Zaloguj się, aby obserwować  
Silver

Pronar 82SA czy 1025A na 35ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Silver    0

który lepszy by był w gospodarstwie 35 ha z maszynami do c 360 (pług bym sobie dokupił), jaka jest różnica w spalaniu w lekkich pracach i czy jest jakaś regóła który bardziej awaryjny, dodatkowo chciał bym wozić nim drzewo z lasu i z prasą zwijającą pracować, więc jakie spalanie jednego i drugiego i który będzie mniej awaryjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
z maszynami do c 360

To nawet 82SA będzie za duży :P Na 35ha wystarczy. A dlaczego nie Belarus 820?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
To nawet 82SA będzie za duży :P Na 35ha wystarczy. A dlaczego nie Belarus 820?

Wole chyba jednak pronara pomimo tych wszystkich negatywnych opini o pronarze nie wydaje mi się żeby białorusini coś lepiej poskładali i belarus też jest pełen niedoróbek, a kabina w pronarze bardziej mi się podoba i jest wygodniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Wole chyba jednak pronara pomimo tych wszystkich negatywnych opini o pronarze nie wydaje mi się żeby białorusini coś lepiej poskładali i belarus też jest pełen niedoróbek, a kabina w pronarze bardziej mi się podoba i jest wygodniejsza

ja wybral bym 82SA (nie ze wzgledu a to ze jestem posiadaczem tego modelu) ale ze wzgledu na:

-lepsza zwrotnosc (duzo nie -ale lepsza jak w 1025A)

-troche mniejsze zuzycie pliwa (silnik w 1025A jest taki sam jak w 82SA tyko ma turbo i ,,podkreconą" dawke paliwa)

-82SA ma duzo lepszy podnosnik (dwa tloki pionowe robią swoje) -mam doczynienia z takim i takim podnosnikiem

-no i silnik zdecydowanie dluzej pochodzi jak w 1025A (nie jest tak ,,wyzylowany")

-do 82SA czesci są bardziej dostepne (co nie znaczy ze do 1025A nie ma wcale) :P

-wedlug mnie 82SA ma lepszą skrzynie biegow (mimo ze 1025A ma wiecej przelozen -lecz nie ma synchronizacji)

1025A ma szersze ogumienie ktore na pewno nie przyda Ci sie na trzydziesci pare ha :P

popatrz jezeli by naprawde powiekszyl Ci sie areał to do 60ha jestes w stanie obrobic 82SA -jezeli y byl niewystarczający to masz opcje dolozenia turbo za tą ktora dodaje 20KM zapalcisz 3tys (co da Ci sto pare koni) a za 1500zl mozesz kupic tą ktora da 10KM :P

wiec po co przeplacac :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Tylko 82SA.Mam takiego i jest OK.

Na forach tak psy wieszają ludzie na tych pronarach, gdybyś jeszcze raz kupował to nie zdecydwał byś się jednak na proxime?

Ile w lekkich pracach typu zgrabiarka czy rozrzutnik/przyczepa 3 t spali 82sa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Na forach tak psy wieszają ludzie na tych pronarach, gdybyś jeszcze raz kupował to nie zdecydwał byś się jednak na proxime?

Ile w lekkich pracach typu zgrabiarka czy rozrzutnik/przyczepa 3 t spali 82sa?

zdecydowanie mniej jak proxima (we wszystkich pracach) :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja mam starego mtz 82 i w rozrzutniku 4,5 t pali dosc malo ale ile dokladnie to juz nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

ej a co myślicie o Pronaze 82TSA czy to dobry wybór i jak z jego awaryjności (sory że tu ale nie chcę robić nowego tematu.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ej a co myślicie o Pronaze 82TSA czy to dobry wybór i jak z jego awaryjności (sory że tu ale nie chcę robić nowego tematu.)

W dobrym temacie pytasz :P , a ja dołączam się do pytania i pytam jeszcze czym różnią silniki 1025 i 82TSA czy to tylko różnica w rodzaju turbo, czy 1025 nie ma kutych korbowodów i jakichś tam jeszcze wzmocnień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silver proponuje ci 1025 pali oczywiście więcej, ale mocy nigdy za dużo. Jednak PRONAR to zły pomysł mimo że to wydaje się nieprawdopodobne ruskie z Belarus robią dużo lepsze MTZ od PRONARU. Oczywiście wybierając Belarusa koniecznie bierz "najbogatszy model"(bosch, momoblok, skrzynia zsynchronizowana przód belkowy). Co ciekawe PRONAR się tym na prawo i lewo nie chwali ale jest oficjalnym, wyłącznym importerem Belarusa na polskie załatwiają na nie unijne homologacje i można je kupować ze zwrotami unijnymi nawet do 75% na obszarach objętych dyrektywą azotową (oczywiście na razie nie ma żadnego działającego programu SPO się skończył a PROW jeszcze nie ruszył ale jest nadzieja że kiedyś wystartuje.) Jeżeli jednak nadal chcesz pronara to P5 lub p7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Polemizował bym z tobą Mariuszonisk co do super jakości wyrobów rodem z Białorusi.Wyglądają dużo nedzniej od Pronara a jakość i technologia stoją na identycznym poziomie ,oczywiscie dotyczy to Pronarow z białoruskimi podzespołami.Polacy chociaż staraja nadac im jakiś europejski wygląd a bialoruskie wizualnie sa dekade do tylu.No ale coz jaki wybor mamy my na mniejszych arealach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Silver proponuje ci 1025 pali oczywiście więcej, ale mocy nigdy za dużo. Jednak PRONAR to zły pomysł mimo że to wydaje się nieprawdopodobne ruskie z Belarus robią dużo lepsze MTZ od PRONARU. Oczywiście wybierając Belarusa koniecznie bierz "najbogatszy model"(bosch, momoblok, skrzynia zsynchronizowana przód belkowy). Co ciekawe PRONAR się tym na prawo i lewo nie chwali ale jest oficjalnym, wyłącznym importerem Belarusa na polskie załatwiają na nie unijne homologacje i można je kupować ze zwrotami unijnymi nawet do 75% na obszarach objętych dyrektywą azotową (oczywiście na razie nie ma żadnego działającego programu SPO się skończył a PROW jeszcze nie ruszył ale jest nadzieja że kiedyś wystartuje.) Jeżeli jednak nadal chcesz pronara to P5 lub p7.

O czym Ty piszesz 75% zwrotu za traktor? :) , prow ruszy za tydz może 2 i jak zwracają 75% to biore 1025aII ze swszystkim co się da :) , dyrektywa azotowa czyli na budowe płyt i zbiorników tylko 75% i może na utwardzenie podwórka, a na maszyny w prow 10%mniej jak w spo dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polemizował bym z tobą Mariuszonisk co do super jakości wyrobów rodem z Białorusi.Wyglądają dużo nedzniej od Pronara a jakość i technologia stoją na identycznym poziomie ,oczywiscie dotyczy to Pronarow z białoruskimi podzespołami.Polacy chociaż staraja nadac im jakiś europejski wygląd a bialoruskie wizualnie sa dekade do tylu.No ale coz jaki wybor mamy my na mniejszych arealach?

 

Zgadzam się, że Białoruś to nie jest super jakość, ale lepsze są od pronara, moim zdaniem. Jak to się dzieje to nie wiem? Z 4 letniego pronara wszędzie cieknie z trzyletniej Białorusi nie(ww. to ciągniki na podstawie, których zbudowałem swoją opinię, obydwa dostają tak, że rura się prostuje na 110% ich możliwości). Dla mnie ważniejsze jest to żeby nie ciekło niż wygląd kabiny, oczywiście każdy ma własne upodobania, jednak wyglądem pola nie zaorzesz, a swoją drogą to modele w plastikowej masce wyglądają całkiem przyzwoicie i silnik EURO 2 pracuje kulturalnie.

 

ps. z pronara ciekło już po roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O czym Ty piszesz 75% zwrotu za traktor? :) , prow ruszy za tydz może 2 i jak zwracają 75% to biore 1025aII ze swszystkim co się da :) , dyrektywa azotowa czyli na budowe płyt i zbiorników tylko 75% i może na utwardzenie podwórka, a na maszyny w prow 10%mniej jak w spo dają

 

Pisałem jak działał SPO jak będzie działał PROW nie wiem i nie jestem taki pewny czy ruszy tak szybko. Te 75% to dane od PIOMAR AGRO-TECH" PIOTR MORAWSKI Grójec handlują ciągnikami (zetor, ursus, case) nie budują płyt szamb ani nie utwardzają podwórek.

Dokładnie nie sprawdzałem, bo mnie dyrektywa azotowa nie obejmuje.

A co do budowy szamb i płyt to był specjalny program, w którym zwracali 100% wartości inwestycji, według jakichś ich unijnych wyliczeń ile to powinno kosztować, jak byłeś oszczędny i część roboty zrobiłeś sam to jeszcze ci trochę grosza zostało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

:)

Pisałem jak działał SPO jak będzie działał PROW nie wiem i nie jestem taki pewny czy ruszy tak szybko. Te 75% to dane od PIOMAR AGRO-TECH" PIOTR MORAWSKI Grójec handlują ciągnikami (zetor, ursus, case) nie budują płyt szamb ani nie utwardzają podwórek.

Dokładnie nie sprawdzałem, bo mnie dyrektywa azotowa nie obejmuje.

A co do budowy szamb i płyt to był specjalny program, w którym zwracali 100% wartości inwestycji, według jakichś ich unijnych wyliczeń ile to powinno kosztować, jak byłeś oszczędny i część roboty zrobiłeś sam to jeszcze ci trochę grosza zostało :)

Ja na szczęście nie byłem taki oszczędny ani chytry zeby coś próbować urwać, bo byli tacy co sami się wzieli i nic im prawie nie zostało a nerwów przy tym było i uprawy zaniedbali itp, inni zamawiali cement czy okręgi na zbiorniki to rok oczekiwania, ja wziołem firme zapłata to wysokość dotacji solidnie wykonana płyta i zbiorniki a sam nawet palcem nie kiwnołem a zostało mi i troche stali ze zbrojeń i szalunków a i chłopaki wybetonowali mi garaż i starą obore (tak się postarali żeby z każdej gruszki coś zostało), zostali jeszcze tacy co płaczą i płacą fortune za cement i stal nie mogą znależć pracowników (po tamtym roku poszła fama że ciężko i nikt za grosze robić przy płłytacha nie chce) i liczą tylko ile dołożyć trzeba będzie.

Co do 75% żeby za pronara zwrócili nieważne jaka by tam dyrektywa była to predzej polska zdobędzie mistrzostwo świata w piłce nożnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR281    2

mariuszonisk z pronarami nie jest tak zle jak sobie myslisz ja mam 2letnieko pronara i nie jest zalany nawet nie jest zapocony i u mnie inni tez maja pronary i jakos zaden z nich nie jest zalany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PIOTR281 możliwe bo prezes PRONAra to człowiek z aspiracjami. Rozkręcił tą firmę od zera. później powierzył jej prowadzenie menadżerom a oni albo nie znali się na tym co robią albo dbali tylko o swój portfel. Wyniki finansowe firmy leciały na łeb na szyje do dołu. Martyniuk wrócił na pierwszą pozycję w firmie. wyniki poszły w górę, PRONAR stal się liderem na polskim rynku przyczep i ciągników. Mimo swych niezaprzeczalnych wad MTZ Pronara to dziś chyba najpopularniejszy ciągnik w Polsce. Najprawdopodobniej poprawa jakości jest związana z powrotem Martyniuka. Nowe modele P5 i P7 to już zupełnie inna para kaloszy niż MTZ to ciągniki przynajmniej ze dwie klasy wyższe.

Moja opinia powstała na podstawie obserwacji PRONARów w mojej okolicy a te pochodzą z okresu kiedy Martyniuk można powiedzieć "był w cieniu" i sytuacja wygląda jak pisałem wyżej.

Piotrek jeżeli jest tak jak piszesz to wypada tylko sie cieszyć.

A dla Silver radze PRONAR 5135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
mariuszonisk z pronarami nie jest tak zle jak sobie myslisz ja mam 2letnieko pronara i nie jest zalany nawet nie jest zapocony i u mnie inni tez maja pronary i jakos zaden z nich nie jest zalany :)

 

Dzieki za rade podoba mi sie 5135 ale jest 40 tys droższy od 82Sa, jeśli ten prezes zajoł się znowu firmą to czy moge liczyć na to że 82Sa jest teraz lepiej wykonany i nie będzie stwarzał problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
Tylko 82SA.Mam takiego i jest OK.

 

 

a jednak znajdują sie ludzie co nie narzekają na pronary - to jest tak bo każdy by chciał tanio cuda a tak sie nie da :angry:


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
ej a co myślicie o Pronaze 82TSA czy to dobry wybór i jak z jego awaryjności (sory że tu ale nie chcę robić nowego tematu.)

z awaryjnością to zapewnie nie będzie tak tragicznie -ale czy zastanawiałeś sie może nad kupnem 82SA i w razie czego dolozenia turbo??

zawsze skrzynia synchro to synchro :rolleyes:

A Wam powiem ze turbo to zaden rarytas ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiiill    0

Ja na twojm miejscu wybrał bym belarusa i ci go radzę jest troszkę taniszy ale zdaje mi się lepszy od pronara

a jak chcesz pronara to ten 82SA na 35ha starczy a nawet za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Temat o pronarach a Ty z belarusem wyskakujesz :) :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian2609    1

Ja mam 1025a

Moim zdaniem powinieneś kupić 82SA ponieważ jak ty masz 30coś ha to 1025a jest ża duży ja mam 1025A na 50ha i on jest wystarczający. A i tak bedziesz miał spory zapas mocy jak bedziesz oczywiśćie o niego dbał. Ale ja tam jestem przekonany do pronara mimo dużych negatywnych ocen....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj