Gość Luke16

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni?

Polecane posty

7891Firefox    53

u mnie w bieluchu mają 3 lata na wypłatę udziału. A z tymi wynikami LKS to tak samo u mnie, badania tylko na papierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

witam jeśli rodzice kiedyś oddawali mleko do mleczarni ryki nie były to jakieś duże ilości potem przestali od tego czasu mineło już około 12lat czy należy im sie teraz jakiś udział(kwota mleczna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Odnowię ciutkę temat ... Czy odzyskał ktoś udział z ŁSM JOGO??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

w mlekovicie jest tak, że jak rzucasz mleko to czekasz 5 lat na udziały a jak do innej mleczarni to 10 lat

 

teraz wprowadzili że możesz wybrać udział w produktach albo paliwie wiem po sąsiad pismo dostał - tak konbinują byle tylko kasy nie wypłacać

 

przedtem (parę lat wstecz) wypłacali część pieniędzy np znajoma miała 2300 zł to na rękę dostała 2000 zł a za 300 serków ...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Witajcie, sytuacja dotyczy mleczarni w Ostrowii Mazowieckiej, moi rodzice od 1996 roku do 2009 oddawali mleko do Ostrowi, później gdy mleko było po 60 groszy, cała ta zawierucha z mleczarnią zmienili mleczarnię, później wykupili część ukraińcy, śmierć prezesa, itp sprawę przejął syndyk. A mianowicie przez te 13 lat uzbierała się pewna kwota udziału na który były złożone stosowne dokumenty o jego zwrot ( stanie w kolejkach kilkukrotnie). Tragiczna sytuacja mleczarni sprawiła że każdy kto zasługiwał na zwrot udziału po prostu rzucił to w nie pamięć bo stwierdził że już nic nie odzyska. Kilka dni temu znajomy dostał pismo od syndyka w związku z udziałami i wypłacono mu około 50% należności, oddawał krótko i małe ilości ale dobre i to, zaskoczyła mnie ta wiadomość że cokolwiek ruszyło w tym kierunku, orientuje się ktoś czy sytuacja się w jakimś stopniu rozjaśniła ? Zostało 16 miesięcy do upływu 10 lat, ma ktoś informacje lub spotkał się z czymś podobnym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GenTur    0

Witam. 2 lata temu szwagier zmienił mleczarnie i oczywiście czeka za udziałami. Czytając powyższe wpisy, wiem, że trzeba czekać na wypłatę udziałów( niestety nie ma na umowie czasu, w jakim Spółdzielnia Mleczarska do której oddawał mleko, nie podała terminu?!)  Czy to ustala każda Mleczarnia inaczej, czy jest na to jakiś paragraf, bez względu na to, co oni sobie tam na Walnym czy w statusie postanowią? Minęło na ten moment 2 lata i nie chciałbym, żeby mu się to przedawniło, bo znalazłem wpis  w internecie wyroku Sądowego z którego wynika, że Członek, który wystąpił ze Spółdzielni i dostarcza mleko innemu podmiotowi skupującemu po upływie 3 lat od dnia wystąpienia. I teraz-,, Roszczenia o wypłatę udziałów ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat?! Paradoks, albo ja tu czegoś nie rozumiem… Może mi ktoś podpowiedzieć, czy szwagier ma wysyłać wezwanie do zapłaty czy czekać aż minie jakiś tam okres i niby sami wypłacą? Co robić😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj