kinggierada

Odkładnica ażurowa na pichy i duże poplony!!

Polecane posty

kinggierada    0

5 korpusów i wielki dylemat czy ażur z przedpłużkami spełni swoje zadanie!!!??? czy raczej klasyczna odkładnica pomóżcie

 

Multi Master 151 vs LEMKEN JUWEL 8 lub europal8

Edytowano przez kinggierada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanssss    48

ażurowy lepszy jest na ziemie cięzkie gliniste, nierobi tych skib na polu, a na lekkie i srednie to z przedpłużkami lepszy :)


JESTEM MARTIN :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Zgadzam się z przedmówcą. Na piachy lepszy zwykły. U mnie 4 V&N z przedpłużkami nie ma problemu z zakryciem półtora metrowej gorczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Skąd wiesz, że "będzie przesiewał piasek"? Niech każdy wejdzie w galerię @marekgizio, jest kilka zdjęć Lemkena Juwel, na ażurach i dopiero się wypowiadajcie w temacie, a nie na podstawie plotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ażur na lekkich ziemiach się szybko wyciera i jest bardzo drogi w utrzymaniu

Wiem bo mam taki i taki pług :)

Bierz na pełnych odkładniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że "będzie przesiewał piasek"? Niech każdy wejdzie w galerię @marekgizio, jest kilka zdjęć Lemkena Juwel, na ażurach i dopiero się wypowiadajcie w temacie, a nie na podstawie plotek.

 

ażur jest na gleby ciężkie stawia mniejszy opór i lepiej kruszy ziemię, a piasek nie jest problemem pokruszyć i tak jak napisał kolega wyżej, ażurowy jest droższy

pozdrawiam

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Na ciężkie ziemie ażur jest zdecydowanie lepszy. Trudno mi było uwierzyć jak kolosalna jest różnica w kruszeniu gliny w porównaniu do pełnej odkładni gdzie każdą skibę było znać, wszystkie się świeciły od wytarcia o odkładnię i zostawały wielkie kawały gliny które potem było gorzej uprawić. Po ażurze trudno uwierzyć że to jest glina. Ziemia jest ładnie rozkruszona i nie odznaczają się skiby. Dodatkowo nie czuć różnicy w oporach orki pomiędzy normalną ziemią a kawałek dalej gliną.

 

Na średnie ziemie niby bez różnicy jaka to będzie odkładnia. Plusem zwykłej jest cena, ażura jakość orki i mniejsze spalanie.

 

Na piach lepsza będzie zwykła odkładnia bo nie widać różnicy pomiędzy ażurem i dodatkowo jest tańsza.

 

Z tym że jeśli ktoś ma różne ziemie od konkretnej gliny do leśnego piachu to ja bym brał ażura. A jeśli sam piach to jaki jest sens orki takiej ziemi. Lepiej postawić na talerzówkę.

 

Ażur poza ceną nie ma wad bo na nazwijmy to leśnym piachu czy żwirku nic się nie przesypuje i bardzo ładnie kryje.

A to że się szybciej ściera na piachu w porównaniu do zwykłej odkładni to niby czemu? Stal słabsza czy więcej ziemi przechodzi przez powierzchnię odkładni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
point    1

@krzysiekfarmer5

tak, ażur jest droższy i dedykowany na ziemie ciężkie, ale piasek się nie przesypuje jak to opisałeś.

Edytowano przez point

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj