Zaloguj się, aby obserwować  
prorok

Zakup używanego siewnika...

Polecane posty

prorok    2079

Witam

 

Panowie mam do was prośbę.Powoli zaczynam szukać siewnika do mojego Ursusa C-360 mogę przeznaczyć na ten cel 3-3.5tyś zł. Wiem że fundusze może nie za duże ale i areał nie wielkiwink.gif

 

Nigdy wcześniej nie kupowałem siewnika i chcę się co nie co dowiedzieć żeby coś w miarę dobrego kupić.Do tej pory pożyczałem od sąsiada ale jeśli chciałbym powiększyć areał to wolał bym mieć swój sprzęt żeby nikomu głowy nie zawracać.

 

Tyle wstępu teraz czas na pytania....

 

1.Jakiego szukać Polskiego czy zachodniego?

 

2.Jakiej szerokości? 2.5 2.7 3m? Mam opryskiwacz 10m do tej pory nie bawiłem się w ścieżki technologiczne ale jak bym miał swój siewnik to kto wie(siewnik fabrycznie za tę kasę nie będzie miał ścieżek ale zawsze można je dorobić)

 

3.Na co zwrócić uwagę podczas oględzin?

 

5. Czy siewniki do remontu są coś jeszcze warte? Znalazłem ogłoszenie o Poznaniaku za 850zł...Co od razu dyskwalifikuje taki siewnik?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Witam!

Cztery lata temu miałem podobny problem z wyborem siewnika. Ostatecznie wybór padł na sprzęt zachodni, a konkretnie na Amazone D7 Standard o szerokości 2,5m. Faktem jest, że chciałem kupić taką samą "amazonkę" tyle, że 3 metrową (mam opryskiwacz 12m i myślałem o ścieżkach) ale niestety fundusze nie pozwoliły, ponieważ miałem przeznaczone na ten cel 4 tysie, a za 3 metrowa wołano 6-7 tysiaków, więc kupiłem 2,5m za 3,6 tysiaka. Z zakupu jestem bardzo zadowolony! (oby nie przechwalić :P) Zrobiłem przy nim małą przeróbkę, a dokładnie zamontowałem siłownik hydrauliczny do przestawiania znaczników. Jedyną wadą przy tym siewniku (jak dla mnie) jest brak centralnego nastawiania głębokości roboczej redlic, ponieważ każdą trzeb nastawiać z osobna i trochę mnie to denerwuje przy siewie różnego rodzaju roślin, choć tragedii nie ma bo zajmuje to może 5-10 minut ;) W planie mam zamiar zrobić wczesną wiosną to centralne nastawianie, ale nie wiem czy czas pozwoli :(

Podczas oglądania zwracałem uwagę na stan redlic, czy nie są mocno powycierane, w jakim stanie są wyrzutniki, ogólnie patrzyłem na to czy siewnik nie jest pogięty, czy nie spawany.

Jeśli chodzi o szerokość to powinieneś sobie przemyśleć czy rzeczywiście skusisz się na ścieżki, jeśli tak to dopasować sobie do opryskiwacza i rozsiewacza nawozów.

Życzę trafnego wyboru!

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zblesiu    14

Ja jakieś 2 lata temu zakupiłem poznaniaka za 300zł :D ale trzeba go wyremontować tzn, rozebrać, przeczyścić, i odmalować a tak to ok :D Zgodzę się z użytkownikiem Tandam gdyż musisz zwrócić uwagę na redlice czy nie są wytarte, Miłego wybierania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

w takich pieniądzach to na pewno znajdziesz hassie du250 solidny metalowe aparaty wysiewu co prawda z częściami łatwiej do amazone ale d7 to zupełnie inne pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Dzięki Koledzy za odpowiedziwink.gif

 

Takie pytanko odnośnie siewników do remontu.Jak kształtują się ceny części do np Poznaniaka.Chodzi mi między innymi o redlice rurki nasienne części do aparatów? Które starsze siewniki najlepiej sieją? wschody itp?

 

Jakie macie z tym doświadczenia?

Edytowano przez prorok

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

Witam ma ktos siewnik isaria prosze o opinje o nim i czy sa dostepne czesci do niego i czy dobrze sieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj