Zaloguj się, aby obserwować  
silver95

Problem ze skrzynia biegów PowerControl (32x32) w MF’ie 6265

Polecane posty

silver95    1

Mianowicie jest problem z przełączenie z żółwia na zająca i odwrotnie ale nie zawsze, jak się nie chce przełączyć to zgaszeniu ciągnika odczekaniu około 5 minut i odpaleniu go już jest normalnie, wszystko działa.

Kto morze wiedzieć co jest przyczyna ze tak czasem mu odbija?????


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ty no ja mam tez taka skrzynie ale mi sie co innego robi

jak odpalę to nieraz blokuje mi cala skrzynie i neida sie wajcha ruszyć...

a z ta zmiana na żółwia i odwrotnie to tez nieraz nie chce mi sie zmienić ale parę razy tam powrzucam i wchodzą

Edytowano przez Balzak
Ortografia!!!+ Literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Oj panowie coraz mniej zaczynaja mi sie podobac MF.Rozumiem ze w starszych seriach były problemy ze skrzynia ale w nowym sprzecie takie jaja ze skrzynią, to cos nie tak..... I jak widze nie jest to odosobniony przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
Oj panowie coraz mniej zaczynaja mi sie podobac MF.Rozumiem ze w starszych seriach były problemy ze skrzynia ale w nowym sprzecie takie jaja ze skrzynią, to cos nie tak..... I jak widze nie jest to odosobniony przypadek.

 

On raczej nowy nie jest, bo ma nakrecone już 5000mth i według mnie ma prawo mieć jakieś drobne awarie. Moim zdaniem to może być wina przełącznika, jakiegoś czujnika lub innej drobnostki.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

A olej w skrzyni i filtr przekładni to kiedy Panowie zmienialiście? :P Radze sprawdzić też przełącznik, mogą być zaśniedziałe styki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

To co mówi @MichalR to racja ciągnik ma ponad 5300mth i jest z 2001roku. a filtry i oleje były wymienione (filter paliwa, czyszczony powietrza olej w skrzyni, ten na pewno bo widziałem) od razu 1dnia jak przyszedł, bo za 3 dni przy kukurydzy robił. jutro rano musze iść i powiedzieć sąsiadów żeby przejrzeli tam to wszystko, zobaczymy co z tego wyjdzie. pewnie jakaś nie duża awaria ale upierdliwa :P.


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim MF mam niecale 4000 karecone i jest z 2000 roku ale z tym ze mi blokuje skryznie neiraz to chyba zalezy od tego czy jest hamulec zaciagniety czy cos a nieraz mi blokuje jak zaszybko go odpalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

podobne objawy maja MF'y gdy "kończy" się pompa hydrauliczna...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

pompa hydrauliczna na pewno się nie kończy bo dzisiaj ubijałem kiszonkę z poplonu to jak poj**** ten tur chodził


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w moim MF tez nieraz sie nie chce włączyć zając i żółw ale parę razy poprzerzucam i sie włącza... nie wiem jak u ciebie a z którego roku ten mf i ile ma napracowanie na koncie?

Edytowano przez Balzak
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

ponad 5300mth i jest z 2001roku. ale zaczyna mnie to przełączanie wkurzać dzisiaj znowu mi mogłem wrzucić na zająca jak skończyłem ubijać. Gdyby nie to, to by było już super.


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no a próbujesz parę razy pod rząd??? bo ja jak zmieniam na zająca czy na odwrót to ciągnikiem lekko telepanie to wiem ze zmieniłem a ja nie telepanie to próbuje ponownie aż do skutku i po 2-3 razach mam to co chce

Edytowano przez Balzak
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

no właśnie ze po parę razy próbuje i nic, a ciągnik tak ja mówisz telepnie czasem jak się bieg wrzuca naj częściej 3 i 4.


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi ostatnio jak sie takie zaniki zmieniania z żółwia na królika robiły to wziełem dobrze skuknelem w w prawo tam gdzie normalnie sie zmienia ale mocniej i od tamtej pory jest ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

Najlepiej pogadac osobiście z jakims serwisamtem od korbanka(najlepiej zadzwon i nieprzedstawiaj sie) oni powiedza co moze byc przyczyną,


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol86    0

ja mam MF 6180 i mialem juz problemy ze skrzynia , teraz cos sie dzieje z rewersem ze czasami nie chce przerzucic tyl zawsze zalapuje, a do przodu czasami trzeba 2 razy dzwignia przesunac , jak sie wylaczy bueg i wlaczy to czasami pozniej go nie ma jakby luz i dopiero po ruchu rewersem sie zalacza , mial ktos podobne objawy???

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17
ja mam MF 6180 i mialem juz problemy ze skrzynia , teraz cos sie dzieje z rewersem ze czasami nie chce przerzucic tyl zawsze zalapuje, a do przodu czasami trzeba 2 razy dzwignia przesunac , jak sie wylaczy bueg i wlaczy to czasami pozniej go nie ma jakby luz i dopiero po ruchu rewersem sie zalacza , mial ktos podobne objawy???

pozdro

 

 

styki sie wyrobily :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol86    0

tez o tym myslalem ale to dlaczego czasami jak sie wyrzuci bieg a pozniej wrzuci to nie ma nic a nieruszasz rewersem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

wiec tak żółw zając się przerzuca ale jak jest traktor dobrze nie nagrzany, a jak się nagrzeje to w 99% nie działa.rozwala mnie ta skrzynia już, chodzi jak się jej zachce.


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

No to zadzwon i sie dowiedz co to moze byc,aa.. w tej valtrze co mam w galeri nie działały po zimie półbiegi, wuja zawołał serwis i koles tylko poprzecierał wszystki bezpieczniki i było ok.


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim mfie 6180 mialem ten problem i naprawie podega skrzynia niestety wyrobily sie w niej wodziki i przesowki jak sie nie myle a jezeli masz prolem z przezuceniem to jak machniesz na zolwia to zgas ciagnik i zapal i tak powinien przelaczyc pozdro ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi ostatnio jak sie takie zaniki zmieniania z żółwia na królika robiły to wziełem dobrze skuknelem w w prawo tam gdzie normalnie sie zmienia ale mocniej i od tamtej pory jest ok...

Nie jestem pewien jak wygląda zmiana grup biegów w serii 62xx ale np: w serii 30XX czy 61XX lub 81XX pociąga się wajchą od biegów w lewą stronę i wtedy następuje zmiana i jeżeli zrobicie to szybko np: stukniecie grupa biegów może się całkowicie nie zmienić i wtedy skrzynia się blokuje i trzeba machnąć kilka razy oż się odblokuje.Jest na to sposób należy dźwignie przytrzymać chwilkę aż nastąpi całkowita zmiana grupy biegów.Nawet instrukcja obsługi podaje że należy przytrzymać dźwignie zmiany grupy biegów aż nastąpi ich całkowita zmiana,dlatego ja nie radzę stukać tylko delikatne przytrzymać dźwignie trzeba liczyć się z tym że zmiana będzie trwała dłużej gdy np: ciągnik jest zimny pzdr


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma najmniejszego problemu ze skrzynią razu gdy stukne w prawą strone od razu sie przęłącza:)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj