wojtas

Expose premiera...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ukasz52    17

Jasnedopłaty to jedna wielka pomyłka oprócz dopłat do paliwa materiału nasiennego, co wy myślicie ze jak by nie było dopłat to pszenica nie byłaby te 10% droższa? dopłaty służą kontroli i utrzymywaniu hordy urzędasów oraz dawaniu kasy pod przykrywką ptaszków orzechów traw a nawet ekologii (bo jesli jest taka dobra to po co do niej dopłacać jakość musi sie sama obronić.. ) różnorakim przekrętom z wiejskiej.... np w europie najwięcej dopłat dostaje królowa brytyjska.. dopłaty stały sie swojaką rentą dla posiadaczy pola lub pseudorolników..

co sie tyczy dopłat do sprzetu to kase zbijaja pośrednicy wystarczy śledzić ceny sprzętu przed programami i po ... przed unia pszenica była po 600 zł bez łachy i sprzęty tańsze.. teraz pod przykrywką dyrektyw unijnych potrafią nam wmowić każdą pierdołę jak na przykład płyty obornikowe... przykre jest to ZE WIELU Z NAS BEZ TEJ UNIJNEJ JAŁMUŻNY PADNIE TAK SIE UZALEZNILIŚMY jedną reką nam dali a drugą nas wy....

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

tak ale dopłaty i problemy rolnictwa dotyczą Cię jak każdego dziwna sprawa ze polacy jako dosyć mądry naród nie mają szczęścia do elit rządzących w przeciwieństwie do angoli francuzów czy amerykańców gdzie wiekszość społeczeństwa to idioci ktorych chronią ich rządy i sprawiają ze takie kraje jak Polska na nich pracują... lepszy lew na czele baranów niż baran na czele lwów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Akurat to dosyć prosto mozna wytłumaczyć-kości elity (polskiej) są rozsiane gdzieś tak pomiędzy Chabarowskiem a Berlinem .Chciałbym też nadmienić że użycie słowa "elity" na określenie tych którzy nam łaskawie rządzą uważam za grube nadużycie :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Kiedyś klasa robotnicza miała pretensje do elity, że była przez nich uciskana, a teraz obywatele na siłę jej szukają.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Mija dziesiąty dzień od szczytu w Brukseli. Polskie władze powinny ogłosić, czy i ile pieniędzy przekażą na ratowanie euro. Mimo że operacja ta łamie żelazne zasady korzystania z rezerw Narodowego Banku Polskiego, to eurofanatycy gotowi są na wszystko, aby ją przeprowadzić.

 

Prorządowe media prowadzą kampanię propagandową na rzecz przekazania nietykalnych dotychczas rezerw NBP do MFW na ratowanie strefy euro. Tymczasem ocena wiarygodności strefy stale się pogarsza. Moody’s obniżył wiarygodność kredytową Belgii od razu o dwa poziomy. Bardzo groźnie zabrzmiało też ostrzeżenie agencji Fitch o możliwości obniżenia wiarygodności kilku krajów, w tym Włoch i Hiszpanii. Fitch uzasadnił je tym, że po ostatnim szczycie UE „kompleksowe rozwiązanie kryzysu strefy euro jest technicznie i politycznie poza zasięgiem”.

 

Nasi eurofanatycy przekonują, że powinniśmy w ramach solidarności zrzucić się na ratowanie bogaczy ze strefy euro. Tymczasem:

- Rezerwy NBP mają służyć stabilizacji kursu naszej waluty, a nie ratowaniu obcych.

- Banki centralne nie mogą wspierać finansowo rządów, bo może to być katastrofalne dla finansów i gospodarki.

- Zapewnienie, że odzyskamy pieniądze za 3–4 lata, jest absurdalne, bo mogą one nam być potrzebne już w przyszłym roku.

- Rezerwy walutowe gromadzone są po to, aby przetrwać najcięższe chwile. Teraz, kiedy fala kryzysu zbliża się do Polski, rząd chce oddać ostatnią naszą deskę ratunku innym.

- Proponowana operacja jest „szwindlem”, bo przywódcy europejscy chcą dobrać się do kasy banków centralnych (czego nie wolno im robić) tylnymi drzwiami, czyli za pośrednictwem MFW.

- Operacja ratunkowa nie uzdrowi sytuacji, bo zebrana kwota to kropla w morzu potrzeb.

- Zastrzyk spowoduje, że Włochy powiększą swoje i tak monstrualne zadłużenie.

- Dzięki naszym pieniądzom południe Europy będzie mogło jeszcze chwilę pożyć ponad stan. Wzrosną roszczenia związków zawodowych, protesty społeczne i oczekiwania podwyżek.

- Włosi mogliby sami wykupić dług swojego rządu. Średni dochód gospodarstwa domowego w Italii wynosi równowartość 2 mln zł rocznie.

- Złamanie świętej zasady nienaruszalności rezerw sprowokuje spekulantów do ataków na złotówkę.

 

PS śp A.Lepper chciał wykorzystać rezerwy NBP aby lepiej rozwinąć Polska gospodarkę to go wyśmiali i powiedzieli ze ta kasa jest nietykalna

 

Wszystkie kraje mają sie złożyc wsumie na 200mld euro z czego 50 mld euro kraje z poza strefy euro są to Polska(6,6 mld euro??), Wlk.Brytania(nie deklaruje pomocy a miałaby spłacic 34mld euro) Czechy(nie deklaruje pomocy a miałaby spłacic 3,3mld euro), Węgry(nie deklaruje pomocy bo ma swoje długi), Rumunia(nie deklaruje pomocy bo ma swoje długi), Szwecja(zastanawia sie), Dania(6,3mld Euro) ...

expert od kopiuj wklej się znalazł:) chociaż cytaty zaznaczaj cudzysłowem bo ktoś jeszcze gotowy pomysleć ze to ty jesteś taki mądry


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buchaj007    3

Kiedyś klasa robotnicza miała pretensje do elity, że była przez nich uciskana, a teraz obywatele na siłę jej szukają.

Bardzo przepraszam...słowo elity miały być w cudzysłowiu...bo ludzi rządzących nami w żaden sposób elitami nazwać nie można. Dla mnie to są co najwyżej średnio inteligentni pożyteczni głupcy.

 

W zamian dostajesz dopłaty i jakże wielu rolników otrzymało pomoc na zakup nowiutkich maszyn z tej właśnie UE..

Dopłaty to najprostsza forma zarządzania sektorem rolniczym. w zamian za owe dopłaty rolnicy godzą sie na pracę poniżej kosztów. Co do dofinansowań do maszyn...owszem rolnik zarabia bo otrzymuje nowy sprzęt ale gospodarka o wiele lepiej na tym wychodzi bo otrzymuje pewien rynek zbytu.

Ja uważam ze dopłat nie powinno być w cale, ale rolnicy za swoje produkty powinni zarabiać godziwe zarobki. Skoro firma warta ok 2-4 mln przynosi swoim właścicielom dochód ok 5-15% wartości to również tak samo powinno być na gospodarstwie... Rolnika po prostu powinno być stać zapłacić ZUS podatek dochodowy, gruntowy a na koniec powinno zostać mu w kieszeni jeszcze sporo gotówki. Bo nie może być tak ze ktoś kto gospodaruje na majątku wartym 4 mln zł( czyli gosp ok 100ha) będzie zarabiał tyle co sprzątaczka która nie posiada nic.

 

Kiedyś klasa robotnicza miała pretensje do elity, że była przez nich uciskana, a teraz obywatele na siłę jej szukają.

A cóż to takiego elita...czy przez to słowo rozumiesz ludzi przy korycie? Dla mnie elita to grupa osób która potrafi dla ogólnego dobra zrzec się własnych korzyści. Elitą możemy nazwać kpt. Raginisa, Mickiewicza, Chopina, ludzi którzy w służbie kraju poświecili swe dobra osobiste.

A jak do tego mają sie osoby które dzisiaj pretendują do miana "elity"...Choćby taki Wałesa z niejasna przeszłością który jest tak próżny ze uważa iż sam obalił komunizm...A może bardziej godny jest profesor bez matury p. Bartoszewski, który połowę narodu uważa za bydło, a powstanie to zna tylko z opowiadań... Nie lepsza jest najnowsza gwiazda TV, p. Palikot, który dla chwilowych zysków zrobiłby wszystko włącznie ze sprzedaza własnej matki, Człowiek który jest posłem a zachowuje sie jak klaun, przychodząć do TV ze świńskim ryjem, penisem czy pistolecikiem, człek który drwi ze zmarłych. Tyle że wymienione osoby nie są wyjątkami bo cała ta nasze "elita" polityczno-biznesowa to jedno wielkie szambo.... Słusznie zauważył Mickiewicz "że nasz naród jest jak lawa, z wierzchu zimna i plugawa..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Lepszy był Piłsudski:

"Naród wspaniały tylko ludzie k**wy."

Proszę moda o wyrozumiałość to ejst cytat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Nie wiem kto jest @Buchaj007 dla Ciebie elitą skoro plujesz nawet na Wałęsę czy prof. Bartoszewskiego. Dla co po niektórych każdy kto zajmuje wyższe rangą miejsce w państwie to już świnia ...

 

A Palikot to właśnie poprzez posługiwanie się takimi atrybutami pokazuje czym się rządzi i jak w Polsce :D

Edytowano przez Mathieu92

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

No jak to nie wiecie kto jest dla części społeczeństwa elitą :Jarosław {Polskę zbaw}Kaczyński,p.Maciarewicz,ojciec doktor T Rydzyk,warto rozmawiać Pospieszalski,czy ubezpieczony w krusie redaktor Ziemkiewicz i inni intelektualiści z Gazety Polskiej .To wzorce dla wielu piszących w tym temacie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
Elitą możemy nazwać kpt. Raginisa, Mickiewicza, Chopina, ludzi którzy w służbie kraju poświecili swe dobra osobiste.

Szczególnie Mickiewicza czy Chopina można nazwać elitą i patriotami. Co oni zrobili dla ojczyzny oprócz stworzenia Polonezów, Mazurków czy Pana Tadeusza? Mickiewicz tak chciał walczyć w powstaniu, że na granicy polsko-pruskiej z kochanką nie mógł się rozstać, Chopin ani myślał do kraju wrócić.

 

Nie wiem kto jest @Buchaj007 dla Ciebie elitą skoro plujesz nawet na Wałęsę czy prof. Bartoszewskiego. Dla co po niektórych każdy kto zajmuje wyższe rangą miejsce w państwie to już świnia ...

Wałęsa elitą kraju? Ani on ma wykształcenia ani ogłady. Obalenie komunizmu przypisuje tylko sobie choć był tylko marionetką. Jak wspomniał Buchaj, w dzisiejszej polityce nie mamy elity i dlatego szukamy na siłę ludzi którzy mogą ich zastąpić albo chociaż udawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Jak ktoś nie brał szabli albo strzelby i nie walczył z zaborcami to już nie chciał wolnej Polski? Nie był patriotą?

Patriotyzm to coś więcej niż walka o wolność poprzez wszczynanie powstań. Każdy swego czasu walczył tym czym mógł ...

 

Jasne że Wałęsa nie jest zbawcą narodu bo co by mógł sam zrobić? Zawdzięcza to dziesiątkom tysięcy ludzi którzy wyszli na ulice ale poprzez to że on ich poniekąd do tego zmobilizował był możliwy szybszy upadek PRLu ...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buchaj007    3

Nie wiem kto jest @Buchaj007 dla Ciebie elitą skoro plujesz nawet na Wałęsę czy prof. Bartoszewskiego. Dla co po niektórych każdy kto zajmuje wyższe rangą miejsce w państwie to już świnia ...

 

A Palikot to właśnie poprzez posługiwanie się takimi atrybutami pokazuje czym się rządzi i jak w Polsce :D

Tak ...Bartoszewski to dla mnie wybitny mąż stanu, który nazwał Polaków bydłem...To samo tyczy się Wałęsy...który w wyborach prezydenckich swojemu rywalowi podawał nogę.... Ale to tylko niektóre wybryki tych panów, a było ich znacznie więcej.....

Ale skoro jedyne prawdziwe media obwieściły (GW i TVN )że Panowie to elity, więc tak musi być....

 

Palikot to kukiełka która dla kilku głosów zawarła by pakt z diabłem...teraz wielki antyklerykał, ateista, a w poprzedniej kadencji posła przysięgał na Boga...hipokryzja.. Jak ś.p Leper wysypywał zborze na tory to go wyzwali od buraków prostaków i kryminalistów. A jak robi to Palikot, to wszystko jest OK.

 

ps Nie wiem ile masz lat ale chyba nie za wiele, na przyszłość troszkę więcej krytycyzmu i samodzielności w opiniach, bo powttarzanie cudzych sloganów robi sie nudne. Ponadto jeśli juz coś komentujesz to swoje tezy poprzyj argumentami, gdyż takie ataki ad personam hmmm to cios poniżej pasa, i nie najlepiej świadczą o tobie.

 

Szczególnie Mickiewicza czy Chopina można nazwać elitą i patriotami. Co oni zrobili dla ojczyzny oprócz stworzenia Polonezów, Mazurków czy Pana Tadeusza? Mickiewicz tak chciał walczyć w powstaniu, że na granicy polsko-pruskiej z kochanką nie mógł się rozstać, Chopin ani myślał do kraju wrócić.

 

Mickiewicz czy Chopin to tylko przykład. Oni rozsławiali Polskę w tym co robili najlepiej- jeden piórem drugi muzyką. Obaj swoje życie poświecili ojczyźnie... Dzisiejszych polityków na to nie było by stać.

 

No jak to nie wiecie kto jest dla części społeczeństwa elitą :Jarosław {Polskę zbaw}Kaczyński,p.Maciarewicz,ojciec doktor T Rydzyk,warto rozmawiać Pospieszalski,czy ubezpieczony w krusie redaktor Ziemkiewicz i inni intelektualiści z Gazety Polskiej .To wzorce dla wielu piszących w tym temacie :o

PIS z nawiedzonym Macierewiczem i Kaczyńskim to takie samo dno jak PO SLD PSL RPP itd. Trzeba by było być ślepym że na ułomnościach prezesa wszech czasów zerują inne partie, bo zamiast rozmawiać o budżecie, długach czy innych gospodarczych sprawach, polscy politycy zajmują się krzyżem, kto komu co w d**e wsadza itd.

 

Jak ktoś nie brał szabli albo strzelby i nie walczył z zaborcami to już nie chciał wolnej Polski? Nie był patriotą?

Patriotyzm to coś więcej niż walka o wolność poprzez wszczynanie powstań. Każdy swego czasu walczył tym czym mógł ...

 

Jasne że Wałęsa nie jest zbawcą narodu bo co by mógł sam zrobić? Zawdzięcza to dziesiątkom tysięcy ludzi którzy wyszli na ulice ale poprzez to że on ich poniekąd do tego zmobilizował był możliwy szybszy upadek PRLu ...

Czy wałęsa sam ich mobilizował czy w tym całym ruchu było wielu liderów? Zresztą od męża stanu wymaga się troszkę skromności. Zresztą tu nawet nie chodzi o to kim był Wałęsa jako związkowiec, lecz kim okazał się jako prezydent... Niby taki antykomunista, a teraz najlepszy przyjaciel Jaruzelskiego, To za jego prezydentury wszystkie kanalie z SB UB itd po otrzymywały wysokie emerytury (gdzie działacze SOLIDARNOŚCI nie dostają nawet 1/3 tego co ich prześladowcy) No i dlaczego L. Wałęsa zniszczył teczkę TW Bolka, czyżby miał coś do ukrycia?

 

 

Patriotyzm wyraża sie na tysiące sposobów, jedni będą sławić nasz kraj w sporcie inni w poezji, jeszcze inni będą dbali o jego dobrobyt. Ale żaden patriota nie sprzeda swoich ideałów dla własnych korzyści.

Edytowano przez Buchaj007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

trochę namotam może w tym wątku ale oglądałem zaległe agrobiznesy.

Chodzi mi o to aby być na bieżąco o KRUS i podatku dochodowym (o KRUS namotał coś nasz premier w expose).

Obejrzałem ten odcinek: http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/agrobiznes/wideo/27122011-1210/5809990

z wczoraj czyli 27-12-2011 i słuchając kobitki wymiękłem.

Powiedziała że jak ktoś ma dochód to zapłaci podatek a jak go nie ma to go nie zapłaci.

Tylko firma albo jest na plusie albo na minusie (zysk/strata).

Mam nadzieję że będzie możliwość bycia stratnym tak aby wykazywać niskie dochody (inwestycje, gradobicia itp) aby dzieciaki rolników łapały się na stypendia socjalne i aby zasilić kolejki w GOPSach.

Chodzi mi o to aby nie okazało się że wykazując dochód mamy jeszcze płacić dochodówkę ale już wykazując stratę nie nabywamy praw które mają inne podmioty.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

podziękowania za 2011:

 

dziekujemy TUSKOWI za :

 

1/najdroższy gaz na świecie z kontraktu z Gazpromem /ida kolejne

podwyżki/

2/ za galopadę cen energii z okazji podpisnia PAKTU KLIMATYCZEGO

3/za zgodę na wejsicie do eurostrefy + i gotowość pomocy eurolandowi kwotą

25 miliardów zł. Lepiej pomgac bogatym niz tworzyć miejsca pracy w kraju

/gaz łupkowy, gospodarka morska/

4/deklarację Praska, gotowość do wypłaty biednym Zydom 65 miliardów USD

5/za rosnący VAT, w tym dla produktów rynkwoych dla dzieci

6/za wydłużony do 67 lat wiek emerytalny, przytak wielkim bezrobociu wśrod

młodego pokolenia

7/za galopujący dług puliczny obciążający już kilka następnych pokoleń

Polaków

8/za 5,5 miliona Polaków nie pracujacych dla kraju /bezrobotni i emigranci

za pracą/

9/za walkę z historią i tradycją Polski /nauka historii kończy się na 1918

roku/

10/za walke z kościołem i Krzyżem, za walkę z tymi tysiącami co żadają

prawdy o tragedii smoleńskiej.

 

mamy za co dziękować tuskowi, a więc świetujmy i bawmy sie do rana !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

@Buchaj007: A nie miał racji skoro tyle osób głosuje na partię matoła który uważa że mamy znów SB i kraj prawie totalitarny?

 

Co do podania nogi : niestety nie udało mi się znaleźć filmu pokazującego tą scenę w której Wałęsa wypowiada te słowa Kwaśniewskiemu. Choć jego zbulwersowanie jestem w stanie zrozumieć...

 

Palikot akurat jest to dość cwany polityk który dąży do celu. Najpierw zbudował sobie miejsce na liście PO po czym wchodząc do parlamentu zaczął ukazywać swoje poglądy które były niezgodne z linią partii a następnie w krótkim czasie zbudował ruch który dzięki jego zaradności wszedł do parlamentu. Przyznam się osobiście że to na niego oddałem głos w wyborach - po prostu dałem mu szansę. Chcę się przekonać co potrafi on i jego ludzie. Wolałem na niego zagłosować niż na "sprawdzonych i zaufanych" ludzi ...

 

Co do pierwszej połowy lat 90'. Ja nie pamiętam bo jestem rocznik 92 natomiast interesuje się historią i dobrze wiem jak i Ty że wtedy demokracja raczkowała. Brak porządnej konstytucji utrudniał wielu organom pracę. Prezydent jak wiesz nie ma zbyt wielu uprawnień także wcale sprawa nie wyglądała tak prosto jak sobie myślisz. Policjantom którzy dopiero co się przetransponowali z milicji wcale nie było szukanie dowodów na osądzenie własnej winy za grzechy z poprzedniego ustroju .


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
1/najdroższy gaz na świecie z kontraktu z Gazpromem /ida kolejne

podwyżki/

 

Za PiS za pewne byłby droższy albo by nie było w Polsce wcale gazu...

 

2/ za galopadę cen energii z okazji podpisnia PAKTU KLIMATYCZEGO

 

Rozumiem, że PiS nie dba o środowisko...?

 

3/za zgodę na wejsicie do eurostrefy + i gotowość pomocy eurolandowi kwotą

25 miliardów zł. Lepiej pomgac bogatym niz tworzyć miejsca pracy w kraju

/gaz łupkowy, gospodarka morska/

 

Za dużo nasłuchałeś się Jarka i pier**lisz głupoty... PiS sam chciał wstąpić do strefy euro, a poza tym jak wiesz te pieniądze nie mogą być przeznaczone do finansowania rządu... Chociaż tak chce się zrobić ale przez MFW...

 

4/deklarację Praska, gotowość do wypłaty biednym Zydom 65 miliardów USD

 

Motto Jarka: "Byłem, jestem i będę antysemitą"

 

5/za rosnący VAT, w tym dla produktów rynkwoych dla dzieci

 

To, że urósł o 1 pkt procentowy to coś się stało...? Co do tego drugiego UE tego wymaga więc żaden polityk w tym kraju na to nie ma wpływu...

 

6/za wydłużony do 67 lat wiek emerytalny, przytak wielkim bezrobociu wśrod

młodego pokolenia

 

Nawet jak wieku emerytalnego nie podniosą za 10 lat będzie więcej miejsc pracy niż ludzi, wydłużenie ma polegać na tym, żeby nie zabrakło pieniędzy...

 

7/za galopujący dług puliczny obciążający już kilka następnych pokoleń

Polaków

 

Dług był zawsze i będzie to, że za PiS'u był niższy nie oznacza, że było lepiej... Niestety drogi i stadiony za darmo się nie wybudowały a za PiS'u nic nie robiono...

 

8/za 5,5 miliona Polaków nie pracujacych dla kraju /bezrobotni i emigranci

za pracą/

 

A skąd wiesz może chcieli pracować gdzie indziej...?

 

9/za walkę z historią i tradycją Polski /nauka historii kończy się na 1918

roku/

 

Przykro mi ale miałeś do niczego nauczycielkę, że nie potrafiła się wyrobić z materiałem...

 

10/za walke z kościołem i Krzyżem, za walkę z tymi tysiącami co żadają

prawdy o tragedii smoleńskiej.

 

Kościół walczy sam ze sobą a dewiacja jest niezdrowa, prawda jest taka, że nie powinien ten samolot w ogóle wylecieć z warszawy resztę zdarzeń są sumą wszystkich nieprawidłowości...

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
Oni rozsławiali Polskę w tym co robili najlepiej- jeden piórem drugi muzyką. Obaj swoje życie poświecili ojczyźnie...

W jaki sposób poświęcili życie ojczyźnie? Byli artystami więc wiadomo, że ich zajęciem było tworzenie sztuki. Mickiewicz napisał Pana Tadeusza i resztę dzieł nie dlatego, że chciał oddać hołd ojczyźnie ale dlatego, że chciano to czytać wśród Polskiej emigracji. On w ten sposób zarabiał a nie walczył z zaborcami. Nie pamiętam żeby, w jakiś inny sposób pomagał rodakom w Królestwie Polskim.

 

Jasne że Wałęsa nie jest zbawcą narodu bo co by mógł sam zrobić? Zawdzięcza to dziesiątkom tysięcy ludzi którzy wyszli na ulice ale poprzez to że on ich poniekąd do tego zmobilizował był możliwy szybszy upadek PRLu ...

PRL sam chylił się ku upadkowi. Bez Wałęsy także by upadł tylko może rok czy dwa lata później. Po prostu był to niewydolny ekonomicznie system. A ZSRR już by nam nie pomogło. Jest teoria, że Wałęsa został specjalnie wykreowany przez Jaruzelskiego i spółkę aby oni po upadku PRL nie mieli później problemów(świadczą o tym postanowienia Okrągłego Stołu gdzie Jaruzelski został prezydentem wolnej Polski itp.).

A do elity można było zaliczyć Lecha Kaczyńskiego. Profesor nauk prawnych, zajmował się prawem pracy i także działał w opozycji w czasach PRL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

daniel w jednym sie mylisz - o rozne rzeczy mozna bylo posadzac braci kaczynskich ale nie o antysemityzm, oni byli na to uodpornieni rzeklbym genetycznie-a katolikami sa dopiero od 30 paru lat[ biografia j. kaczynskiego to arcyciekawa rzecz]

gdyby rozwarzac kto jest bardziej godzien lezec w krypcie pod wieza srebrnych dzwonow- l kaczynski czy pilsudski to z ciezkim sercem wybralbym kaczynskiego, na lekcjach histori nie dowiecie sie o marszalku roznych ciekawych rzeczy np-byl szpiegiem [za pieniadze],zdrajca,zlodziejem, terrorysta,przechrzta-przeszedl na luteranizm zeby ozenic sie z kochanka i zostawil chora zone, z jego 4 kochanek 2 popelnily samobojstwo,byl zwyklym chamem bez oglady,ma wiecej krwi polakow na rekach niz jaruzelski,zamach majowy byl gorszym w skutkach niz stan wojenny,to on wymyslil obozy internowania,zabojstwa przeciwnikow politycznych itd, ale tego nie ucza wiec jest bohaterem narodowym.a np.walesie wyciaga sie kazda wpadke[byl czy nie byl bolkiem].


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Jeśli leming pojmie ze jest lemingiem automatycznie ta świadomość sprawi że przestanie nim być wiec dlatego ciągle żyje w swoim światku nakreślonym przez tvn i inne światłe światowe media... powodzenia lepszego roku życzę... choć niektórym i tak dobrze tylko pupa piecze nie? ale cóż jak się wybrało głupio teraz narzekać nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

@Ukasz52 zacznij pisać po węgiersku bo cię twój władca Jarek Orban Kaczyński znienawidzi a ja przynajmniej nie będę musiał czytać twoich bzdur... @Ukasz52 dzisiaj jest sylwester więc "ege szege dre"... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

podziękowania za 2011:

 

dziekujemy TUSKOWI za :

 

1/najdroższy gaz na świecie z kontraktu z Gazpromem /ida kolejne

podwyżki/

2/ za galopadę cen energii z okazji podpisnia PAKTU KLIMATYCZEGO

3/za zgodę na wejsicie do eurostrefy + i gotowość pomocy eurolandowi kwotą

25 miliardów zł. Lepiej pomgac bogatym niz tworzyć miejsca pracy w kraju

/gaz łupkowy, gospodarka morska/

4/deklarację Praska, gotowość do wypłaty biednym Zydom 65 miliardów USD

5/za rosnący VAT, w tym dla produktów rynkwoych dla dzieci

6/za wydłużony do 67 lat wiek emerytalny, przytak wielkim bezrobociu wśrod

młodego pokolenia

7/za galopujący dług puliczny obciążający już kilka następnych pokoleń

Polaków

8/za 5,5 miliona Polaków nie pracujacych dla kraju /bezrobotni i emigranci

za pracą/

9/za walkę z historią i tradycją Polski /nauka historii kończy się na 1918

roku/

10/za walke z kościołem i Krzyżem, za walkę z tymi tysiącami co żadają

prawdy o tragedii smoleńskiej.

 

mamy za co dziękować tuskowi, a więc świetujmy i bawmy sie do rana !

 

 

11/ za najtańsze paliwo w UE :P

 

 

Kto by nie rządził będzie tak samo. Czy to PIS/PO/PSL/SLD czy inne dziadostwo nic się nie zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Dajmy szanse Korwinowi przynajmniej nazywa rzeczy po imieniu... "danield28" obrażałem tylko idiotów,głupców, matołów i złodziei spotykających sie po cmentarzach jeśli czujesz sie urażony... no cóż to już twój problem... żyj sobie jak u orwella na folwarku tuska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj