Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
toUrSuS

Czy można założyć kolumne kierowniczą z c-360 do c-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
c-360
toUrSuS    0

Witam!

Chciałbym się zapytać czy jest taka możliwości aby założyć kolumnę kierowniczą z c-360 do c-330 bo słyszałem od znajomego że tak się da. Proszę jeżeli ktoś tak ma zrobione niech napisze czy lżej się kierownicą kręci po takiej przeróbce i czy warto tak zrobić.

Edytowano przez toUrSuS

Damian0218    17

Sam nie zakładałem,ale słyszałem że się da.

Zresztą oryginalnie w ostatnich modelach wprowadzono tą zmianę.

Po prostu mocujesz przy kole wąsa z drążkiem do drugiego. Tylko nie wiem czy rozmiar drążka z układu kierowniczego do kół jest taki sam w C-360 i C-330.

Pozdrawiam i zapraszam do galerii :D

PS.Czy warto?Na pewno :) Jeszcze rok temu miałem C-330M a teraz mam C-360 i mimo większej wagi kręci się lżej :)

Edytowano przez Damian0218

Kondzioo    3

przepraszam że tu pisze moje zapytanie ale nie opłaca się zakładać nowego tematu... więc moje pytanie brzmi czy dało by rade założyć do c-360 przekładnie od lublina (chodzi mi o maglownice z wspomaganiem)?? jesli tak to dużo przeróbek trzeba zrobic aby ja zmieścić?

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

pancer527    7

Odpowiadając na pytanie tak da się założyć kolumnę od 360 do 330. Co do kręcenia nie ma porównania leciutko jak by było wspomaganie (obowiązkowo trzeba założyć gałkę) ja z turem kręcę jedną ręką, a bez tura to już całkiem. A co to przeróbek to nie ma dużo roboty bo otwory do mocowania kolumny pasują tylko trzeba rozwiercić i prze gwintować na większe śruby ja u siebie mam na 10 plus tulejki w kolumnę bo w 360 oryginalnie jest na 12, no i zrobić mocowanie na gaz ręczny, a dalej to jeszcze trzeba przeginać wąs bo będzie haczyć o pedał sprzęgła.

Junkers    42

Ceny kolumn kierowniczych na allegro zaczynają się od 600zł. Pytanie czy warto taką kolumnę założyć czy lepiej zrobić wspomaganie (hydrauliczne lub na prąd), sam nad jakimś myślę, ale jeśli nie było by widać znaczącej różnicy w lekkości kierowania to po co sobie komplikować życie zakładając wspomaganie, po co te wszystkie tematy o wspomaganiu, filmy, zdjęcia, jeśli wypowiedź pancera rozwiewa wcześniej zadane przeze mnie w tym zdaniu pytania oczywiście na korzyść kolumny z c360??

Edytowano przez Junkers

tomaszesky    0

Witam koledzy. Mam problem, próbowałem zamontowac kolumne c-360 do c-328. Was kolumny haczy mi o pedał sprzęgła. Jak wy u siebie rozwiązaliście ten problem? Bardzo pomoc

pancer527    7

Kolego Members trzeba wąs bardziej dogiąć nagrzać do białego metalu aż i doginać praktycznie musi mieć kąty po 90 stopni. wrzuciłbym zdjęcia ale mi coś wyskakuje ze nie mam uprawnię.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować