Dawid381010

Deutz -Fahr .Farmtrac czy Zetor ?

Polecane posty

Dawid381010    1

Witam jaki ciągnik byłby lepszy na 20 hektarów chodzi mi głównie o,Deutz-Fahr agrofarm 85,Farmtrac 690 dt,Zetor proxima 85.Ciągnik miałby być wyposarzony w tur.cena max 160 tys .Miałby to być główny ciągnik ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

każdy dobry każdy inny ;) ceny troszkę zróżnicowane nic konkretnie nie pytasz to konkretnie się nie dowiesz :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Z twojego założenia wyszło ze porównujesz fiata do mercedesa;/ Ale najlepiej by wypadł deutz gdyż zwinny, solidny, mało pali, dobra hydraulika, brak wycieków. Zetor nie jest zły ale to nie to co kiedyś.

Edytowano przez MrValterka

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorek13169    7

zetor jest lepszy od DF konfort moze troche gorszy ale jest silniejszy i lepsza przyczepnoscsmile.gif @Igor98 wie cos na ten temat do niego napiszbiggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zetor jest lepszy od DF konfort moze troche gorszy ale jest silniejszy i lepsza przyczepnoscsmile.gif @Igor98 wie cos na ten temat do niego napiszbiggrin.gif

Zapytaj też @Igor98 o porównanie spalania tych ciągników :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Po pierwsze to zetor nie nadaje się na główny ciągnik w gospodarstwie ! Deutz Fahr oczywiście, zwrotny, mało pali... a farmtrack Ci powiem nie miałem do czynienia z tym ciągnikiem ;] Ale są bardzo rzadko spotykane ! Ale z pewnością wystarczył by Ci MTZ za którego dałbyś około 70-90tyś, ale to jest taki sam przypadek jak z zetorem - nie nadaje sie na główny ciagnik w gospodarstwie, są troszkę za lekkie ! Posiadam Deutz Fahr więc wiem o czym mówię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@Theursus3p Czy ty w każdym temacie w którym występuje jakiś wątek o Zetorze musisz pisac to samo: "zetor nie nadaje się na główny ciągnik w gospodarstwie" to już staje się nudne <_< mógłbyś raz się zdobyc na odwagę i jakoś uargumentowac tą swoją wypowiedź :huh: bo takie sobie pisanie jest totalnie bezzensu :P

W czym taki Belarus lepszy od Zetora? :blink:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jeśli ten farmtrac jest nie gorszy oczywiście chodzi mi o wykonanie i awaryjność od 675dt a do tego ma szybką skrzynię to może to i fajny ciągnik, agrofarm klasa sama w sobie ale cena też najlepsza ;) i serwis części też słono kosztuje, dlatego przypuszczam że do farmtracka części powinny być na akceptowalnym poziomie ale mogę się mylić i silnik jest na poziomie, o zetorze jedno można powiedzieć że ma kopyto ale i lubi wypić co przy obecnych cenach ON nie jest najrozsądniejszym rozwiązaniem, belarus to wystarczy zobaczyć z bliska posłuchać jaką ten silnik ma kulturę pracy i od pierszego wejrzenia są zwolennicy i przeciwnicy tej maszyny hihi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid381010    1

Zetor byłby tańszy z farmtrakiem!Myśle na deutzem ale tak ciągnik za***isty.ale jak przyjedzie serwis to nie bedzie tak różowo i jak sie zacznie co psuć to części będą trohę droższe od zetora czy farmtraka.Zetor ciągnik mi sie ogl podoba tylko o to spalanie sie boje!?.Farmtrac silnik perkins to powinien mało palić>Tylko farmtrac nie nadaje sie troszke do prac polowych. ;) NIE PISZCIE MI O belarusie !

 

Zetor byłby tańszy z farmtrakiem!Myśle na deutzem ale tak ciągnik za***isty.ale jak przyjedzie serwis to nie bedzie tak różowo i jak sie zacznie co psuć to części będą trohę droższe od zetora czy farmtraka.Zetor ciągnik mi sie ogl podoba tylko o to spalanie sie boje!?.Farmtrac silnik perkins to powinien mało palić>Tylko farmtrac nie nadaje sie troszke do prac polowych. ;) NIE PISZCIE MI O belarusie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Zetor byłby tańszy z farmtrakiem!Myśle na deutzem ale tak ciągnik za***isty.ale jak przyjedzie serwis to nie bedzie tak różowo i jak sie zacznie co psuć to części będą trohę droższe od zetora czy farmtraka.Zetor ciągnik mi sie ogl podoba tylko o to spalanie sie boje!?.Farmtrac silnik perkins to powinien mało palić>Tylko farmtrac nie nadaje sie troszke do prac polowych. ;) NIE PISZCIE MI O belarusie !

 

Zetor byłby tańszy z farmtrakiem!Myśle na deutzem ale tak ciągnik za***isty.ale jak przyjedzie serwis to nie bedzie tak różowo i jak sie zacznie co psuć to części będą trohę droższe od zetora czy farmtraka.Zetor ciągnik mi sie ogl podoba tylko o to spalanie sie boje!?.Farmtrac silnik perkins to powinien mało palić>Tylko farmtrac nie nadaje sie troszke do prac polowych. ;) NIE PISZCIE MI O belarusie !

 

Mógłbyś coś więcej na ten temat napisać ? Dlaczego 690DT nie nadaje się do prac polowych ? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid381010    1

Uważam że ten ciągnik jest zbyt delikatny do orki.Raczej sie nadaje do kosiarki,prasy,itp>Mogę sie mylić)ale ja tak myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Farmtrac nie jest na pewno z lekki. Idealnie nadaje się na twój areał ja osobiście obrabiam nim dużo więcej.Po pierwsze to farmtrac ma największy rozstaw osi z podanych przez ciebie ciągników co czyni go stabilnym . Skrzynia dobrze ze stopniowana. Silnik perkins mało pali w zależności od pracy od 3 do 8 litrów na godzinę. Niskie koszty eksploatacji. Co do orki to ciągam nim pług unie kobuz 4s który do lekkich nie należy (opinie wielu posiadaczy tego pługa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid381010    1

1Z7245).Jak ci sie sprawuje farmtrac nie z nim problemów,i jaką ma wysokość ?

bo nie wiem czy mi do obory wejdzie >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Jak dotąd bezawaryjnie. Wysokość coś koło 2,5 metra ale to zależy od opon można uzyskać nawet poniżej 2,5. Farmtrac jest niższy od zetora i to sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy deutz ale Zetor powinien wystarczyć, jest też dobrym ciągnikiem. Będzie dużo tańszy. :)


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid381010    1

tak tak ale ja napisałem ze mam 20 hektarów ale w przyszłości zamierzam zwiększyć do 35 hektarów w miare możliwości.Muszę dobrze się zastanowić .Jak narazie to mi sie farmtrac podoba !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case924    0

Z tego co czytałem to farmtrac z silnikiem forda jest słaby ,ale z silnikiem perkinsa lepszy .

 

 

 

Ogólnie uważam ,że farmtrac to tandeta.

 

Jak masz powiększac gospodarstwo to bierz albo zetora (jak masz mało kasy) DF (jak więcej) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

a byles kolego patrzyles zetor prawie w cenie deutza!! przy tym euro wiedz po hu... kupowac zetora jak najbardziej sie oplaca Df wiedz tylko DF z tych 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Z tego co czytałem to farmtrac z silnikiem forda jest słaby ,ale z silnikiem perkinsa lepszy .

 

 

Ogólnie uważam ,że farmtrac to tandeta.

 

Jak masz powiększac gospodarstwo to bierz albo zetora (jak masz mało kasy) DF (jak więcej) :)

 

 

Powiedział co wiedział :mellow:

Mógłbyś jeszcze to uzasadnić ? Miałeś w ogóle styczność z Farmtrac'iem ? czy tylko na zdjęciu go widziałeś ? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a byles kolego patrzyles zetor prawie w cenie deutza!! przy tym euro wiedz po hu... kupowac zetora jak najbardziej sie oplaca Df wiedz tylko DF z tych 3

 

no to ile kosztuje ten DF? że jest taki tani?


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj