wojtas

Expose premiera...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ukasz52    17

Panowie a ilu z WAS ma flagę Polski?

Patriotyzm stał sie czymś niemodnym patrioci uznawani za bandytów w swięto Niepodległości obcy demolują nam stolicę.. takie czasy iż wiekszość zakładnikiem mniejszości.. własne państwo nas łupi.. a dla większości z nas najwiekszy wróg to własny sąsiad..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

I nie myl patriotyzmu z młodzieżą wszechpolska. Patriotyzm to nie faszyzm.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A czy faszysta nie mógł być patriotą ?:D A czy znasz znaczenie słowa "faszyzm" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Faszysta może być, a nawet nim jest, tylko to nadinterpretacja definicji. Twój dziadek jak walczył na wojnie to nosił szalik który zasłaniał całą twarz poza oczyma?(nie mówię tu o zimie :P)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Poczytaj sobie (dla równowagi-żeby odpocząć od mediów jedynie słusznych :D ) np. bibula.com ,salon.24 wtedy może zmieni się Tobie światopogląd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie skomentuje tego, w całym Twoim istnieniu na forum widziałem może z 5 postów napisanych poważnie. Reszta to informacje nic nie warte i prowokacje. Dalej w polemikę już się nie wdaję.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Myślę że 5 postów poważnych to i tak dobrze-wychodzi średnio jeden rocznie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Oho pan moderator się odezwał.. on wie co kto ma na myśli... i w głowie... kolega spod tęczowej flagi raczej nie będzie nas uczył patriotyzmu... nieprawdaż? brawa lemingom dzięki wam wysiłek dziadów ma szanse pójść na darmo..

kolego rogas Cześć i chwała Ci za To ale uważaj abyś w jeszcze własnym kraju nie został posądzony o faszyzm, antysemityzm, nietolerancję, i homofobie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

A tu panowie artykuł europosła i obrońcy rolników z Prawa i Sprawiedliwości Mój odnośnik Czy sędzia Wojciechowski ma racje czy na nasza ziemie czekają już biznesmeni i mafiozi ? :(

Sędzia wojciechowski broni wszystkich szczególnie u takiej p Jaworowicz. A w gruncie rzeczy chyba jeszcze nikogo nie obronił taki miły demagog. I wolałbym żeby trzymał się z daleka od rolnictwa.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

Mija dziesiąty dzień od szczytu w Brukseli. Polskie władze powinny ogłosić, czy i ile pieniędzy przekażą na ratowanie euro. Mimo że operacja ta łamie żelazne zasady korzystania z rezerw Narodowego Banku Polskiego, to eurofanatycy gotowi są na wszystko, aby ją przeprowadzić.

 

Prorządowe media prowadzą kampanię propagandową na rzecz przekazania nietykalnych dotychczas rezerw NBP do MFW na ratowanie strefy euro. Tymczasem ocena wiarygodności strefy stale się pogarsza. Moody’s obniżył wiarygodność kredytową Belgii od razu o dwa poziomy. Bardzo groźnie zabrzmiało też ostrzeżenie agencji Fitch o możliwości obniżenia wiarygodności kilku krajów, w tym Włoch i Hiszpanii. Fitch uzasadnił je tym, że po ostatnim szczycie UE „kompleksowe rozwiązanie kryzysu strefy euro jest technicznie i politycznie poza zasięgiem”.

 

Nasi eurofanatycy przekonują, że powinniśmy w ramach solidarności zrzucić się na ratowanie bogaczy ze strefy euro. Tymczasem:

- Rezerwy NBP mają służyć stabilizacji kursu naszej waluty, a nie ratowaniu obcych.

- Banki centralne nie mogą wspierać finansowo rządów, bo może to być katastrofalne dla finansów i gospodarki.

- Zapewnienie, że odzyskamy pieniądze za 3–4 lata, jest absurdalne, bo mogą one nam być potrzebne już w przyszłym roku.

- Rezerwy walutowe gromadzone są po to, aby przetrwać najcięższe chwile. Teraz, kiedy fala kryzysu zbliża się do Polski, rząd chce oddać ostatnią naszą deskę ratunku innym.

- Proponowana operacja jest „szwindlem”, bo przywódcy europejscy chcą dobrać się do kasy banków centralnych (czego nie wolno im robić) tylnymi drzwiami, czyli za pośrednictwem MFW.

- Operacja ratunkowa nie uzdrowi sytuacji, bo zebrana kwota to kropla w morzu potrzeb.

- Zastrzyk spowoduje, że Włochy powiększą swoje i tak monstrualne zadłużenie.

- Dzięki naszym pieniądzom południe Europy będzie mogło jeszcze chwilę pożyć ponad stan. Wzrosną roszczenia związków zawodowych, protesty społeczne i oczekiwania podwyżek.

- Włosi mogliby sami wykupić dług swojego rządu. Średni dochód gospodarstwa domowego w Italii wynosi równowartość 2 mln zł rocznie.

- Złamanie świętej zasady nienaruszalności rezerw sprowokuje spekulantów do ataków na złotówkę.

 

PS śp A.Lepper chciał wykorzystać rezerwy NBP aby lepiej rozwinąć Polska gospodarkę to go wyśmiali i powiedzieli ze ta kasa jest nietykalna

 

Wszystkie kraje mają sie złożyc wsumie na 200mld euro z czego 50 mld euro kraje z poza strefy euro są to Polska(6,6 mld euro??), Wlk.Brytania(nie deklaruje pomocy a miałaby spłacic 34mld euro) Czechy(nie deklaruje pomocy a miałaby spłacic 3,3mld euro), Węgry(nie deklaruje pomocy bo ma swoje długi), Rumunia(nie deklaruje pomocy bo ma swoje długi), Szwecja(zastanawia sie), Dania(6,3mld Euro) ...

Edytowano przez dammat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

obecny dług na głowe polaka to ok. 27 tyś złotych od noworodka do starca pomyślcie jeślibyście musieli w tydzień uzbierać i oddać ilu dało by rade?( razy x za dziadzia, synka, córkę, babcie czy wujka na rencie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

No u nas minimalna emerytura to 768zł A We Włoszech 4 razy tyle wiec jest na czym oszczędzać(no ale przeciez wlosi nie nauczeni zeby w "biedzie" życ i beda protestowac, a Polacy nie beda! bo kazdy boi sie o swoje miejsce pracy) a majątek Włochów to 9 bln euro,a dług to 2 bln, a nasz majątek jaki jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Coś mi się zdaje że Moderator post mi usunął-hmm zastanawiające :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

tylko kase chca a nie mogą sobie sami jej wyprodukować?? (Więcej)mają mennice (chyba :huh:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

żartem, żartem :)jak rolnik upada czy jakaś firma to za bardzo nikt nie chce pomóc finansowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@krzysiek16m-a napisałem w nim między innymi że są szanse na zmianę poglądów moderatora bo jak na razie wiekiem nie grzeszy-jakoś tak to szło...

 

Nic nie usuwałem, chyba że jakiś inny moderator.

milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

ja jestem niewiele mlodszy od ciebie a poglady mam podobne jak ww mod B)

kasy to teraz nawet sie nie drukuje, tylko wpisuje w komputer i rozsyla po swiecie internetem-to przyklad ameryki, za ostatni rok 2 biliony dolarow tak im przybyly, dlatego teraz wszystkie surowce-ropa,gaz,zloto,miedz,zywnosc-sa takie drogie,spekulanci maja mase pustej gotowki i zamieniaja ja w kontrakty terminowe a potem w prawdziwy pieniadz.

 

gospodarka europejska to ukladanka z kostek domina-jak jedno sie zawali to poleca nastepne.na razie islandia,irlandia,wegry,grecja padly ale to jest taka drobnica ze 20 mln ludzi, dopiero od wloch czy hiszpanii zacznie sie katastrofa potem francja,belgia i poleci reszta. dlatego probuje sie podeprzec domino 200 mld euro[w tym nasze skromne 6 mld] ale to pomoze na chwile bo juz niedlugo w niemczech i francji wybory a potem to tylko chinczykom bedziemy sie klaniac i za nogi oblapiac zebrzac zeby nam oddali nasze pieniadze ktore wymienielismy za statki pelne kontenerow gumowego chlamu[jak w XIX w murzyni] bo inaczej ich 3 biliony dolarow beda nie warte nawet papieru na ktorym byly wydrukowane.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

I tak się kończy rozdawanie pieniędzy aby wygrać wybory. I czy demokracja jest aby na pewno najlepszym systemem politycznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Stasiek od dawna wiadomo, ze demokracja jest złym systemem ale jak do tej pory nikt nie wymyślił lepszego... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buchaj007    3

Bo te wszystkie maszyny na PROW w części były brane na kredyty.

i tu masz rację, ale polski chłop to jest taki - zesraj się a postaw się. kolega windykator opowiada, że czasem takie maszyny i ciągniki ściąga z placu że głowa mała.

Przykład z wczoraj - przyszedł rolnik oglądać ciągnik claasa, córka (stara panna, w dosłownym tego słowa znaczeniu)dostała młodego rolnika, i on chce kupić ciągnika za prawie 170 tys. 75 z młodego, trochę ma odłożone, a na resztę kredyt. Po co im taki ciągnik?? jak on umrze jutro to kto będzie spłacał ten ciągnik? ona?? można kupić tańszy i bez kredytu. No chyba że dziadziunio na starość chce polatać sobie nowym claasem bo też mu się oczywiście coś od życia należy.

 

wiesz co śmieszy mnie takie podejście i ogólny brak rozeznania w omawianym problemie...pomoc z UE jest do pewnej kwoty lecz nie wyższa niż 50% ceny zakupu...czyli jak kupisz tańszy to ci mniej zwrócą...ponadto słyszałeś ze tanie mięso psy jedzą...ja kupowałem NH sąsiad belarusa...NH kosztował więcej, tylko że mój traktor który pracuje na dużo większym areale jest prawie jak nówka...a sąsiada to złom...I kto zrobił lepiej...ja że dorzuciłem parę tyś więcej i mam sprawna maszynę czy sąsiad który kupił taniego bubla i jak nie miał czym robić tak nadal nie ma?d

Wybierając maszynę trzeba wziąć wiele rzeczy pod uwagę, nie tylko sugerować sie ceną...

Nie wiem skąd taki pomysł ludzi-nie rolników, ze polski farmer musi pracować na rozjeb.. ursusie bądz innym syfie...czy az tak zazdrościsz tych traktorów?

 

Mija dziesiąty dzień od szczytu w Brukseli. Polskie władze powinny ogłosić, czy i ile pieniędzy przekażą na ratowanie euro. Mimo że operacja ta łamie żelazne zasady korzystania z rezerw Narodowego Banku Polskiego, to eurofanatycy gotowi są na wszystko, aby ją przeprowadzić.

 

Prorządowe media prowadzą kampanię propagandową na rzecz przekazania nietykalnych dotychczas rezerw NBP do MFW na ratowanie strefy euro. Tymczasem ocena wiarygodności strefy stale się pogarsza. Moody’s obniżył wiarygodność kredytową Belgii od razu o dwa poziomy. Bardzo groźnie zabrzmiało też ostrzeżenie agencji Fitch o możliwości obniżenia wiarygodności kilku krajów, w tym Włoch i Hiszpanii. Fitch uzasadnił je tym, że po ostatnim szczycie UE „kompleksowe rozwiązanie kryzysu strefy euro jest technicznie i politycznie poza zasięgiem”.

 

Nasi eurofanatycy przekonują, że powinniśmy w ramach solidarności zrzucić się na ratowanie bogaczy ze strefy euro. Tymczasem:

- Rezerwy NBP mają służyć stabilizacji kursu naszej waluty, a nie ratowaniu obcych.

- Banki centralne nie mogą wspierać finansowo rządów, bo może to być katastrofalne dla finansów i gospodarki.

- Zapewnienie, że odzyskamy pieniądze za 3–4 lata, jest absurdalne, bo mogą one nam być potrzebne już w przyszłym roku.

- Rezerwy walutowe gromadzone są po to, aby przetrwać najcięższe chwile. Teraz, kiedy fala kryzysu zbliża się do Polski, rząd chce oddać ostatnią naszą deskę ratunku innym.

- Proponowana operacja jest „szwindlem”, bo przywódcy europejscy chcą dobrać się do kasy banków centralnych (czego nie wolno im robić) tylnymi drzwiami, czyli za pośrednictwem MFW.

- Operacja ratunkowa nie uzdrowi sytuacji, bo zebrana kwota to kropla w morzu potrzeb.

- Zastrzyk spowoduje, że Włochy powiększą swoje i tak monstrualne zadłużenie.

- Dzięki naszym pieniądzom południe Europy będzie mogło jeszcze chwilę pożyć ponad stan. Wzrosną roszczenia związków zawodowych, protesty społeczne i oczekiwania podwyżek.

- Włosi mogliby sami wykupić dług swojego rządu. Średni dochód gospodarstwa domowego w Italii wynosi równowartość 2 mln zł rocznie.

- Złamanie świętej zasady nienaruszalności rezerw sprowokuje spekulantów do ataków na złotówkę.

 

PS śp A.Lepper chciał wykorzystać rezerwy NBP aby lepiej rozwinąć Polska gospodarkę to go wyśmiali i powiedzieli ze ta kasa jest nietykalna

 

Wszystkie kraje mają sie złożyc wsumie na 200mld euro z czego 50 mld euro kraje z poza strefy euro są to Polska(6,6 mld euro??), Wlk.Brytania(nie deklaruje pomocy a miałaby spłacic 34mld euro) Czechy(nie deklaruje pomocy a miałaby spłacic 3,3mld euro), Węgry(nie deklaruje pomocy bo ma swoje długi), Rumunia(nie deklaruje pomocy bo ma swoje długi), Szwecja(zastanawia sie), Dania(6,3mld Euro) ...

 

Bo w tym kraju rządzą pokemony...Tusk i cała reszta ludzi z wiejskiej to nie sa politycy...oni nie rządzą a jedynie wykonują polecenia(jak urzędnicy). Być może już przyrośli do stołków i sa pewni że ich nie stracą ... Owszem można pomagać...ale żadna pomoc nie jest darmowa....Jak pomagamy żądajmy coś w zamian. Tylko że jak uczy nas historia to nasz elity zrobią z nas debili i zostaniemy z niczym....wystarczy popatrzeć na konflikt w Iaku...mieliśmy dać poparcie polityczne i wojskowe w zamian miały być korzyści gospodarcze....i co zarabiali wszyscy oprócz nas...a ameryka doceniajac nasz wkała nadal ma dla nas w prezencie wizy. Ja bym już dawno podziękował takiemu sojusznikowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

W zamian dostajesz dopłaty i jakże wielu rolników otrzymało pomoc na zakup nowiutkich maszyn z tej właśnie UE..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj