Karol12

[Ursus C-330] Zalety i wady!

Polecane posty

ZeToR123    0

Zalety

-mało pali

-zwrotna

-wszechstronna(praktycznie do wszystkiego ale prasa zwijająca to jednak rzecz troche za duża)

-bardzo wytrzymała(zadbana jest nie do zaje*****)

-jak na swoją moc to niezły pług może pociągnąć(2*30)

-prosta w obsłudze i naprawie

-częsci ogólnie dostępne

-idealny traktor na 10-15ha, pomocniczy w większych gosp. i w lasach się dobrze sprawuje

-dobrze radzi sobie z TURem

Wady-brak....może brakuje czasami biegu miedzy 4 i 5 ale to zalaży od operatora. Wspomaganie czy dobra kabina jest do kupienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kukuszenko    1

Jako użytkownik trzydziestki powiem tak:

 

-Zwrotna

-Łatwa w obłsudze i utrzymaniu

-Łatwe odpalanie zimą(posiada świece żarowe)

-Ekonomiczna(małe spalanie)

-Idealny do sadów i małych areałów(przez dobry skręt przedniej osi,i łatwość w zamontowaniu belki sadowniczej na przodzie)

-Dobra współpraca z turami

 

Swojego "Ciapka" nie oddał bym za nic :)

Edytowano przez Kukuszenko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

C-330 jest to ciągnik mały, zwrotny, oszczędny, nie ma problemu z częściami, fajny jako pomocniczy.

U mnie pomaga C-360 na 25ha ornego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej207    0

mam c-330 od 15 lat

zwrotna

łatwa w obsłudze mało awaryjna

co do spalania to nie byłbym tak za jej ekonomicznością bo przy cięższej pracy (orka kultywator)to potrafi spalić powyżej 6 litrów na mh

słabe hamulce

jeżeli niema drążka poprzecznego to na skibach rękami dobrze szarpie

ogólnie dobry ciągnik na lekkie ziemie lub jako pomocniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

zalety -jw

wady- za słaby silnik (2cyl-za słaby moment obrotowy)

pompa hydrauliczna- mały wydatek i wysokość podnoszenia(ciśnienie)

tylko 8 biegów(6przód,2tył)

tylko jedno czasami 2 wyjścia hydrauliczne(można dorobić)

liche hamulce(wytrzymują ok.2tys mth)

a już nie pisze o takich podst. rzeczach jak klima radio el.szyby ...itd


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba330m    2

Jak dla mnie to

zaleta

- zwrotność

- mało pali (choć ursus 360 3P pali tak samo)

- łatwy rozruch zimą

- łatwa obsługa

Wada

- mały uciąg (u mnie przeważnie w kultywatorze)

- bark biegu pomiędzy 4 a 5

- zbyt wąskie koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

jak masz za wąskie to sobie załuż 13.6 lub dla extremalnych 14.9 , co do małego zużycia paliwa , jak się jeździ rozsądnie i nie przeciąza to pali ok


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr0nar1025    0

Chciałbym się dołączyć do dyskusji.

Niech wiatry stepów mongolskich, trąby powietrzne znad Luizjany i listonosz Marian ze wsi sąsiedniej niosą nowinę dobrą bo traktor ten wad nie posiada.Najgorszą zmorą i wadą jest tuman za kierownica.

W dobrych rękach ciągnik ten radzi sobie w większości maszynach na polskiej wsi.

U mnie chodzi od 3 sezonów w prasie Z-224/1-ok 20 ha/rok(siano+słoma) i zużywa dużo mniej oranżadki niż ferguson, nie przytoczę konkretnych liczb ale będzie to ok.40% mniej wydatków na paliwo w stosunku do fergusona, do polskiej C-360 za pewne dużo więcej.

W tym roku brat ma kupować na PROW prasę owijającą więc na pewno przetestuję ją z 30, ale chyba będzie miała za ciężko.

P.S. Brakuje mi trochę prędkościomierza np. przy wykonywaniu oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0    3

co prawda c-330 swoje wady (wyżej wymienione) ale jako ciągnik pomocniczy jest idealny, szczególnie w uprawie ziemniaków oraz warzyw. W lekkich pracach jest BARDZO OSZCZĘDNY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

Zalety:rolleyes.gif

 

-zwrotny ( nie wiem jak w innych modelach ale u mnie kierownica chodzi lekko)

- małe spalanie

- twardy silnik ( wiem co piszę gdyż sporo u mnie przeszła )

-wysoki uciąg jak na jak na swą moc

-chłodzony cieczą

-świece żarowe

-odprężnik

- prosta skrzynia

-dwu stopniowe sprzęgło

-osobne wajchy do włączania/wyłączania WOM i podnośnika

-dobra blokada tylnego mostu

-możliwość regulacji prześwitu oraz rozstawu kół,

-bardzo dobry rozkład masy,

-z prawie wszystkim sobie poradzi w prawie każdej sytuacji

Wady;dry.gif

 

-brak biegu pomiędzy 4 a 5

 

Jak dla mnie to c-330 jest najlepszym traktorem do małych i średnich gospodarstw i nadaje się w większych jako traktor pomocniczy np przy pracy z turem rolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel2688    1

Też posiadam Ursusa c-330 tyle ze nie pracuje w gospodarstwie rolnym tylko w sadowniczym do sadu, malin, porzeczek idealny. Jeżeli bym miał kupić mu pomocnika to bym wybrał MF 255 też idealny do gospodarstwa sadowniczego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Wady to moze ze brakuje biegu miedzy 4 i 5 zarowno w zwykłej jak i w M. No i ceny uzywanych sa dosc wysokie. Może dlatego ze sa bardzo chodliwe??? nie wiem :blink:


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do najsłabszej prasy rolującej musisz mieć ciągnik o mocy co najmniej 45-50 KM. 30 nie da rady:)


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

ja tez mam c 330 i jako pomocnik to ok traktor ale na małe gospodarstwo też jest dobry jako jedyny jeżeli nie bedzie miał za duzo sprzetu do ciągania


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie c 330 nie ma prawie żadnych zalet jedyny plus to chyba spalanie. Mam taką od nowości i żałuje że dziadek ją kupił. Ten ciągnik sie po prostu do niczego nie nadaje w 100 procentach wole c 360 lub c360 3p którymi zrobie PRAWIE wszystko , a tu do wycinaka go nie zapne bo za słaba pompa i za mały, kukurydzy tez nim wożić nie moge bo za słaby ma problem z wjazdem na pryzme z przyczepą d 47, zwykła kosiarka rotacyjna niby jakos idzie ale tak powoli ze mozna szału dostac na tej 4 kosić kierownica ciężko chodzi od nowości chodz zawsze smarowne wszystkie zwrotnice itp. tylko grabarka i siewnik i to nikt nim nie chce w domu jeżdzić kazdy woli c 360 o wiele wygodniejsza, sterowanie podnośnikiem to jakieś kretyństwo w c 330 trzy opcje do wyboru na któryh w jedenj tylko podnosi a w drugiej opuszcza jakos po głupiemu i trzeba na wyczucie opuszczać mogli to zrobic jak np. jest w 912, 360 że raczka i opuszczamy do którego miejsca chcemy sprzedam z miła chęcia ten ciągnik.

 

A i zapomniałem dodac że po całym dniu właczania i wyłańczania WOM-u (praca z rozrzutnikiem) boli kręgosłup od ciągłego schylania sie by włączyć przekażnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladyslaw1    40

Zgodzę się z wszystkimi zaletami i wadami c 330, jest to ciągnik dobry jako pomocnik. Dodatkowo jeśli ma się zamontowany przedni napęd (tak jak ja) to ciągnik praktycznie niezastąpiony na niezaduże areały oraz w sadownictwie. Obecnie karczuję stare czereśnie i musiałbym chyba pożyczać ciągnik od sąsiada gdyby nie ten napęd. Pozatym spalanie do przyjęcia i ogólnie trwały i mocny ciągnik. Części dosyć tanie i ogólnodostępne na każdej składnicy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wg mnie poważną wadą jest zbyt mały uciąg. I trochę lekki przód jest. Ale ogólnie jest git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Kolego zauwarzyłem że chcesz zrobić złe zakupy. Prasa kostkująca możesz dać do 5 tyś. nie więcej.

Rozrzutnik dwu osiowy nie nadaje się do c 360 a nie c330 ponieważ jest za słaby ciągnik. Wystarczy jesno osiowy ponieważ ma docisk do ziemi i ciągnik da rade. Z dwu osiowym jedzie się ciężej niż z przyczepą. Przemyśl poważnie to co powiedziałem.

 

"ciągnik trwały" nie mogę się z tym zgodzić. Ja mam z turem dzisiaj ładowałem przyczepe ziemi i stała się katastrofa. Moje dobre c330 ZŁAMAŁEM W PÓŁ. Trzeba było załadować ciągnik ładowarką na przyczepe i przywieżć do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja bym się z tym małym uciągiem nie zgodził bo u mnie c-330 sporo już przeszła i dość duże ładunki ciągała i zawsze sobie daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapek28    0

ja mam ursusa c 328/330 i jestem z niego zadowolony bo ma małe spalanie jest zwiny i mało waży i wystarczy tylko

olej wymieniać i morze przechodzić spokojnie 15 lat , ale zalerzy jak kto o sprzęt dba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

Rozrzutnik dwu osiowy nie nadaje się do c 360 a nie c330 ponieważ jest za słaby ciągnik.

 

To w końcu kto ma ten rozrzutnik ciągać? jak ani 60-tka ani 30-tka ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
    • Przez vitoma
      Czesc
       
      Czy moge zamiast zalecanego Hipola 6 uzyc do C330/360 oleju przekladniowego klasy 80W90 "zachodnich" firm ? Np. castrol, elf, mobil, valvoline ?
       
      oczywiscie planuje calkowita wymiane oleju. do tej pory byl zalany hipol 6.
       
      Z tego co widze to obecnie produkowany przez Orlen Hipol 6 rowniez ma klase 80W90, i jakis oznaczenie GL-4 . Nie wiem co ono oznacza.
       
      Jest tez olej Orlen Agro 80W90.
       
      Czy wszystkie wymienione moga zastapic orginalnego Hipola 6 podczas wymiany?'
       
      dzieki
      pozdrawiam
      Piotrek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj