Karol12

[Ursus C-330] Zalety i wady!

Polecane posty

Assasin    502

Super ciągnik pali mało zwrotny wszystko możesz sobie przynim sam zrobić.wspomaganie możesz kupić czego chcieć więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    230

hah spalenie to może byc albo całkowite jak się ciągnik spali albo małe jak się okopci przy jakimś zwarciu albo coś za to spalanie, tak jest małe :) ja jakbym zalał pod korek to na cały sezon mi by starczyło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Raczej ma więcej wad, niż zalet. Mało pali to fakt, ale to dla tego, że mało zrobi. Mało biegów, to mi najbardziej przeszkadza. To najważniejsze wady. Poza tym jeszcze wytwarza bardzo duże wibracje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Oj tak, te nędzne 6 biegów to stanowczo za mało :) Ale do koszenia trawników w koło chałupy i przestawienia kilku gratów na placu wystarczy. W polu spali na wykonaną robotę jak smok (orać tym na głęboko drugą klasę to i cały dzień można, a paliwo spala cały czas :) ), we łbie dudni od tego papa, papa..... Ale chociaż maszynę można podnieść bez włączania przekaźnika :) No i Ciapka trzeba pochwalić za bajecznie tanie części zamienne i banalność napraw.

 

Reasumując- jak na konstrukcję bazującą na rozwiązaniach z przed niemal 60lat, to niewiarygodnie udana maszyna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    230

@michal009 bo ciapek to nie sprzet na 20 ha i wzwyz owszem biegow to mu brakuje mi szczegolnie miedzy 4 a 5 a co do wibracji nie narzekam na kierownicy ich nie czuje a i na siedzenie sie nie przenoszą za sprawą fotela z C328 ktory wyjmuje kazda dziure na drodze i kazda nierownosc na polu a ze @Stefano1 zgadzam sie ze po calym dniu na ciapku w glowie tylko to papapapa i ze w ciezkiej ziemi to naprawde sie bawi bo w 3 kl orac nim to mam mordęge a w 4 idzie ladnie no ale nie narzekajmy na niego bo nie mamy za specjalnie czym go zastąpić

Edytowano przez kamil927

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Jak dla mnie, to przydały by się 2 jak nie 3 biegi pomiędzy 4 a 5. Wtedy może i dało się tym jakoś sensowniej pracować. Ale czego chcieć, to przeżytek z niemal 60'cio letnią historią. Wciąż żywy dinozaur (który swoją drogą ma się znakomicie ;) ), mający teoretycznie rację bytu tylko jako bardziej, lub mniej użyteczna zabawka w rękach miłośników zabytkowej motoryzacji, oraz ew. jako maszyna rolnicza w krajach zacofanych.

A nie ma czym go zastąpić, bo ciągników tej klasy już się właściwie nie używa ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Stefano1 Masz rację bo popularna ,,trzydziestka" ma się nadal dobrze i jeszcze ich trochę pracuje w polskich gospodarstwach. Ja uważam, że ciągnik tej mocy i klasy w gospodarstwie od 30ha w górę, nie znajduje zastosowania, bo aby usprawnić wszystkie prace potrzebny jest bardziej wydajny a co za tym idzie większy sprzęt i przez to ursus c-330 jest do nich za mały i albo mu brakuje mocy albo jest za lekki. Tak się składa, że ja też miałem ten ciągnik i 3 dni temu go sprzedałem bo stał mi się zbędny. Ja uważam, że lepiej się pracuje ursusem c-360 w pracach lekkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lasku124    2

Może i lepiej ale sześćdziesiątka spala 3x więcej, no chyba, że 3p :P

Poza tym 330 ma takiego ducha, coś w sobie ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Ale sześćdziesiątką zrobisz szybciej daną pracę i wtedy zoszczędzisz na paliwie :P. I mówię tu o zwykłej sześćdziesiątce nie o 3p bo do nich jakoś nie mam przekonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Ja uważam, że lepiej się pracuje ursusem c-360 w pracach lekkich.

 

A ja dla odmiany, że idealne są do tego c385 i inne 4 cylindrowe bez napędu z ciężkiej serii (z ursusów oczywiście) Wom 1000obr/min, 2/II i pyrkasz na wolnych obrotach po polu z opryskiwaczem, albo z rozsiewaczem, nie martwiąc się o spalanie, korzystanie równocześnie z WOM i podnośnika, nierówności na polu itp. :) Mało tego, z opryskiwaczem-zabawką (400l/12m) wychodzi to w spalaniu taniej jak 30'tką. :)

 

lasku124- może być tak jak pisze darek3- bo w ciapku brakuje biegów pomiędzy 4 a 5 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

taki kit ze ursusem 385 spaliles w opryskiwaczu 400l mniej od 30 to sobie mozesz miedzy bajki włozyc :D

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Hehe, :) spróbuj, sprawdź i opowiedz jak wyszło. Ja jestem po raz kolejny pozytywnie zaskoczony efektem ekonomicznym używania niby za dużego ciągnika, z maszynami szytymi pod ciapka . :)

Edytowano przez Stefano1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Ja jak zatankuje ciapka do pełna helena to mozna pryskac i pryskac z tydzien :D

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    230

hah Ty @mds212 to jesteś cienki, (bez obrazy oczywiście :D) JA jak bym zalał ciapka pod korek to mógłbym cały sezon jeździc :D ale mówiłem to już stronę wcześniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Zalezy kto ile nim robi ;) Ale fakt w lekkich pracach spala bardzo mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

W lekkich pracach - tzn. jakich? jazda po polu czy po drodze? Każda praca na roli jest ciężka dla ciapka:) Ja w swoim ciągniku mam jeszcze lepiej - jak zatankuję późną jesienią to dolewam dopiero na wiosnę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

No nie wiem czy faktycznie ursus c-330 spali mniej w opryskiwaczu niż ursus c-360. Ja mam opryskiwacz 800l i pryskam ursusem c-360 i 700l lałem i nieżle sobie radził, dało się jechać. Więc ja tymi 700l opryskam ok 2,5ha a ursusem c-330 musiałbym jechać dwa razy bo nie wezmę nim więcej jak 400l. Więc to spalanie na pewno nie wyjdzie mniejsze jak w c-360, i to samo jest na przykład z rozsiewaczem do nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Tu pewnie masz racje. Ale mam i 60 ktora stoi cały rok nieuzywana bo jakos przyjemniej mi sie jezdzi ciapkiem. Dlatego mysle 60 sprzedac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

A ja jak już pisałem wcześniej sprzedałem właśnie c-330 a zostawiłem do oprysków i nawozów c-360 bo mi się lepiej c-360 pracuje. Także kto co lubi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek36    18

miałem to cudo pół roku kosiłem grabiłem belki woziłem i sprzedałem i powiem tak mój tyłek więcej na takie badziewie nie usiądzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robik557    51

My używamy ciapka nie do pracy w polu, bo go nie mamy a do pomocy przy różnych pracach w ogrodnictwie. Kupiliśmy go kilka lat temu, jeden z droższych egzemplarzy na Allegro wtedy, no i od razu został wyposażony tura. 30-stka to taki VW Golf wśród traktorów. Przy normalnym użytkowaniu jest niezniszczalna. Części można dostać wszędzie i za grosze. Przy właśnie wspomnianych pracach pomocniczych pali tyle, co nic. Często zapominam, kiedy ostatni raz tankowałem nasz sprzęt. Małe wymiary i zwrotność, wszędzie się wciśnie. A w odróżnieniu od typowych traktorków ogrodniczych można nim zrobić i coś cięższego. Modyfikowanie i unowocześnianie tego traktorka też daje kupę radości, a co najważniejsze to dalej za psie pieniądze :) A jeśli wszystko jest w nim dograne, to nieprawda że nie jest komfortowy. Mnie jazda nim nie męczy. No i fakt faktem ale nie ma on swojego nowoczesnego odpowiednika, który by zapewniał taką funkcjonalność.

 

PS no i mówcie co chcecie ale ma ciapek ma duszę i jest kultowy już :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

zależy od ciapka .jeden spali tyle co 3p a inny bedzie wąchał rope.ja miałem ciapka co palił dużo a silnik pięknie pracował , a teraz mam ciapka co wleje 5l i jeżdżę i jeżdżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabrys05    3

Cześć! 

Słyszałem od kilku ludzi, że C 328 jest lepsze od C 330. Pod jakimi względami według was wygrywa C 328?

Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem z moim ursusem c330m. mianowicie jakiś czas temu zauważyłem na bloku olej, poszła uszczelka pod głowicą. wymieniłem uszczelkę, po założeniu, dokręceniu kolejnością i odpowiednim momentem uszczelka puszcza w tym samym miejscu. Ciągnik pracował 3 min, woda w oleju, na zaworach. Uszczelka była 1,2 a założyłem miedzianą 2mm. Głowica przepuszcza? Głowicę mam oddać do planowania i sprawdzenia szczelności ale to koszt 500 zł+, dwa tygodnie czekania i nie wiadomo czy to przyczyna. Jak sprawdzić szczelność tulei? ciągnik potrzebny na sobotę a tutaj takie mankamenty, ok, 3500h przebiegu, żadnych zarysowań na bloku, stara uszczelka zeszła praktycznie sama, silnik ogólnie w dobrej kondycji, nie bierze oleju.  jestem praktycznie pewien że to nie wina bloku tylko tulei lub głowicy, jakieś sugestie?
    • Przez Kamil2710
      Witam!
      Otóż mam problem, na zimę wlałem płyn chłodniczy zamiast wody i w zimę było wszystko w porządku, ale na wiosnę przy przy pracy na działce zauważyłem że temperatura urosła. Okazało się ze płyn trafił do oleju. Jak się dowiedzieć którędy? Bo wlałem wodę zimną i nawet kropla nie ubyła, a jak wlałem gorącą i ciągnik był odpalony to coś ale bardzo mało ubyło.
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj