Karol12

[Ursus C-330] Zalety i wady!

Polecane posty

Davidastra    0

Ja w przyszlości myśle o 7341 ale to za jakiś rok nom góra dwa


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja nie mam tyle kasy i bedzie chyba jakis MF z serii 30xx ale zalezy kiedy bedzie kasa.

 

A co do wad to w Ciapku nie ma komfortu a kabina powinna byc nad mostem osadzona a nie tak jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

ja jak będe kupował zetorka 7341 chyba żeby się trafiło coś innego to c 330 i 3p zostawie


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trep94    0
W 330 klucz"13" i jakiś drut :) Mi odblokowanie schodzi parę minut. :) A nie tak jak napisał kolega wyżej że odblokowanie skrzyni w 330 to tragedia :)

ja parę razy szarpnę gałką między 4 a wstecznym i po problemie :)

 

mhhhhmmmmmm.......zetor , też bym chciał zetorka , ale są 2 problemy - kasa oczywiście , a drugi to taki że do garażu by nie wszedł bo ciapek z otwartym dachem się ledwo mieści :)

 

mam pytanie ,może nie związane z tematem ale częściowo tak . Tylko proszę o rozsądne odpowiedzi :)

 

za ile mógłby pójść ciapek z 74r. ,2 właściciel , od nowości z grubszych rzeczy robione były TYLKO stukające panewki i 3 lata temu nowa elektryka ale tylko profilaktycznie bo stara działała ,czuć moc , stan wizualny oceniam na minus bardzo dobry , co prawda ciapkiem obrabiamy tylko 0,5 ha ale często tata jeździ po węgiel i ciapek już nie raz nie dwa tachał po 11 ton ogólnie dużo się nim dowozi różnych rzeczy. Oczywiście ubezpieczenie i takie tam wszystko jest , opony przód i tył po 95% , kolor żółty , muszę się tylko dowiedzieć ile ma mth bo licznik nie działa , ale myślę że będzie miał ok. 5000. Ciapek jest sprawny,odpala bez niczego. Jeszcze jedno . CIAPEK NIE JEST DO SPRZEDANIA!!! To nie jest oferta ,ja się chcę tylko dowiedzieć za ile by taki poszedł.

 

Dzięki

 

Pozdro

 

trep94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

jak ladny zadbany

gumy ok

wizualnie fajny

to za 74 rok może z 15 000


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

wy myślicie że kiedyś się martwili że nie ma konfortu z ciapku? każdy się cieszył że ma traktor i będzie trochę mniej do roboty. c-330 to wielka istota polskiego ronictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Wielka istota to napewno

ale i legenda wielka

w koncu dopiero ten ciągnik zmechanizowal wieś


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trep94    0
Napisano (edytowany)

Dzięki za wycenę . Czyli do MF 255 by trzeba dopłacić z 10 000 zł :lol:

 

no właśnie ,dopiero ciapek zmechanizował polską wieś , a po nim był jeszcze drugi kolega który nazywa się Bizon Z056 B)

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Jakbyś trafił dobrego kupca

a ktoś sprzedawal ferdynanda w pośpiechu

to myśle że nie trzeba by było nawet 10 000 zł

ostatnio oglądalem ładnego masseya 255

za 23 000

przyzwoity traktorek


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Moim zdaniem c-330 ma jedną wadę :lol: że ciąga jedynie 2 skiby :phr34r:a reszta to zalety ekonomiczny silnik i zwinny i nadaje siędo każdej pracy jak na gospodarstwa do 15 ha :lol:


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ciapek jest duzo duzo za mały na 15ha no chyba ze ktos nie pracuje ale i tak nie chciałbym tyle czasu w ciągniku spedzac szczególnie w C-330.

Jesli ktos pracuje to na 15ha min 80km 4x4 jak chce się w terminach wyrobic i dobrze pole doprawic.

 

Dla mnie Ciapek to max na ok 5ha albo jako pomocniczy na wiekszym areale.

 

 

Zwinny jest na pewno wszedzie wjedzie.

Na wypad do lasu tez dobry.

Ale w polu spali tyle samo co i wieksze ciągniki w przeliczeniu na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Mój ciapek kiedyś obrabiał 9-12 ha i nie miał co robić a teraz troche przybyło ornego prawie 3 ha i łąk 4,5 ha i da się wytrzymać ale 3p się może na jesieni kupi bo w wakacje czasami już nie wyrabiam :lol:


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

przez większość roku ciągnik stoi w garażu

ale jak jest nawał pracy to nieraz ciężko na dwa wyrobić

lepiej mieć za dużo jak za mało


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565
Ciapek jest duzo duzo za mały na 15ha no chyba ze ktos nie pracuje ale i tak nie chciałbym tyle czasu w ciągniku spedzac szczególnie w C-330.

Jesli ktos pracuje to na 15ha min 80km 4x4 jak chce się w terminach wyrobic i dobrze pole doprawic.

 

Dla mnie Ciapek to max na ok 5ha albo jako pomocniczy na wiekszym areale.

 

 

Zwinny jest na pewno wszedzie wjedzie.

Na wypad do lasu tez dobry.

Ale w polu spali tyle samo co i wieksze ciągniki w przeliczeniu na ha.

 

 

My mamy 20 ha i obrabiamy c-355 (c-360 w lato mało kiedy jeżdżę) ale są plany zakupu większego najlepiej nowego Farmtraka

 

 

Mój sąsiad ma 17 ha i obabia wszystko Ursusem C-330 (w mojej galerii jest zdjęcie) orka itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Sugerowanie się wielkością gospodarstwa(ilością ha) przy wyborze ciągnika to niezbyt dobry pomysł ;) @Ursusc385 - coz tego że sąsiad obrabia 17 ha C-330, na pewno nie robi tego bo tak sobie założył, tylko z konieczności B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ja podczas wyboru bym się sugerował pracami jakie ma ciągnik do wykonania, a nie wielkością gospodarstwa, jeżeli 17 ha ciapek ma przewracać siano to można go kupić, a jeżeli 17 ha jest ornego to bym się nie zastanawiał i kupił coś sporo większego , np. ursus 914. lub 4514


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Na 17ha jak jeszcze ktos chce zwiekszac areał to spokojnie jakiś ciagnik 100km i nie bedzie za duzy.

 

Ciapek tylko na mały areał jak mówiłem bo co z tego ze obrobi wiecej jak to jest meczarnia dla kierowcy.

No i praca nie jest wykonana w terninach a to tez bardzo wazne i jakoscia uprawy pola C-330 nigdy nie dorówna wiekszemu ciągnikowi jednym słowem nie warto meczyc się ciapkiem na wiekszym areale bo to nic nie daje no chyba ze gorsze plony. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol20a    12

na 17 ha 100KM moim zdaniem do za dużo :) ale 45-60KM było by odpowiednie :) albo ciapek i jakaś pomoc to by był najlepszy zestaw :) ponieważ do lekkich robót był by ciapek :) który nie wiele pali a na coś cięższego to jakiś trochę większy i wszystko śmiga jak trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce ciągnik który ma ciągać już 4 pługi i agregat to te 80-90km będzie potrzebne na 17ha co z tego że kupi drugi około 60km traktor a agregatu uprawowo-siewnego już nim nie pociągnie czy dobrej prasy zwijającej :).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzynekk    0

Witam ja swoim ciapkiem uprawiam ok 9 ha. Do ok 6 ha można by nim robić ale powyżej już się dostaje po kościach. Wszystko tzn 9ha mam pod pługiem żadnych łąk i zaczyna już przystawiać i marzy mi się ciut większy sprzęt. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

z agregatem czynnym uprawowo siewnym to i ciągnik 80 km będzie miał ciężko

a prasy rolujące nie chodzą aż tak ciężko???


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu75    0
A przy prasie kostkującej da rade??

 

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!

cześć. jak zwykła trzydziestka to można trochę porobić praso ale jak to emka to zapomnij bo ci skrzynie rozwali. kolega porobił z dwa sezony to skrzynia wyje jak by bez oleju jeździł. czesc.

 

mi tam sie biegi nie blokuja :)

 

a tak wogle to

wady :

zbyt lekka

zalety :

zwrotna

mała wszedzie wiedzie

nie jest lekka. c330 prędzej pojedziesz jak tymi małymi fergusono-ursusikami

Edytowano przez andrzej2110
post pod postem + piszemy w góryn oknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrax12    2

zalety to zwiność , mało pali itp. Wady to zbyt słabe hamulce. :P


U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzynekk    0

a 30-ka wg mnie ma same zalety jak na małych areałach. Szybka naprawa, zwinny, lekki,mało pali i co najważniejsze można mieć dużo pomysłów co do upiększania naszych ciapków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Ulepszenia ulep[szeniami

niema jak ciągnik wygląda jak fabryczny

oryginalny


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem z moim ursusem c330m. mianowicie jakiś czas temu zauważyłem na bloku olej, poszła uszczelka pod głowicą. wymieniłem uszczelkę, po założeniu, dokręceniu kolejnością i odpowiednim momentem uszczelka puszcza w tym samym miejscu. Ciągnik pracował 3 min, woda w oleju, na zaworach. Uszczelka była 1,2 a założyłem miedzianą 2mm. Głowica przepuszcza? Głowicę mam oddać do planowania i sprawdzenia szczelności ale to koszt 500 zł+, dwa tygodnie czekania i nie wiadomo czy to przyczyna. Jak sprawdzić szczelność tulei? ciągnik potrzebny na sobotę a tutaj takie mankamenty, ok, 3500h przebiegu, żadnych zarysowań na bloku, stara uszczelka zeszła praktycznie sama, silnik ogólnie w dobrej kondycji, nie bierze oleju.  jestem praktycznie pewien że to nie wina bloku tylko tulei lub głowicy, jakieś sugestie?
    • Przez Kamil2710
      Witam!
      Otóż mam problem, na zimę wlałem płyn chłodniczy zamiast wody i w zimę było wszystko w porządku, ale na wiosnę przy przy pracy na działce zauważyłem że temperatura urosła. Okazało się ze płyn trafił do oleju. Jak się dowiedzieć którędy? Bo wlałem wodę zimną i nawet kropla nie ubyła, a jak wlałem gorącą i ciągnik był odpalony to coś ale bardzo mało ubyło.
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj