Karol12

[Ursus C-330] Zalety i wady!

Polecane posty

kielbasa    1

O które foto chodzi?


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rokes    0

Kolego cofnij się stronkę wcześniej i spójrz na mojego posta ;) Tam jest foto rozrusznika i opisane wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Przepraszam, zupełnie mi to do głowy nie przyszło. Mnie osobiście to wygląda na R10A. ;)


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rokes    0

Już bladego pojęcia nie mam co to jest... Jednak R 10 ma inny elektromagnes niż mój rozrusznik. Szkoda, że żadnego oznaczenia nie ma na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Na 8 ha 30 - tka spokojnie starczy. Pochodzi z prasą i z rozrzutnikiem.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

zgadzam sie ze wystarczy,sam ja posiadam ale przyznajmy po co i siebie i ciagnik przemeczac,jako drugim pomocniczy nie do zajechania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiatam forumowiczów. Znalazłem 2 30-tki.

I. 88r., 3700mtg, spawana lewa tylna felga, zaspawana obudowa tylnego podnośnika ( przy cofaniu z kopaczka lewatorową zerwało cięgło i wybiło dziurę.) nie leje się olej. W silniku: nowa głowica, i nowa pompa wodna. Błotniki do malowania.Lewa tylna opona przecięta wierzchnia warstawa gumy- cena 17000zł

 

II. 83r., 3700mtg, bez wycieków, czysta, nie trzeba malować, pracowała na 3ha, nie ma się do czego przyczepić za bardzo.cena 17000zł + butelka 0,7l wiadomo czego;-)

 

obydwie wstępnie spradwzone, tj jazda na każdym biegu, sprzęgło i biegi płynnie pracuja, włączanie i wyłączanie wałek przekaźnika bez zarzutów,pompa podnosi i trzyma.

 

Teraz zasadnicze pytanie. Koledzy... KTÓRĄ wziąć??? Pilnie pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja bym brał te z 83r. jest poprostu w lepszym stanie technicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachowy    3

wy sie tak tu chwalicie ze 30-stka po 15 po 10 h aobrabiacie ale moj dziadek obrabial c-330 taka z pierwszych lat produkcji 28 ha a jak mama wyszla za tate to i taty 4 ha czyli ok 32 ha mial ok 6-7 krow zawsze 3 opasy i stado ok 60-80 swin (tuczniki z maciorami) do tego jezdzil co tydzien do stolicy na handel. a jakies 6- 5 lat temu kupil 360 3p niby od kad pamietam to w piatek wieczorem jezdzilo sie zeby w weekend pomoc i ja cale wakacje siedzialem ale to nie to samo co byc dzien w dzien i zapier**** na 32 ha samemu ^_^

 

Edit:

dodam ze ciagnik (30) jeszcze nie mial jescze generalnego remontu silnika, a pali na dotyk, za to wczoraj odebralem go z remontu pompy tylnego mostu i wszystkich szczegolow, koszt 2700zl plus robota ale ciagnik jak nowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tedex1204    0

Witam w najbliższym czasie mam zamiar dokupić do swojego gospodarstwa kosiarkę rotacyjna i nie wiem jakiej szerokości aby c-330 nie dostawał w du***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachowy    3

kup czeska na 2 noze i juz. ale w tej polskeij na 3 nozyki jak sie rozkreci to idzie no ale troche po walku dostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tedex1204    0

kup czeska na 2 noze i juz. ale w tej polskeij na 3 nozyki jak sie rozkreci to idzie no ale troche po walku dostaje

 

jak bedę w sandomierzu na giełdzie na chwałkach to zobacze tanią a w dobrym stanie potrzebuje bo to bedzie jakieś 1.5 ha łąk i pastwisko gminne ;) dzieki za podpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz430    0

witam ja rowniez posiadam c 330 i rok produkcji to 1975 od nowosci w jednych rekach bardzo dobry sprzet do wszystkiego oprócz troche wyjacych zwolnic na 4 , 5, 6 biegu nie jest to wycie jak w 60 ale deliktane jest czy u was tez tak wyja pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

Ja posiadam c330 z 84 roku i jeden remont silnika. dla mnie traktor spoko szkoda tylko ze brak wspomagania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0221    0

apropo kosiarki do 30 to ja kupiłem nową ze Zbuczyna. Szerokość 135(bo większej nie potrzebuję)i cena 2700. Śmiga aż miło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WhitePL    0

Ja w odniesieniu do Grzesiek44. Moim zdaniem to zwijająca prasa pod ciapka to dosyć odważnie. Mojemu koledze Zetor 7745 przygasa przy prasie zwijającej. Chyba, że to mała belarka to wtedy to inna historia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

Zalety:

-małe spalanie

-spora zwrotność

-w miarę łatwy w obsłudze

-sklepy z częściami też w miarę dostępne i niedrogie

-do 15 ha można spokojnie obrabiać ziemię tylko 30-stką

-taki traktor znakomicie nadaje się do siewki,rotacyjnej przetrząsarki,i innych maszyn o niższym zapotrzebowaniu mocy

Wady:

-brak wspomagania

-niezbyt komfortowa jazda (zależy od osoby)

 

Trzydziestka to traktor z duszą. :D

 

WhitePL ja bym nie ryzykował prasując prasa zwijająca.szkoda maszyny :rolleyes:


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

według mnie 30tka nie ma wad,ale 15ha to trochę długo się robi i na łąkach torfowych z rotacyjną to ma ciężko :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11    0

To co w temacie :P

Zaleta to ze chmura jak ch*j, kobyl ma ze 30,jak podkrecisz dawke paliwa na pompie wtryskowej to normalnie idzie ze 40km/h a wady no nie ma wad same zalety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mój Kolega i ojciec mówią że biorąc pod uwagę liczbę cylindrów, pojemność silnika itp to 30 pali "od c***". I coś w tym jest, chociaz jak na te 30km to swoje zrobi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil115    0

To co w temacie :P

Wady:starsze modele posiadały prądnice prądu stałego przez co akumulatory były rozładowane i pojawiały się problemy z rozruchem (zwłaszcza zimą)

 

Zalety:

posiada dwustopniowe sprzęgło, dzięki czemu może współpracować z prasą kostkującą oraz kosiarką rotacyjną o szer. rob. 165,

wszechstronna funkcjonalność w małych gospodarstwach rolnych,

łatwość uruchomienia w okresie zimowym, co wynika z faktu iż Ursus C-330 posiada możliwość obniżenia ciśnienia sprężania za pomocą odprężnika, posiada świece żarowe,

niskie zużycie paliwa,

możliwość regulacji prześwitu oraz rozstawu kół,

bardzo dobry rozkład masy,

niezwykle trwała skrzynia biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Hmm przepisywałeś to skąd z neta? Jakaś znajoma ta opinia mi się wydaje.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
    • Przez vitoma
      Czesc
       
      Czy moge zamiast zalecanego Hipola 6 uzyc do C330/360 oleju przekladniowego klasy 80W90 "zachodnich" firm ? Np. castrol, elf, mobil, valvoline ?
       
      oczywiscie planuje calkowita wymiane oleju. do tej pory byl zalany hipol 6.
       
      Z tego co widze to obecnie produkowany przez Orlen Hipol 6 rowniez ma klase 80W90, i jakis oznaczenie GL-4 . Nie wiem co ono oznacza.
       
      Jest tez olej Orlen Agro 80W90.
       
      Czy wszystkie wymienione moga zastapic orginalnego Hipola 6 podczas wymiany?'
       
      dzieki
      pozdrawiam
      Piotrek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj