Zaloguj się, aby obserwować  
xabi32

Kiedy dopuszczacie do knura

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xabi32    6

Mam swinke około 80 kg i nie wiem kiedy sie takie małe puszcza bo zawsze kupowałem loche ktora juz była puszczana do knura. Podpowiecie ile powinła miec miesiecy i ile kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Loszki można "dostawić " ;) do knura w wieku 7-8 miesięcy ,loszka powinna mieć wagę między 100-120 kg.

 

przed pierwszym kryciem loszki możesz jej podać PG600,po podaniu tego preparatu między 3 a 6 dniem powinna mieć Ruję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

To zastrzyk. na sztuke zależy od lecznicy Ja płacę 20 złale niektóre lecznice nawet po 30 wołają.

 

 

Fajnie, czytam temat od początku ale nie mogę załapać jego nazwy. Lukaczmarek@ Napisz dokładną nazwę.

Jak rozumiem, zastrzyk daje sie przed oproszeniem, ile dni? poproszę nazwę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Myśle że trzeba zaznaczyć fakt, że jeżeli wywołamy ruję sztucznie to później cały czas musi dostawać takie hormony przed kryciem.

Naturalne wyczekiwanie rui jest o wiele lepsze ale wymaga wiedzy i odpowiedniej pracy z lochami.

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Ten zastrzyk kosztuje tak jak mówisz 20-30zł na sztuke czy butelka preparatu? Lochy luźne czyli po oproszeniu i zapłodnieniu? Ile dziennie dajesz lochą paszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Mógłbyś mi podać ile zadawać paszy jak się zapłodni, wyprosi itd. 2,5kg to nie zbyt dużo? luźne czyli po odsadzeniu i przed pokryciem? Napisz mi ile i keidy się daje paszy w jakim okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

przez tydzien po odsadzeniu daję 2,5 kg, potem zwiększam na 2,8 kg. (chyba że któraś jest w słabszej kondycji to zwiększam nawet na 3,2 dopóki nie wróci no normy). I właściwie tak do konca ciąży. Potem zmniejszam przed samym oproszeniem trochę. Po oproszeniu zwiększam dawkę w ciągu 4-5 dni do 5-6kg dziennie, w zasadzie jedzą do woli. Na 4 dni przed odsadzeniem zmniejszam stopniowo do 2,5 i od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Po odsadzeniu dajesz 2,5kg dziennie czy 2,5 rano i 2,5 wieczorem? Po odsadzeniu nie powinno się dawać znikome ilości w celu zasuszenia?

Kupuje loszki już zapłodnione i za 16 tyg się prosi. I wtedy po ilu tyg. odsadzić od lochy? po 3 czy 6? i jak odsadze to kiedy kryć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

A czy ja gdzieś napisałem że to jest rano i wieczorem? Przecież wszystkie dawki piszę dzienne wiec i ta taka jest.

Pytania które zadajesz są dość podstawowe. poczytaj trochę w necie lub na forum dużo o tym było pisane.

Ja odsadzam po 28 dniach i kryję po kolejnych 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam mam problem z loszkami mają już po 7,5 miesiąca dostają pasze pół na pół dla tucznika i dla loch niskoprośnych i nie mają żadnych objawów rui czy jak im podam PG600 to jest możliwość że wystąpi ruja i czy kryć w tej rui po zastrzyku czy czekać do następnej tylko czy następna wystąpi bez podawania żadnych hormonów dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Z doświadczenia wiem że samo podanie PG rzadko skutecznie wywołuje ruje. Możesz spróbować, ewentualnie kup zapach knura w sprayu.

Nie powinno się kryć w pierszej rui ale jesli masz z tym problem możesz ryzykować najwyżej prosiąt będzie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj