Karol12

[Ursus C-330] Zalety i wady!

Polecane posty

Ciapek28 tak chwalisz tą c 330, ale powiedz co Ty tak nią naprawde zrobisz??? opryski czy grabarka to możesz zrobic innym mocnijejszym ciągnikem np c 360 3p i prawie tyle samo spali, ale nie oszukujmy sie kto by np. chciał kosic rotacyjna i c 330 oszalec można z powolności i braku mocy. Takie mam zdanie na c 330 i nikomu nie życze takiego traktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mendieta    0

Co ty pieprzysz takie głupoty , wiadomo że c330 to nie potęga , ale do małych prac jest w sam raz jak i koszenia rotacyjną. Masz Proste pole to 5 i jedziesz , wtedy napewno nie powiesz że wolno . Spali mniej od każdej c360 nawet 3p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech spali mniej ale nie uśmiecha się robota nią. Haha tym to mnie rozbawiłeś c 330 i koszenie piątką, chyba trawnik na podwórku będziesz kosił. Wjedz w dobrą trawe i wrzuć piątke to ciapek nie będzie wiedział w którą strone jechać. Wiem, będziesz cytował słynne słowa ,,Niezawodny ciągnik do letkih prac" co to takiego te prace?? siewnik i wózek haha żenada na normalnym gospodasrtiwe takim nawet 25 ha nie ma już pracy dla trzydziestki bo jest po prostu za słaba i za mała do jakiejkolwiek większej roboty tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mendieta    0

ja tam dużej różnicy nie widzę jakbyś jechał c330 na 4 biegu a c360 na drugim , obroty na wale może ciut większe prędkośći napewno nie , tak pozatym to nic , widzę że zacięcie bronisz swojego niezawodnego ursusa c360 3p , jakiś czas koleś pisał coś o 3p że tak strasznie mało mu pali 3p że ileś tam h zrobił na małym zbiorniku , śmiech . Aa powiedz mi dlaczego większość osób pozbywa się c360 i c360 3p?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Może nie napiszę wad i zalet , ale porównam ten ciągnik z ciągnikiem takiej samej mocy jakim jest T-25 , pracowałem obydwoma ciągnikami . Więc tak : władimirec mniejsze spalanie , w c330 dolny zaczep standardowy czego brak w T-25 , hydraulika mocniejsza w T25 , władimirec lepsza skrzynia "rewers" , więcej przełożeń , lepszy komfort jazdy , a jak władek z oryginalną kabiną to nawet tego komfortu nie ma co porównywać . Gdybym miał wybierać na pewno padło by na T-25 . To tylko moja osobista opinia więc proszę nie brać sobie tego do serca.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ty masz się z tym spalaniem wiadomo troche spali na samym powietrzu nie bedzie jezdził i robote prędzej zrobi. Wracając do tematu niby teraz cała Polska pozbywa sie c 360 i c 360 3p tak ?? Może i co nie którzy, bo mogą dołożyc i kupic cos lepszego np.5211 albo 7011 a jak ktoś nie ma waluty za bardzo to i tym obrobi (napewno lepiej niz c 330 pod każdym względem) ale wątpie żeby ktoś sprzedzał perkinsa i kupił c 330 he. Gdy by były takie złe to dlaczego c drugi rolnik w Polsce je ma ???. Apropo jeszcze tej sprzedarzy wejdz na allegro i zboacz że c 330 jest więcej na sprzedanie niż c 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

większość osób pozbywa się 360 i 3p z powodu hałasu w kabinie ale nie którym znów to nie przeszkadza ale wracając do tematu to w kosiarce c-330 daje sobie radę moja jakoś jak dostała po c-355 kosiarkę 1,65 to dawała sobie spokojnie radę bez żadnych problemów i nadaję się ten traktor do orki (wiem bo co roku nią wykonuję orkę i daje sobie bardzo dobrze radę na górzystych polach ) rozrzutnik 3,5t przy wywozie obornika w tym roku ciągałem i dawała sobie radę a skoro uważasz że c-330 w niczym nie daję sobie rady to radzę zrobić remont silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

A Ty masz się z tym spalaniem wiadomo troche spali na samym powietrzu nie bedzie jezdził i robote prędzej zrobi. Wracając do tematu niby teraz cała Polska pozbywa sie c 360 i c 360 3p tak ?? Może i co nie którzy, bo mogą dołożyc i kupic cos lepszego np.5211 albo 7011 a jak ktoś nie ma waluty za bardzo to i tym obrobi (napewno lepiej niz c 330 pod każdym względem) ale wątpie żeby ktoś sprzedzał perkinsa i kupił c 330 he. Gdy by były takie złe to dlaczego c drugi rolnik w Polsce je ma ???. Apropo jeszcze tej sprzedarzy wejdz na allegro i zboacz że c 330 jest więcej na sprzedanie niż c 360.

 

 

C-330 jest tak dużo na allegro bo ich jest bardzo dużo w polsce jest to najpopularniejszy ciągnik w polsce z PRL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i jest najbardziej popularny ale ja swojego nie chwale i sprzedam z miłą chęcią tylko kto to teraz kupi. Trzeba sie będzie z rok bujac żeby padake opchnąć... I tak na koniec chciał bym dodać pewien przykład z życia, otóż znajomy też w tamtym roku kupił c 330 ma tylko 5 ha i też niby miała byc do tak zwanych ,,lekkich prac" ale szybko się okazało że kupno ciapka to był błąd. Prosty przykład przyszedł wrzesień trzeba kukurydze kosić i chciał mi pomóc przy robocie ciągał by przyczepy d 47 na pryzme, ale co nie da rady bo c 330 jest za słaba i by nie wykiprowała trzeba było sąsiada prośić. Bele w zime przywieżć tez problem bo cięzko podnięśc i przód staje przy troche cięższej belce. Otwożył tartak i chciał wpychać kloce na trak ale ciągnik za letki... mógł bym wypisywać jeszcze bardzo dużo, ale to nie ma sensu on tez chce sie pozbyć. A może ktoś chce kupic c 330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mendieta    0

Właśnie miałem mu to samo napisać ale mnie uprzedziłeś :rolleyes: ehh ale on i tak tego nie zrozumie , jest zapatrzony w swoją 3p że nie widzi nic pozatym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mendieta, melon z Ciebie. Nie jestem zapatrzony w 3p tylko mówie jakie są fakty. Wiadomo c 360 szału nie robi, ale jest lepsza od c 330 i to wszystko w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0

360 i 330 to tak sama hujnia 328 to jest to ....

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

ja nie rozumiem jak ta twoja c-330 może nie wy kiprować d-47 u mnie we wsi c-330 kiprują przyczepy i jakoś problemów z tym nie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Może i jest najbardziej popularny ale ja swojego nie chwale i sprzedam z miłą chęcią tylko kto to teraz kupi. Trzeba sie będzie z rok bujac żeby padake opchnąć... I tak na koniec chciał bym dodać pewien przykład z życia, otóż znajomy też w tamtym roku kupił c 330 ma tylko 5 ha i też niby miała byc do tak zwanych ,,lekkich prac" ale szybko się okazało że kupno ciapka to był błąd. Prosty przykład przyszedł wrzesień trzeba kukurydze kosić i chciał mi pomóc przy robocie ciągał by przyczepy d 47 na pryzme, ale co nie da rady bo c 330 jest za słaba i by nie wykiprowała trzeba było sąsiada prośić. Bele w zime przywieżć tez problem bo cięzko podnięśc i przód staje przy troche cięższej belce. Otwożył tartak i chciał wpychać kloce na trak ale ciągnik za letki... mógł bym wypisywać jeszcze bardzo dużo, ale to nie ma sensu on tez chce sie pozbyć. A może ktoś chce kupic c 330

 

Bzdury wypisujesz C-330 z D47 z kiprowaniem radzi sobie na malutkim gazie co innego z wjechaniem na ostrą pryzme może nie dać rady. Bele wozić da rade nawet widziałem c-330 co ponad 1t dzwiga na turze i da rade. Jak ktoś ma łyse opony to pewnie że żaden ciągnik nic nie wepchnie nie popchnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

 

@malorolny a czym się różni 330 od 328 ??? osią , maską i i datą produkcji takie są tylko takie różnice

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mendieta    0

Oj pewnie mu chodzi o to że ma inne koło zamachowe i jest szybszy czy tam mocniejszy , śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0

@malorolny a czym się różni 330 od 328 ??? osią , maską i i datą produkcji takie są tylko takie różnice

Jeżeli tylko tym co napisałeś to marna ta Twoja wiedza :D

 

No tak zgadza się , ale pewnie usłyszał gdzieś o tym kole zamachowym i powtarza.

Niestety to koło zamachowe to fakt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

jakoś jeszcze od nikogo nie słyszałem żeby koło zamachowe zwiększało KM ciągnikowi

Edytowano przez Klepk995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0

A gdzie ja napisałem że przez koło zamachowe jest więcej KM ? Łapiesz za słowa i doszukujesz się sensacji , niestety ale 328 cięzej jest zduscic jak się rozbuja to idzie ....... owszem ciężej wchodzi na obroty ale odpowiednio podkręcona dawka paliwa i jest Ok.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

dobra już skończmy z tym kołem zamachowym , między c-330 a c-328 są różnice ale to cięgle wprawie jeden i ten sam traktor wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem z moim ursusem c330m. mianowicie jakiś czas temu zauważyłem na bloku olej, poszła uszczelka pod głowicą. wymieniłem uszczelkę, po założeniu, dokręceniu kolejnością i odpowiednim momentem uszczelka puszcza w tym samym miejscu. Ciągnik pracował 3 min, woda w oleju, na zaworach. Uszczelka była 1,2 a założyłem miedzianą 2mm. Głowica przepuszcza? Głowicę mam oddać do planowania i sprawdzenia szczelności ale to koszt 500 zł+, dwa tygodnie czekania i nie wiadomo czy to przyczyna. Jak sprawdzić szczelność tulei? ciągnik potrzebny na sobotę a tutaj takie mankamenty, ok, 3500h przebiegu, żadnych zarysowań na bloku, stara uszczelka zeszła praktycznie sama, silnik ogólnie w dobrej kondycji, nie bierze oleju.  jestem praktycznie pewien że to nie wina bloku tylko tulei lub głowicy, jakieś sugestie?
    • Przez Kamil2710
      Witam!
      Otóż mam problem, na zimę wlałem płyn chłodniczy zamiast wody i w zimę było wszystko w porządku, ale na wiosnę przy przy pracy na działce zauważyłem że temperatura urosła. Okazało się ze płyn trafił do oleju. Jak się dowiedzieć którędy? Bo wlałem wodę zimną i nawet kropla nie ubyła, a jak wlałem gorącą i ciągnik był odpalony to coś ale bardzo mało ubyło.
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj