wojtas

Expose premiera...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaczmarek    277

Powiedz mi gdzie tu jest to dokręcenie śruby??

Bo narazie widze że ma byc wprowadzona jakaś niewielka składka zdrowotna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ja bym tak przedwczesnie nie panikował. Ten podatek dochodowy to jak troche poczytałem to bez problemu bedzie można udowodnić ze dochód gospodarstwa wynosi zero. ale od zapowiedzi do wejścia w życie daleka droga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

trzeba dodac jeszcze to,że rolnik przez lata zmian itd itp zawsze jest przez wszystkich krzywdzony i zawsze go okradają z ostaniej złotówki a on biedny...... i nie wie co ma ze sobą począć, spotkaliście kiedykolwiek jakiegoś rolnika co by w oczy powiedział dobrze mi sie powodzi ..... bo ja NIE ;) a nastepną kwestia jest to, że 80 % starszych rolników nie ma żadnego wykształcenia i dla nich urząd czy wypełnienie jakiegokolwiek dokumentu to zło konieczne... zreszta to bardzo często CZUC zapachowo w różnego rodzaju agencjach czy urzędzie gminy,że niektórzy rolnicy sie całkowice zagubili w rzeczywistości.... bo w koncu mamy 2011 rok i rolnik to jest przedsiebiorca i nie produkuje tylko po to żeby nakarmic konia i miec zboża, aby zmielic w młynie na mąkę ;) a jak się czyta temat to najgorsze jest to ,że jest wychodowane następne pokolenie takich wszystko bojących sie rolników .... a pamietacie co było jak wchodzilismy do uni jakie było gadanie samoobrony itd ,że to koniec Polskiej wsi :D zeby nie pobierać dopłat bezpośrednich itd

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

było już napisane, że przeliczeniowe

czy aby napewno przeliczeniowe? nigdzie niema o tym mowy aczkolwiek było by to bardziej sprawiedliwie gdyby tak było, dla przykładu 10 ha fizycznych na Żuławach, a 10 ha w innym rejonie polski w klasie V czy nawet VI robi dużą różnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

same ha przeliczeniowe stworzono z myslą o różnych rozliczeniach podatkowych więc - raczej zostaną one nadal do uwzględnienia podstawy opodatkowania - tak jest przynajmniej logicznie


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trebor33    0

Myślę, że nie do końca należy płakać nad pomysłem wprowadzenia podatku dochodowego - a co by było gdyby nasze władze wprowadziły podatek obrotowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"a nastepną kwestia jest to, że 80 % starszych rolników nie ma żadnego wykształcenia i dla nich urząd czy wypełnienie jakiegokolwiek dokumentu to zło konieczne..."-i co powinni wymrzeć ?:D

 

Ja tam pomimo posiadanego wyższego niż "żadne" wykształcenia mam awersję do wypełniania dokumentów-i co w tym dziwnego ?Nie mam duszy biurokraty i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipek1    7

To pierwsze skreślmy twoje ;[ a później zróbmy 100 letni okres przejściowy :D

zobacz ile mają średnio gosp na zachodzie!!! czasami jest tak, że mlody się wykształci ma chęć i ochotę na rozwój do tego możliwości bo ziemie dostanie po wujkach ciotkach, dziadkach i co skreślisz takiego?

kryssr nie koniecznie

Masz rację Janek-skreślić go ;[ -mam 11ha,chciałbym rozwijać in powiększyć areał,tyle że na moim terenie jest głod ziemi,a ceny dochodzą nawet do 55tyś/ha.Wiadomo że jest to za mało więc pracuję w papierni Metsa Tissue na utrzymaniu ruchu jako mechanik.Mając co miesiesiąc te 2500PLN na rękę jestem ciekaw czy szybciej wykończą mnie czy jego.Tak apropo to średnia wielkość gospodarstwa w Austi to 5ha :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja płace co miesiąc 150 zł składki zdrowotnej i żyję - dodatkowo mój zakład odprowadza drugie 150 zł składki zdrowotnej od mojego wynagrodzenia - więc nie wiem o co wam chodzi

Że trzeba będzie płacić to nie problem, problem jest fakt że przysłowiowy taksówkarz z 2ha dalej nie będzie płacił i dalej pozostanie szara strefa która szkodzi prawdziwym rolnikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
button89    2

Na razie nie ma sensu gdybać bo usłyszeliśmy tylko zapowiedzi, a znając naszego premiera do ich realizacji jeszcze bardzo długa droga :D Gdyby jednak wprowadzili podatek dochodowy w rolnictwie, to realnie rzecz biorąc nie powinno być źle bo przecież tego dochodu w tym biznesie to za dużego nie ma :mellow: Wszystko zależy od tego jak rozwiążą kwestię odliczeń nawozów, paliwa itp. oraz wszelkie amortyzacje. W sprawiedliwej wersji powinno to wyjść rolnikowi na dobre i ujawnić wszystkie nieprawidłowości w KRUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

odliczeń środków produkcji nie trzeba wymyślać ludziska kochane - przecież w kraju poza wami rolnictwem zajmują się także przedsiębiorstwa rolne które juz obecnie objęte są pełna rachunkowoscią i stosuja już istniejące przepisy

 

W koszty można wpakować:

- ratę amortyzacyjną maszyn (czyli 14% wartości maszyny rocznie)

- nawozy

- środki ochorny roślin

- usługi

- części zamienne

- paliwa i smary

- materiał siewny własny i z zakupu

- koszty najęcia pracowników

- dzierżawa (jeśli dzierzawimy grunty od kogoś)

- ubezpieczenia i inne opłaty związane z gospodarstwem

i wszelkie inne rzeczy które bezposrednio zużywane są w procesie produkcji

 

z kolei jako przychód trzeba będzie wliczyć

- sprzedaż płodów rolnych

- sprzedaż usług

- wynajem ziemi (jeśli to my komuś dzierzawimy)

 

od przychodu odejmujemy koszty i mamy dochód od którego płacimy podatek więc jeśli ktos będzie dobrze główkował to zapłaci go mniej albo wcale


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Czyli że jeżeli ktoś ma stare maszyny,stosuje mało nawozów i ŚOR,nie najmuje usługodawców,nie kupuje materiału siewnego,nie wynajmuje pracowników,nie dzierżawi od kogoś gruntów a sprzedaje np. sporo mleka to będzie miał prze....bane :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
button89    2

odliczeń środków produkcji nie trzeba wymyślać ludziska kochane - przecież w kraju poza wami rolnictwem zajmują się także przedsiębiorstwa rolne które juz obecnie objęte są pełna rachunkowoscią i stosuja już istniejące przepisy

 

W koszty można wpakować:

- ratę amortyzacyjną maszyn (czyli 14% wartości maszyny rocznie)

- nawozy

- środki ochorny roślin

- usługi

- części zamienne

- paliwa i smary

- materiał siewny własny i z zakupu

- koszty najęcia pracowników

- dzierżawa (jeśli dzierzawimy grunty od kogoś)

- ubezpieczenia i inne opłaty związane z gospodarstwem

i wszelkie inne rzeczy które bezposrednio zużywane są w procesie produkcji

 

z kolei jako przychód trzeba będzie wliczyć

- sprzedaż płodów rolnych

- sprzedaż usług

- wynajem ziemi (jeśli to my komuś dzierzawimy)

 

od przychodu odejmujemy koszty i mamy dochód od którego płacimy podatek więc jeśli ktos będzie dobrze główkował to zapłaci go mniej albo wcale

 

No właśnie z tego powodu twierdzę że nie powinno to być dla rolników nic złego. Zakładając oczywiście że nie wprowadzą żadnych zmian żeby "ludziom los polepszyć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

"" Jak "uczciwie określić kto faktycznie żyje z pracy na roli"?

Sposób jest jeden wprowadzić w rolnictwie podatek dochodowy, wielu rolników ciągle narzeka jak to jest źle i niedobrze z opłacalnością. Ci na pewno nie mieli by się czym przejmować bo bo jak nie ma się zysków to podatek wynosi zero. ""

Jestem za, mądrze ktoś napisał. U mnie też podatek wynosi zero.

 

Chodzi o to jak któryś z kolegów powyżej napisał by zlikwidować szarą strefę i tych PASOŻYTÓW którzy kręcą biznesy i niepotrzebnie blokują grunty tylko i wyłącznie dla Krusu. Wystarczy wprowadzić pełną księgowość co nie jest problemem dla nowoczesnego rolnictwa i będzie wiadomo kto prowadzi gospodarstwo, a kto tylko żeruje na dopłatach i Krus.

 

Otóż to ! Wokół mnie, okolicy pełno takich osób - bogaci kupują ziemię, biorą dopłaty - sie bogacą.

A nawet nie mają pojęcia jak się uprawia ziemię. !

Edytowano przez przemrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezewianin    0

1. jak wygląda sprawa dopłat do dzierżawionego gruntu. ja dzierżawie 20ha teoretycznie powinienem dostawać dopłaty i oddawać je dzierżawiącemu gdyby to była umowa spisana u notariusza. ale jak to jest na kolanie spisana w (obecności 2 świadków) i dopłaty bezpośrednio trafiają do właściciela. czy to oznacza ze trzeba spisać nową umowę i jak rozwiązać sprawę dopłat. u nas oddaje się je za dzierżawę. gdy dopłatę dostaje od agencji to nie nie liczy się jako dochód, ale gdy tą kwotę przeleje na konto właściciela ziemi to już mogę wrzucić sobie w koszty. a kosztów w podatku dochodowym należy szukać jak najwięcej.

 

2.jeżeli do gospodarstwa do 6 ha opłaca państwo to jak maja paść psełdo "gospodarstwa" skoro nie generują dochodu a mają możliwość dorobienia na czarno bo skłatke i tak im opłaci państwo. a ziemi i tak nie sprzedadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Czyli że jeżeli ktoś ma stare maszyny,stosuje mało nawozów i ŚOR,nie najmuje usługodawców,nie kupuje materiału siewnego,nie wynajmuje pracowników,nie dzierżawi od kogoś gruntów a sprzedaje np. sporo mleka to będzie miał prze....bane :D ?

Jak już wcześniej pisałem wszelkie dotacje "unijne" nie mogą być w żaden sposób opodatkowanie, więc jeśli się odliczy od przychodów dopłaty bezpośrednie to już chyba z samej zasady żaden rolnik nawet ten największy nie będzie płacił podatku dochodowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

1. jak wygląda sprawa dopłat do dzierżawionego gruntu. ja dzierżawie 20ha teoretycznie powinienem dostawać dopłaty i oddawać je dzierżawiącemu gdyby to była umowa spisana u notariusza. ale jak to jest na kolanie spisana w (obecności 2 świadków) i dopłaty bezpośrednio trafiają do właściciela. czy to oznacza ze trzeba spisać nową umowę i jak rozwiązać sprawę dopłat. u nas oddaje się je za dzierżawę. gdy dopłatę dostaje od agencji to nie nie liczy się jako dochód, ale gdy tą kwotę przeleje na konto właściciela ziemi to już mogę wrzucić sobie w koszty. a kosztów w podatku dochodowym należy szukać jak najwięcej.

 

2.jeżeli do gospodarstwa do 6 ha opłaca państwo to jak maja paść psełdo "gospodarstwa" skoro nie generują dochodu a mają możliwość dorobienia na czarno bo skłatke i tak im opłaci państwo. a ziemi i tak nie sprzedadzą

 

ad 1 - jeśli dzierżawisz od kogos pole za dopłaty to dla właściciela gruntu wpływ z tego tytułu to już nie dopłata a przychód z tytułu dzierzawienia gruntu a co za tym idzie kwota ta podlega opodatkowaniu

 

ad 2 - poza składkami ma być wprowadzony podatek dochodowy - więc jeśli taksówkarz na taryfie zarobi kasę to i tak będzie musiał pomimo tego ze w świetle prawa jest rolnikiem zapłacić pełny podatek dochodowy a nie jak teraz nic (nie licząc rolnego za ten jeden ha) i tutaj pewnie nie jednemu zrzednie mina


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

 

ad 2 - poza składkami ma być wprowadzony podatek dochodowy - więc jeśli taksówkarz na taryfie zarobi kasę to i tak będzie musiał pomimo tego ze w świetle prawa jest rolnikiem zapłacić pełny podatek dochodowy a nie jak teraz nic (nie licząc rolnego za ten jeden ha) i tutaj pewnie nie jednemu zrzednie mina

 

E coś tu kolego kręcisz, KRUS to płaci jako rolnik ale jak ma dodatkową działalność to podatek dochodowy musi już teraz odprowadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jak już wcześniej pisałem wszelkie dotacje "unijne" nie mogą być w żaden sposób opodatkowanie, więc jeśli się odliczy od przychodów dopłaty bezpośrednie to już chyba z samej zasady żaden rolnik nawet ten największy nie będzie płacił podatku dochodowego.

 

U nas jest mnóstwo ludzi majacych małe gospodarstwa ale dzierżawiących spore areały na tzw."gębę" i nie pobierających dopłat za owe grunty-więc co oni niby mają odliczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

1. jak wygląda sprawa dopłat do dzierżawionego gruntu. ja dzierżawie 20ha teoretycznie powinienem dostawać dopłaty i oddawać je dzierżawiącemu gdyby to była umowa spisana u notariusza. ale jak to jest na kolanie spisana w (obecności 2 świadków) i dopłaty bezpośrednio trafiają do właściciela. czy to oznacza ze trzeba spisać nową umowę i jak rozwiązać sprawę dopłat. u nas oddaje się je za dzierżawę. gdy dopłatę dostaje od agencji to nie nie liczy się jako dochód, ale gdy tą kwotę przeleje na konto właściciela ziemi to już mogę wrzucić sobie w koszty. a kosztów w podatku dochodowym należy szukać jak najwięcej.2.jeżeli do gospodarstwa do 6 ha opłaca państwo to jak maja paść psełdo "gospodarstwa" skoro nie generują dochodu a mają możliwość dorobienia na czarno bo skłatke i tak im opłaci państwo. a ziemi i tak nie sprzedadzą

 

Żeby dostawać dopłaty z agencji to nie musisz mieć potwierdzonej umowy dzierżawy u notariusza, wystarczy ta zwykła "na kolanie" ;). Po prostu musisz dogadać się z właścicielem aby przestał podawać te działki we wniosku o dopłaty i ty je sobie wpiszesz we własnym wniosku, wtedy dopłaty przyjdą na twoje konto. Pytanie tylko czy właściciel się zgodzi.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powislok    0

Jak zyc Panie PREMIERZE?jak zyc?skoro opony zimowe do mojego SUVA 6000zl kosztuja.jak zyc?

 

Dalej nie wiesz co to spacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezewianin    0

rozmawiałem dziś z księgową na temat podatku dochodowego. na razie wszystko wskazuje ze wejdzie od 2013. ale jeszcze nic konkretnego nie wiadomo. pewne jest jak dzierżawisz grunt będziesz musiał podatek zapłacić jak każdy kto uzyskuje dochód z dzierżawy(np. pomieszczenia). jak jestem na Vacie wiele mi nie dojdzie tylko księgową dodatkową deklaracje co miesiąc będzie musiała wypełnić. wiadomo ze więcej kosztować będzie. tylko zanim system wypali to minie trochę czasu. w tym roku była kupa zamieszania z vatem w owsie pierwotnie w styczniu był8% a na pozostałe 5% potem pojawiło się pytanie co z mieszankami owsa i w końcu obniżyli owies na 5%. tak wiec śledźmy newsy bo pewnie niejedna głupota wyjdzie w praniu.

 

a za odpowiedzi dzięki, na razie dopłat za dzierżawę brać nie będę, zostają po staremu niech sobie lata z kraczką i mierzy.ale po 2013 pewnie będzie w koszty wrzucić

Edytowano przez Jezewianin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Mam złą wiadomość dla uprawiających wykopki.

Rząd chce opodatkować opodatkowane podatkami podatkiem od nie opodatkowanego wydobycia kopalin ;)

 

EDIT:

Część kasióry pójdzie pewno pod stołem, a część na limity CO2 (czyli i tak pod stołem ;)).

Tak się kasiórę pierze hehe

 

Edytowano przez zmija2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj