Macinol

Co wybrać: JD6330, CLAAS Arion 420 Cis, Agotron K 410?

Polecane posty

ziamber    0

Witam. Panowie myślę, że mogę opowiedzieć kilka rzeczy na temat Claasa bo wczoraj miałem go na testach (arion 620 CIS - 135 KM wg ECE R24) cały dzień, a wcześniej testowałem JD 6830 Comfort - 150 KM wg ECE R 24. Na początku przyznam rację MASZLANDOWI, myślę że wnioski, które wyciągnął są trafione w 10. Po wczorajszym teście muszę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Claasem. Przede wszystkim świetne spalanie: na trzeciej klasie w pługu grudziądzkim (a wiadomo że te najciężej orzą) 4 rozkręcona na 42 cm z zabezpieczeniem resorowym. Oraliśmy pole nie uprawiane od 2 lat (bardzo twardo: korpusy się odchylały do poziomu aż musieliśmy odjechać na inne pole bo byśmy pług wykończyli) wyszedł 12,3 litra na godzinę.Przypuszczam że na lżejszej ziemi wyszedłby dużo lepiej. JD spalił na lżejszej ziemi niecałe 18 i o wiele gorzej się zbierał (przymulony)może dlatego że Claas ma więcej biegów pod obciążeniem i może są lepiej zestopniowane. W Claasie fajna kabinka a szczególnie ta amortyzacja na czterech amortyzatorach no i bogate wyposażenie w standardzie. JD bardziej szarpał przy zmianie biegów i przy ruszaniu a w Claasie to idzie bardziej płynnie i można to regulować na dodatek. Rozmawiałem z kilkoma gośćmi, którzy już kupili Claasa i są naprawdę zadowoleni.

 

Ja zdecydowanie biorę Claasa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

aha, i jeszcze jedno. Według tego co sam widziałem to mogę śmiało powiedzieć, że kolega silverf1 pojęcia nie ma co pisze bo wygląda na to że ciągniki Claasa mocno wchodzą na rynek i myślę, że to tylko kwestia czasu jak zawojują rynek ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macinol    0

No i dziś się dopełniło. Wybór jednak padł na JD. Wczoraj byliśmy u dealera no i nas przekabacili. Szczerze powiem że claasa nawet nie oglądaliśmy więc może to być dobry ciągnik,no ale cóż decyzja już podjęta zdecydowała tradycja marki, maszyna ma być za 2 tyg razem z belareczką JD 854 :D. Deutz nie miał dla nas odpowiedniego przedziału mocy (99 KM- za mało, 112- za dużo). Tylko nie chwalcie mi już claasa, bo będzie mi szkoda :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janosik82    0

Skoro ma pracować na łąkach to ja bym wybrał Deutz'a. Jest lżejszy co w połączeniu z oszczędniejszym silnikiem da mniejsze zużycie paliwa. Ma 4 prędkości WOM i lepszy widok z kabiny.

Witam kolego ja bym wybrał jeszcze inną marke np. Vlatre N101 bez dwóch zdań, ciągnik super i serwis ok. A co do jelenia czy claasa to bym się zastanowił,głównie jeżeli chodzi o serwis i zużycie paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

Bierz tego K410, na pewno będzie dobry to twoich prac polowych i innych. Osobiście, polecam Ci kupienia K410, na pewno nie pożałujesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

Witam. Panowie myślę, że mogę opowiedzieć kilka rzeczy na temat Claasa bo wczoraj miałem go na testach (arion 620 CIS - 135 KM wg ECE R24) cały dzień, a wcześniej testowałem JD 6830 Comfort - 150 KM wg ECE R 24. Na początku przyznam rację MASZLANDOWI, myślę że wnioski, które wyciągnął są trafione w 10. Po wczorajszym teście muszę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Claasem. Przede wszystkim świetne spalanie: na trzeciej klasie w pługu grudziądzkim (a wiadomo że te najciężej orzą) 4 rozkręcona na 42 cm z zabezpieczeniem resorowym. Oraliśmy pole nie uprawiane od 2 lat (bardzo twardo: korpusy się odchylały do poziomu aż musieliśmy odjechać na inne pole bo byśmy pług wykończyli) wyszedł 12,3 litra na godzinę.Przypuszczam że na lżejszej ziemi wyszedłby dużo lepiej. JD spalił na lżejszej ziemi niecałe 18 i o wiele gorzej się zbierał (przymulony)może dlatego że Claas ma więcej biegów pod obciążeniem i może są lepiej zestopniowane. W Claasie fajna kabinka a szczególnie ta amortyzacja na czterech amortyzatorach no i bogate wyposażenie w standardzie. JD bardziej szarpał przy zmianie biegów i przy ruszaniu a w Claasie to idzie bardziej płynnie i można to regulować na dodatek. Rozmawiałem z kilkoma gośćmi, którzy już kupili Claasa i są naprawdę zadowoleni.

 

Ja zdecydowanie biorę Claasa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

aha, i jeszcze jedno. Według tego co sam widziałem to mogę śmiało powiedzieć, że kolega silverf1 pojęcia nie ma co pisze bo wygląda na to że ciągniki Claasa mocno wchodzą na rynek i myślę, że to tylko kwestia czasu jak zawojują rynek ciągników.

 

z żalem stwierdzam ze post tego uzytkownika jest malo wiadygodny gdyz ten pokaz odbyl sie u mnie( ten sam dzien, ten sam plug, to samo zjawisko giecia resorow, ten sam ciagnik rowniez,) za duzo tych zbiegow okolicznosci zeby to bylo prawdziwe, kolego jestes przedstawicielem claasa, i w tym momencie stawiasz sie w bardzo zlym swietle jako osoba, swoja osoba reprezentujesz firme ktora w moich oczach w ten sposob duzo traci, wiec mowienie o konkurencjii ile to spalila i jak chodzila jest mocno niewiarygodne, takze tego swiat jest coraz mniejszy i radze o tym pamietac jak rowniez nie wciskac tanich bajerow przynajmniej w mojej obecnosci bo to mi uwlacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

ten przedstawiciel nie byl z mojego rejonu, przywiozl tylko osobe zainteresowana takim ciagnikiem z innego regionu rowniez pracuje w innej filii, przedstawiciel na moj rejon na jego szczescie tego nie zrobil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

A myślałem że dilerzy claasa to tylko u mnie tacy "pomysłowi" byli hah , do mnie przyjechał mój regionalny przedstawiciel i taki jeden złotousty facet od "rabatów" (według przedstawiciela ten Pan miał wspomagać dilerów ktoś z góry kto decydował o cenach) Nie zła parodia z tego wyszła , ciągniki Claasa jak najbardziej tak ale .... no cóż nic dziwnego że w 2010 roku chyba 364 ciągniki tylko sprzedali a NH przeszło 2000 Case 800 czy 700 a Valtra ... ja nic do niej nie mam ale jej nawet w statystykach nie ma to niech nikt nie opowiada . Aha zapomniałem dodać a wiecie dla czego nie podają cen??? Bo szukają napalonych debili " cena nie jest ważna najważniejsze czy sprzęt pasuje , jak pasuje to napewno się dogadamy" na zasadzie claas jest najlepszy > no jest > no widzi Pan za jakość trzeba płacić . Za claasa Cis więcej niż za odpowiednik JD w premium z takim samym wyposażeniu :lol:

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

az tak bym tego nie generalizowal, wszystko zalezy od dealera raz a dwa od konkretnego przedstawiciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macinol    0

się okaże... I z tą prasą strzelałem, trochę poczytałem, ale co do pras to wszyscy chwalą swoje. Myślę że ta dobrana pod kolor ciągnika i po rodzinie więc się będą dobrze dogadywać. Poza tym wszystko lepsze niż ten mój metalfach :D (najbardziej kobieca prasa jaką znam, ma zaprogramowany system operacyjny "emocjonalny chaos")Kto ma metalfach to chyba zrozumie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tzn. co z nim nie tak ?-pytam gdyż posiadam tą prasę prawie z początków produkcji (ma jedną irytującą wadę która od czasu do czasu się ujawnia ale to nic dziwnego bo była składana w nocy i ma dwa numery seryjne :D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macinol    0

Tzn. co z nim nie tak ?-pytam gdyż posiadam tą prasę prawie z początków produkcji (ma jedną irytującą wadę która od czasu do czasu się ujawnia ale to nic dziwnego bo była składana w nocy i ma dwa numery seryjne :D ).

Jak to co? Nie ma humorów... nie focha się... moja to się obraża i nie chce współprasować. My kupiliśmy swoją w 2006 z siatką jest, no i już na drugi rok miałem jej dość. Łańcuchy się rwą, łożyska no to już nie mówię nawet. Fakt że bardzo dobrze dobija i bele są bardzo ładne po niej, to trzeba jej przyznać. Ale jest bardzo zawodna. Nie wymienię wszystkich awarii bo nie pamiętam nawet. Najwięcej jest problemu z siatką, bo się ściąga do środka no i jest tam taka specjalna blacha do siatki i między tą blachę a wałek ten gładki wpycha się materiał, ociera i się zagrzewa. Średnio co 10 beli trzeba wejść do komory i wyciągać, co zajmuje około 5 min (i to przy pracującej maszynie to wtedy pomaga wypchnąć ten zator, ale bardzo niebezpieczne, a kiedyś na początku przy wyłączonej czyściłem to mi do pół godziny schodziło). Drugim poważnym mankamentem są zamki od komory. Raz nie chce się zamknąć, a raz otworzyć. Ktoś powie że trzeba wyregulować, ja to wszystko wiem... i robiłem, ale co chwilę coś nowego było. A z tymi zamkami to mam ciekawą sytuację. Kiedy bela jest taka średnia to wszystko ok. Ale jest ciutkę za duża to nie chce się otworzyć i trzeba iść walnąć młotkiem w lewy zamek. Jak bela za mała to to samo tylko młotkiem trzeba uderzyć w prawy. Zdarza się tak że przy jednej beli to trzeba wysiąść z 5 razy z ciągnika, bo: siatka nie chce iść, bo się owinęła na wałek, bo nie chce uciąć siatki, bo się zapchało, bo nie chce się otworzyć. Udręka straszna. Ale powiem wam chyba wiedziała że w tym roku jej ostatni sezon, pracowała w miarę (jak na nią oczywiście), tylko łańcuchy 2 i 2 łożyska. Nikomu nigdy przenigdy prasy metalfachu nie polecę, przez ten mój egzemplarz. Chyba wystarczająco uargumentowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

U mnie siadło przez te lata jedno łożysko-na samym początku pękały łańcuszki podbieracza dopóki nie zmieniłem na wzmacniane.W tym roku zaczęły pękać (znaczy dwa razy) łańcuchy główne-szukam jak najmocniejszych aby zmienić je w przyszłym roku-muszę nadmienić że prasa nie ma u mnie lekkiego życia (niektórzy tu piszą że C-360 w niej chodzi-u mnie JD 5720 ma ciężko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

z żalem stwierdzam ze post tego uzytkownika jest malo wiadygodny gdyz ten pokaz odbyl sie u mnie( ten sam dzien, ten sam plug, to samo zjawisko giecia resorow, ten sam ciagnik rowniez,) za duzo tych zbiegow okolicznosci zeby to bylo prawdziwe, kolego jestes przedstawicielem claasa, i w tym momencie stawiasz sie w bardzo zlym swietle jako osoba, swoja osoba reprezentujesz firme ktora w moich oczach w ten sposob duzo traci, wiec mowienie o konkurencjii ile to spalila i jak chodzila jest mocno niewiarygodne, takze tego swiat jest coraz mniejszy i radze o tym pamietac jak rowniez nie wciskac tanich bajerow przynajmniej w mojej obecnosci bo to mi uwlacza.

A jak w twoich oczach wypadł ten test? pytam, bo jestem zainteresowany Claasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziamber    0

z żalem stwierdzam ze post tego uzytkownika jest malo wiadygodny gdyz ten pokaz odbyl sie u mnie( ten sam dzien, ten sam plug, to samo zjawisko giecia resorow, ten sam ciagnik rowniez,) za duzo tych zbiegow okolicznosci zeby to bylo prawdziwe, kolego jestes przedstawicielem claasa, i w tym momencie stawiasz sie w bardzo zlym swietle jako osoba, swoja osoba reprezentujesz firme ktora w moich oczach w ten sposob duzo traci, wiec mowienie o konkurencjii ile to spalila i jak chodzila jest mocno niewiarygodne, takze tego swiat jest coraz mniejszy i radze o tym pamietac jak rowniez nie wciskac tanich bajerow przynajmniej w mojej obecnosci bo to mi uwlacza.

 

Witam,

Pisząc o tym teście chciałem jedynie odnieść się do wypowiedzi jednego z forumowiczów, który z pewnością nie wie nic o Claasie. Kłamstw żadnych nie napisałem i myślę że to kolega SŁAWNY może potwierdzić. Co do testu JD to opinia samego rolnika, który go testował i tak zrelacjonował pokaz. Nie napisałem że jestem przedstawicielem bo wtedy nikt nie bierze na poważnie takiej wypowiedzi. Często czytam opinie tu zamieszczane bo najlepiej sugerować się doświadczeniami samych klientów a ponieważ niektórzy wypisują rzeczy, które nie mają nic wspólnego z faktami (silverf1) dlatego postanowiłem się wtrącić w dyskusję, ale chyba niepotrzebnie. Jeżeli ktoś jest urażony wcześniejszą moją wypowiedzią to Przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

powiem tak k410 jest teraz najtanszy mowie o agrotronie k410 JD bedzie teraz drogi bo euro podrozalo a JD odejmuje tam z 30groszy od rynkowego deutz ma 4.0zlote niewiem jak class

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

wczesniej mialem okazje przejechac sie u znajomego claasem 430cis to uczucia mialem mieszane, sterowanie przekladnia fajne, minusem 400 jest brak mozliwosci wziecia amortyzacji chociazby kabiny o osi nie wspominajac, sterowanie ehr dla mnie nie trafione za bardzo z tylu i regulacja glebokosci niewygodna wg mnie, powinno byc to lepiej zorganizowane i przesuniete do przodu, moim zdaniem juz lepszym rozwiazniem jest zwykly panel bosha stosowania jak w axosie i wielu innych ciagnikach np zetor. Silnik jakos nie zachwycal elastycznoscia i charakterystyka, wypada na pewno lepiej od CNH bez adblue, ale nie ma sie nad czym zachwycac. jezdzac modelem 620 wrazenia z jazdy naprawde fajne podlokietnik poprawia wygode bardzo silnik z racji innego zastosowanego osprzetu, glowicy, zrobil na mnie bardzo dobre wrazenie skrzynia ma duzo biegow wiec duzo latwiej dobrac odpowiedni bieg, wspomaganie kierownicy ciagnik ma bardzo dobre powiedzialbym ze az za dobre bo na drodze przy 40 ciezko go bylo uprowadzic po prostej.

 

Spalanie claasa moge potwierdzic, ale kolego ziamber wiedz ze kazda osoba bedaca u mnie na tym pokazie miala taka sama opinie o Twojej osobie, niekoniecznie pochlebna, takze radze zmienic podejscie do klienta.

Edytowano przez slawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silverf1    0

Witam.

Nie dołączałem wypowiedzi do momentu gdy zapadnie decyzja o zakupie ciągnika. Marcinol podjął decyzję wiec teraz skomentuję. Odnośnie niejasności mojej wypowiedzi: bazuję na doświadczeniu własnym jak i kolegów, jeden z nich miał Claasa o mocy 145 KM, było dobrze do momentu awarii skrzyni biegów, po tym zaczął się kłopoty jeden po drugim. Jak był nowy jako tako, po pierwszym rozebraniu maszyna już nie była ta sama, jak to zwykle bywa gdy poprawia się fabrykę. Następny był kolega z ciągnikiem C.. o mocy lekko ponad 100KM. Posypała się skrzynia, na szczęście na gwarancji. naprawili ale od tamtej pory przy wymianach oleju pojawiają się opiłki ze skrzyni które na pewno na poprawę żywotności pozytywnie nie wpłynęły Widząc co się dzieje kolega sprawdził co się dało i ciągnika nie przeciąża kupił kolejny innej marki(nie powiem jaki bo nie chce byc posądzany przez Roltex) a tym pomaga w lżejszych pracach. W mojej poprzedniej wypowiedzi odwołałem się zdecydowanie do strony doświadczenia i zastosowanych rozwiązań firmy, nie wytykałem też że silnik jest zły czy maszyny. Nikogo też krytykuję z powodu podjętej decyzji zakupu takiej czy innej marki, sam tez nie nagabywałem nikogo na żaden traktor czy kombajn. Wyraziłem się też jasno że siec dealerska będzie musiała się jeszcze trochę uczyć, a same maszyny nie są takie jak nam się je prezentuje. Uważam ze robią robotę ale rozwój nie jest taki głęboki jak nam się mówi. Cieszy fachowość kolegi z Roltexu, tylko jednej rzeczy tu brakuje, spotkaliśmy się na forum by dyskutować a nie się obrażać na wzajem, bo są tu osoby które wytkają mi niesłusznie. O metodach dealerów nie ma co wspominać, przytoczę przykład kolegi slawny i pokazów. Popieram podejście kolegi MASZLAND, tak powinno się rozpatrywac sprawe, ale odwołam się do strony serwisowej i wsparcia po tym jak się dogadaliśmy że chcemy współpracowa z daną marką. Do Marcinom Rolbrat-z tego co wiem spoko serwis, a to podstawa, zorientuj się tylko jakie koszty obsługi i reszty potrzebnych zabawek, a tak gwoli ścisłości to ciągnik OK., ale prase wybrał bym spośród, Lely, albo NewHolland czy tam Case – zmienna komora. Chciałem się odnieśc do wszystkich którzy mnie atakowali czy też po niekad zgadzali się z tym co chciałem przekazać, bo skupiliście się na tym czego akurat nie chciałem poruszać. Nie pozwalam sobie mydlic oczu bo na koniec to z mojej kieszeni place. Mógłbym kontynuować obronę mojego punktu widzenia, ale obawiam się ze nie było by w tym dyskusji tylko wpieranie na siłe swojej racji, polecam tez zerknac na fora internetowe i giełdy sprzętu w UK czy w Niemczech, tak dla orientacji.

Panowie życzę pozytywnych decyzji i powodzenia, jeśli ktoś ma pytania to w mądry sposób mogę podyskutować, kolegów z Cl... proszę o spokój i opanowanie bo nie jesteście tacy mocni jak wam się wydaje ani wiedzy ani w maszynach.

slawny, MASZLAND, Marcinol Libero pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

Kolego silverf1 dzięki za słowa uznania. Kolega wybrał JD jego kasa jego wybór i zgodzę się z Tobą że akurat co do prasy to można wybrać coś innego ale magia marki i pewnie sprzedaży łączonej zrobiła swoje.

Niepotrzebnie wkradła się dyskusja zbyt ostra ale musisz przyznać że sam ją wywołałeś swoją opinią, moim skromnym zdaniem nazbyt ostrą a tym samym że firm nie znasz wszystkich i mogło kogoś to zbytnio urazić a w Polsce obecnie jest moda na obrażanie i wydawanie sądów bez pokrycia co zrobiłeś wobec dealera ROLTEX nie dziwię się że ktoś mógłby się wkurzyć to tak jakbym o Tobie mówił że jesteś taki a nie inny a nie znam Ciebie jako człowieka. Co do skrzyń biegów to powiem tak znam przypadki na gwarancji rozwalenia się skrzyń praktycznie we wszystkich markach prezentowanych na forum więc przytaczanie że to dotyczy tylko Claas-a to chyba nie do końca racja zdarza się to we wszystkich markach i każda ma swoje wpadki. Zgodzę się że każdy ciągnik po tak głębokich naprawach nie będzie jak fabryczny i zaczną się problemy niestety. Jak znam życie to wszystkie maszyny nie są takie jak się je przedstawia i co z tego kupujemy bo innego wyjścia nie ma, godząc się na mniejsze lub większe niedogodności.Co do mojego porównania to starałem sie pokazać to obiektywnie ja wybrałbym jednak nie JD bo uważam osobiście że za tak duże pieniądze otrzymuję owszem markowy dobry ciągnik ale o sporo gorszych parametrach użytkowych moim zdaniem. Obserwując JD to zachwycamy się nowymi maskami, kabinami światłami i gadżetami ale umykają nam pewne rozwiązania które inne ciagniki innych marek dawno mają. Skrzynia w JD defakto ZF praktycznie mało zmodernizowana ale może się nie znam. Podsumowując podchodźmy do tematu spokojnie i rozwagą a emocji i tak nie ominiemy. Znam przykład pewnego Pana jak chciał kupić pewną markę ale rzekomy kolega doradzał mu że lipa, lecą skrzynie i w zasadzie to złom a marka uznana i niestety posłuchał się kupił to co mu zasugerował ale jak się okazało miał swój interes w takim doradztwie i osoba stwierdziła że trzeba się czasem kierować rozumem który akurat podpowiadał mu co innego a to że jeździ ciągników danej marki dużo nie zawsze jest wynikiem że to jest najlepsze. Zresztą czy AUDI, BMW sprzedaje się dużo, jak oglądam rankingi sprzedaży samochodów to w zestawieniach tych marek nie ma jako sprzedanych najwięcej sztuk a mimo to są uważane za najlepsze i pewnie nie jeden na forum z nas chciałby np mieć A6 w garażu. Coż temat uważam za zamknięty kolega wybrał i nic tylko życzyć aby ciągnik był tak dobry jak sobie to wymarzył i był bezawaryjny co przy dzisiejszej produkcji masowej jest niestety mało prawdopodobne.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macinol    0

Też mi się wydaje że temat już zamknięty. Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam. Do Zobaczenia w innych tematach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Cena 220 000zł jest dobra za CLAASa ariona 410 w wyposażeniu standardowym z szerszymi oponami z ładowaczem czołowym CLAAS FL100 z osprzętem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj