Gość Luke16

Odzyskiwanie udziału tzw. człokowskiego w mleczarni?

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

Wczoraj z ojcem złożyliśmy wymówienie z dotychczasowej mleczarni... z prostego powodu... 4 razy zawyżone komórki somatyczne i to nie wiadomo skąd!!! Wynik 1134 a limit jest max do 400 ... 3 miesięcy maxymalnym wynikiem jaki osiągnęli rodzice to 270 ... A teraz nagle taki wynik... na drugi dzień przyjechali jeszcze raz pobrać i do dziś dzień wyników nie otrzymaliśmy a minęły 2 tygodnie... Dlatego zapadła decyzja o zmianie ewidentnie mleczarni ... W tej dotychczasowej mamy ponad 20 tyś zł udziału członkowskiego ... Jak wygląda sprawa z odzyskaniem teraz tej kasy?? Jaki jest czas odzyskania jej?? I czy jest to możliwe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Łódzka Spółdzielnia Mleczarska "JOGO"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

No właśnie nic a nic nie ma :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Jeśli się przeniosłeś to mają do 10 lat na oddanie, przynajmniej w mojej mleczarni tak jest.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

no ja mam podobny kłopot też zmieniłem mleczarnie i mam ponad 10tyś udziału niby maja mi go oddać ale prezes mleczarni cały czas przećiąga termnin.teraz mówi ze po nowym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Wczoraj z ojcem złożyliśmy wymówienie z dotychczasowej mleczarni... z prostego powodu... 4 razy zawyżone komórki somatyczne i to nie wiadomo skąd!!! Wynik 1134 a limit jest max do 400 ... 3 miesięcy maxymalnym wynikiem jaki osiągnęli rodzice to 270 ... A teraz nagle taki wynik... na drugi dzień przyjechali jeszcze raz pobrać i do dziś dzień wyników nie otrzymaliśmy a minęły 2 tygodnie... Dlatego zapadła decyzja o zmianie ewidentnie mleczarni ... W tej dotychczasowej mamy ponad 20 tyś zł udziału członkowskiego ... Jak wygląda sprawa z odzyskaniem teraz tej kasy?? Jaki jest czas odzyskania jej?? I czy jest to możliwe ??

Podejrzewam że jak skończy się wypowiedzenie to sami przyjadą do was żeby nie odchodzić i dadzą wam taka podwyżkę że zostaniecie. Mleczarniom pali się grunt pod nogami i mocno walczą o dostawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

damian podejrzewam że przyjadą już w przyszłym tygodniu ... My już zdania nie zmienimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

byłem w tej samej sytuacji co ty z tym że nie chodziło o wyniki tylko o słabą cenę i co się okazało że mleczarnia która jest znana w okolicy ze słabej ceny dała cenę najwyższą z gwarancją jej utrzymania do kwietnia. Odstawiamy około 90tys rocznie.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas1506    1

Jeżeli jest to spółdzielnia to jest w spółdzielnia to jest w statucie po jakim okresie zwracają udziały.Najczęściej jest to pięć lat od wypowiedzenia umowy.Dodatkowo trzeba złożyć podanie o zwrot udziałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

tak trzeba złożyć podanie o zwrot bo zwrot udziałów musi zatwierdzić rada nadzorcza albo zgromadzenie akcjonariuszy tak jest w statucie spółdzielni a potem pozostaje czekać aż termin ci minie to wypłacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj na pieniądze za udziały to trzeba długo czekać :]


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1

ja 10 lat temu odzyskałam udział z mleczarni koło kiedy poszłam po udział pani oświadczyła że mój udział to komputery krzesła no to ja na ostro że biorę jeżeli to moje więc pani się wkurzyła że chce mleczarnie okraść więc poradziłam się różnych osób prawnika pierwsze status mleczarni piszesz o wycofanie udziału przed walnym bo muszą zatwierdzić od dnia walnego muszą cię poinformować kiedy ci wypłacą ,jeżeli zbywają wysyłasz pismo z potwierdzeniem odbioru że naliczasz odsetki ustawowe od zebrania walnego musi to pomóc ja odzyskałam inni czekali po5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7613farmer    1

Wczoraj z ojcem złożyliśmy wymówienie z dotychczasowej mleczarni... z prostego powodu... 4 razy zawyżone komórki somatyczne i to nie wiadomo skąd!!! Wynik 1134 a limit jest max do 400 ... 3 miesięcy maxymalnym wynikiem jaki osiągnęli rodzice to 270 ... A teraz nagle taki wynik... na drugi dzień przyjechali jeszcze raz pobrać i do dziś dzień wyników nie otrzymaliśmy a minęły 2 tygodnie... Dlatego zapadła decyzja o zmianie ewidentnie mleczarni ... W tej dotychczasowej mamy ponad 20 tyś zł udziału członkowskiego ... Jak wygląda sprawa z odzyskaniem teraz tej kasy?? Jaki jest czas odzyskania jej?? I czy jest to możliwe ??

 

 

 

 

To chyba juz standard dla JOGO u mnie w tym miesiacu komorek 610 tez rozwazam zmiane mleczarni bo to u nich nie pierwszy raz robia jak chca. A gdzie sie przenosisz znasz moze jakas dobra mleczarnie ?

Edytowano przez 7613farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Nie wiem co ta mleczarnia kombinuje ale w tym miesiącu sobie jaja z rolników robią... no cóż gwiazdka się zbliża trzeba z rolnika pociągnąć by mieć premię... Najpierw akcja z przed pół roku z mlekiem że co zbiornik 30 litrów było mniej na liczniku w cysternie teraz po raz kolejny somatyka ... robiłem awanture u kierownika skupu bo przecież max jaki z 3 miechów rodzice osiągneli to 270 komórek sobatycznych a teraz ?? Cztery razy tyle... Ale i tak Pan Kierownik wie lepiej ... i nie posłucha weta a o ponownej próbie nie chciał słuchać... Czyżby się czegoś bał?? Bał się tego że wynik wyszedł by na 100 procent w normie... Poprostu z rolników w tej mleczarni jaja sobie robią!!!!

 

P.S. Farmer ostatnio też Ci nie przeszło bodajże w sierpniu?? Czyli jakoś w wakację??

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

damian mówisz o łowiczu ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7613farmer    1

Nie wiem co ta mleczarnia kombinuje ale w tym miesiącu sobie jaja z rolników robią... no cóż gwiazdka się zbliża trzeba z rolnika pociągnąć by mieć premię... Najpierw akcja z przed pół roku z mlekiem że co zbiornik 30 litrów było mniej na liczniku w cysternie teraz po raz kolejny somatyka ... robiłem awanture u kierownika skupu bo przecież max jaki z 3 miechów rodzice osiągneli to 270 komórek sobatycznych a teraz ?? Cztery razy tyle... Ale i tak Pan Kierownik wie lepiej ... i nie posłucha weta a o ponownej próbie nie chciał słuchać... Czyżby się czegoś bał?? Bał się tego że wynik wyszedł by na 100 procent w normie... Poprostu z rolników w tej mleczarni jaja sobie robią!!!!

 

P.S. Farmer ostatnio też Ci nie przeszło bodajże w sierpniu?? Czyli jakoś w wakację??

 

 

Dokładnie nie pamietam ale jakos tak we wakacje ponad 400 ale ogolnie z 3 prob przeszło a tak to woda albo antybiotyk w moich stronach to czesto do braku na ilosci juz przywykłem ale co zrobic jak na portierni torby pełne ktos musi za to zapłacic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Farmer a skąd jesteś z jakich okolic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

damian mówisz o łowiczu ?

Nie my odstawiamy do pośrednika mlekovity, dostaliśmy propozycje przejścia do sierpca i grudziądza (warlubia) ale narazie zostaliśmy. A jak płaci teraz łowicz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

mi odpowiada


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

W mleczarni jeszcze trochę zostaliśmy, a raczej na upartego... Ja chciałem uciekać a tate sentymenty wzięły i tyle ... Ale w tym momencie jesteśmy u Pana Zarębskiego w Ksawerowie ... czekamy do wypłaty pierwszej ... Ale przyszły nareszcie normalne wyniki badań mleka... A będąc w Jogo przez ostanie 3 miechy na okresie wypowiedzenia mleko wychodziło nam po 85 groszy bo ani razu nie przeszło... Kumpel oddaje do Piotrkowa Kujawskiego zawiozłem mu moje mleko żeby mi zbadali i wyszło mi że mam 270 tys komórek somatycznych a w Jogo z tego samego mleka od 600tys w górę ...Złodzieje złodzieje i jeszcze raz złodzieje!!!! Z mojej okolicy nie liczni zostali tylko w ŁSM .... Wszyscy duży dostawcy pouciekali .... No ale jak mieli 3 lata temu 4 tys dostawców to teraz mają 900 i ciągle ta liczba idzie w dół a do nich nikt się nie przepisuje ... I w cale nie zamierza... Dodatkowo przez Pana istruktora zostaliśmy (jak każdy) obmówieni na okolice od brudasów itp... Co do udziału to w ciągu roku powinni wypłacić bo został zachowany okres wypowiedzenia ... A takto po ok 5 latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

Jeśli o Łowicz chodzi to oni też sobie dają szeroki termin. Ewentualnie szybka wypłata ale utrataa znacznej części kapitału. Mleczarnie zabezpieczają się jak mogą przed tym, że w razie niższej od konkurencji ceny mleka nie będzie masowych odejść dostawców bo mogło by to wplątać spółdzielnie w ładne bagno. Jednak jeżeli ktoś likwiduje produkcje to dla mnie to jest państwo w państwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patiii    0

Czy ktoś odchodził ze spółdzielni mleczarskiej w krośniewicach, bez wypowiedzenia 3 miesiecznego ?

Czy da sie uniknąć kary pieniężnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Jest tutaj ktoś kto odchodził z ŁSM i miał okazję otrzymać już udział członkowski?? Bo ciekawi mnie termin wypłaty udziału... W końcu ponad 20 tysi jest uziemione...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj