasa nie jest tu najważniejsza tylko dyskówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto    6

Weź Samaszu innych maszyn bym od nich nie brał oprócz kosiarki sam mam dyskówke od nich już 6 lat i śmiga bez zarzutu kosze rocznie 40ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

może i duży spali więcej ale szybciej zrobi, a kosiarkę 1,65 ciągać c-330M to tak jak by wydać na nią wyrok śmierci, rolnik w sasiedniej wsi miał dyskową Lely 240cm i służyła mu tylko jeden sezon skosił ok 150ha, część łąk miała tzw kępy (śmiałek darniowy) a to ciężko się kosi więc nie mam przekonania do dyskowej. Jeszcze do sezonu zielonkowego trochę brakuję więc jeszcze muszę przemyśleć ale tak na 65% stawiam na bębnową tylko nadal nie wiem czy z kondycjonerem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A co się stało z tą Lely ?-pytam bo też taką mam.Swoją drogą nie miał na nią gwarancji czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kraker
      Witam, będe musiał kupić nową kosiarkę rotacyjną (dyskowa odpada). Jaką firmę polecicie bo zastanawiam się nad rotacyjną Famarolu i Samasza a Mesco na pewno odpada. Cena kosiarki do 4000zł. Kosiarka będzie chodzić z zetorkiem 7211
      Pozdrawiam Kraker
    • Przez Witus
      Witam kolegów(i koleżanki oczywiście też)
      szukałem tematu na temat kosiarek dyskowych ale dokładnie tego co szukam nie znalazłem więc nowy temat :rolleyes:
      Szukam kosiarki (NOWEJ) w szerokości od od 3m (traktor planowany Same dorado 67 km) narazie będzie chodził DF K610 i jeśli tak będzie lepiej to tak zostanie ;P
      szukam kosiarki w tej szerokości ale każdy dealer mówi że jego jest najlepsza dlatego proszę Was o opinie
       
      Łąk może nie mam dużo(18ha) ale chodzi mi o szybkie ich skoszenie ponieważ robię to sam więc jest to dla mnie ważne (zdarzało się że zanim skosiłem ostatnią to pierwsza nadawała się na siano haha)
       
       
      Proszę o opinie i jeśli to możliwe w miarę aktualne ceny
       
      pozdrawiam witek.
    • Przez Piter71
      Witam  Jaką kosiarkę rotacyjną 165cm wybrać Wirax czy Talex ECO CUT?
    • Przez kamil5421
      Posiadam do sprzedania sprawna kosiarkę dyskowa Krone AM 282 , szrokość robocza 2,8m .stan dobry , Cena 7 400 do negocjacji . Priv 


    • Przez kamil5421
      Witam . Sprzedam kosiarkę dyskowa Claas Disco 300  , szerokość robocza 3m stan dobry  , nie ma luzów , wałek w komplecie . Cena 7 500 . do lekkiej negocjacji  .. Zdjęcia w Linkach http://imgie.pl/image/mbFPR   http://imgie.pl/image/mby6I   http://imgie.pl/image/mbTOJ
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj