lukasz321

Rozrzutnik Jednoosiowy vs Dwuosiowy

Polecane posty

lukasz321    1

Na wiosnę planujemy zakup nowego rozrzutnika na MGR. I tu zaczyna się problem. Będzie to albo Cynkomet jednoosiowy 4,5t lub dwuosiowy 4t . Przy płycie jest dość wąsko, więc to przemawia za jednoosiowym. Znowu za dwuosiowym to, że 3512 lub c360 lepiej poradzi sobie z dwuosiowym. Dodam, że jedno osiowy ma w standardzie szerokie opony a dwu wąskie bez możliwości doposażenia w szerokie. Drugi problem to agencja. Jakie pisma trzeba złożyć do agencji, żeby ewentualnie zmienić na inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

Nie wiem czy C-360 lub ferdek lepiej radziły by sobie z 2-osiowym. Z cofaniem też łatwiej z 1 osiowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzef    0

kiedyś miałem 2 osiowy ale teraz zmieniłem na 1 osiowy i jest o niebo lepszy...i nie jest prawdą że 2 osiowy lżej ciągnąć;)

2 osiowy 3512 Ursusem nie dawałem rady pod górkę podjechać na skrętach bokiem stawiało..

914 musiałem ciągać:)

a 1 osiówka to 3512 na luzie ciągam 1 osiowy jest na wyższych kołach i nie wspomną i wygodzie cofania a co przydaje się do wożenia kostek itp...

jedyną wadę 1 osiówki mojej jest to że 2 osiowy miał wał 1 ale za to z łapami tymi szerokimi i dalej roarzucał a nowy ma 2 wały ale proste zęby:0;P

masz moją poradę i wiem co mówie bo miałem 2i1 osiówką:) :huh: :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

To 4,5 t to max ładowność? Jeśli może być większy to poszukaj czegoś ala Igamet 6t na tandemie, lub droższa sprawa Warfama o tej ładowności i tym podwoziu. 3512 powinien to ciągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

Tak na chłopski rozum to jednoosiowy dociąża ci tył ciągnika przez co ma on lepszy uciąg (wydaje sie ze nawet duużo lepszy). Dwuosiówke tylko "ciągniesz" i nie wykorzystujesz w ogóle jego masy. No i zaletą są na pewno łatwiejsze manewry (cofanie). Także ja stawiam na jednoosiowy.

 

A jakie sa zalety dwuosiowego? - nie wiem. Może ktoś wymieni? (może większa ładowność?)

Edytowano przez mlody28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś to jedno-osiowe były 3,5T a dwu 4,5

mam 3512 i rozrzutnik dwuosiowy i jak jest wilgotno to pod górkę nie da rady a z jednoosiowym pewnie dał by radę bo tył byłby dociążony, tylko gorzej z jednoosiowym jak się zakopiesz ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pola niegórzyste i niepodmokłe to weż jedno osiowy bo nie ma potrzeby brać dwóch osi. Popieram kolegów przede mną, lepiej się cofa. :D


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Tak na chłopski rozum to jednoosiowy dociąża ci tył ciągnika przez co ma on lepszy uciąg (wydaje sie ze nawet duużo lepszy). Dwuosiówke tylko "ciągniesz" i nie wykorzystujesz w ogóle jego masy. No i zaletą są na pewno łatwiejsze manewry (cofanie). Także ja stawiam na jednoosiowy.

 

A jakie sa zalety dwuosiowego? - nie wiem. Może ktoś wymieni? (może większa ładowność?)

 

Przynajmniej te stare dwu osiowe są bardziej stabilne z wysokimi burtami objętościowymi, co przy wożeniu qq i przejeżdżaniu przez bruzdy, dołki jest dużą zaletą. I jak ktoś kosi kukurydze jednorzędówka to 2 osiowy prościej przyczepić za sieczkarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

co do dwuosiowego to nie chodzi mi o jazdę po drodze czy suchym polu chodzi o to że jak jest mokro...w jedno osiowym koła szybciej utoną niż w dwuosiowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

oj pawel nie wiem czy 3512 pojdzie w 6t na tandemie 60 moze i tak bo ma lepszy uciag niz ferdek :D

 

Tego naszego pełnego kukurydzy wujek ciągał MF255, co prawda na przyme za długo sobie nie powjeżdżał, ale po polu bez problemu szedł. Obornik trochę inna sprawa, ale tez ludzie na AF maja takie zestawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin2601    3

1-osiowy ma same plusy praktycznie, choćby to że zawsze góra 2 opony ci nawalą nie 4. ;) Ja ciagałem 3p 2- osiowy i ślizgał sie na oborniku na polu mimo dobrych opon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

no dobra załóżmy że będzie jedno osiowy zostają jeszcze dwie kwestie... jakie pismo trzeba złozyć do agencji ?... druga po wstępnych oglęnach przekładnia adapter itp są takie same, mimo tego że jedno osiowy ma o połowę większą pojemność... nie rozpadną się jak bedzie naładowany do pełna...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A ja mam 2 osiowy i na jednoosiowy wżyciu się nie zamienię. Zalety jednoosiowego to chyba tylko łatwiejsze cofanie i docisk ciągnika. Za to jest bardziej wywrotny (kiedyś u znajomego o mały włos nie przewróciłem na bruździe, jedno koło już się oderwało..) Dwu osiowy możesz wykorzystać jako przyczepę i przypiąć do przyczepy lub prasy. Jeśli ulgniesz na polu można bez problemu odpiąć i wyciągnąć na lince. Jednoosiowego nie odepniesz i musisz iść po drugi ciągnik. Dwuosiowy możesz bez problemu odpiąć/przypiąć gdy jest załadowany. Jednoosówka może się zapaść. Dodatkowo jednoosiowy może złamać zaczep w 360 (sam byłem tego świadkiem - sam ładowałem ten rozrzutnik)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

A co ma się rozpaść? Nic się nie rozpadnie tym bardziej jak nowe, ale zdarzają się wyjątki.

 

 

wojtas972 3512 poradzi spokojnie tandema 6t i jeszcze będzie miał zapas mocy, ja niedawno kupiłem używanego tandema 6t i jak nie maiłem ciągnika to ciapkiem rozwoziłem i dawał sobie w miarę dobrze, wiadomo szału nie było ale dużej różnicy w porównaniu do 3,5 jednoosiowego nie odczułem. Wg. mnie nie ma sensu kupować nowego jakiegoś małego rozrzutniczka 4,5t lepiej użuwany, to nieduże pieniądzie, a najlepiej używany 6t, też koszty podobne. Ja swojego wyhaczyłem za 5tys i jestem bardzo zadowolony.

 

 


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

ja bym był za dwuosiowym co prawda jednoosiowym lepiej jest manewrować ale sądzę że lepiej i lżej dla ciągnika jest z dwuosiowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREXX85    333

Ja posiadam 2 osiowy :) Spisuje sie znakomicie jako rozrzutnik jak i jako przyczepa ;)

Edytowano przez ZETOREXX85
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj