Karol12

[Ursus C-330] Zalety i wady!

Polecane posty

tommy66692    2254

Co wy gadacie.Mój dobry kolega prasuje 330 z prasą welger-jakaś starsza.330 tak dostaje po korbie że sie w głowie nie mieści.Pomimo tego w góre nie w góre idzie :P Tyle co ona wytrzymuje to mało który ciągnik tak ma dołożone do pieca ;)

330 się właśnie nadaje do prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja tam nie wiem,ale jeden raz w życiu jechałem ciapajem za kółkiem to nawet nawet.W przekonaniu wole swoja 60.Dodam że w ciapaju jak biegi zblokujesz to katastrofa heh,natomiast w 60 wodziki i po problemie.Mam kolege który obrabia hektary 2 ciapajami.Wyglada to całkiem zgrabnie jak jeden jedzie za drugim np przy orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Łatwiej? W c 360 wystarczy tylko śrubokręt . W mf 255 potrafię odblokować gołymi rękoma ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

W 330 klucz"13" i jakiś drut :P Mi odblokowanie schodzi parę minut. :D A nie tak jak napisał kolega wyżej że odblokowanie skrzyni w 330 to tragedia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli potrzebujesz 2 narzędzi a ja jednego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Tak się składa że w 7011 podobnie się odblokowuje jak 360 ;) I powiem szczerze że wolałbym 10 razy odblokowywać 330 jak Zetora :P

Ale to pewnie wina tej podłogi w zetorze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Ba jak masz klucze a jak np zapomnisz głupiej 13 na środku pola to co wtedy zapewne palcami odkrecisz heh.W 60 byle kawałek drutu sie znajdzie pozdrawiam :)Bez urazy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

To chyba ma sie zawsze jak sie jedzie w pole klucze.To co byle drobnostka wam sie zepsuje to do domu zjeżdżacie.Do 330 to 13 śrubokręt chwila moment i rozblokowane ;)


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

mi tam sie biegi nie blokuja ;)

 

a tak wogle to

wady :

zbyt lekka

zalety :

zwrotna

mała wszedzie wiedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
heh

 

Wtedy z kabiną, obciążnikami i tą wodą w tylnych kołach będzie ważył około 2434kg... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
@Lukasz84 ma racje, ciapek nie za bardzo nadaje sie do prasy ;) i to juz nie chodzi o temp. wody, ale o sam fakt ze jest za slaby :angry: Jezdzilem prasa ursusem3512 i nawet jemu czasem brakowalo mocy :P Nigdy nie pracowalem ciapkiem z prasa ale to raczej malo wydajna robota :D

U mnie ciapek chodził w prasie Fortschritt i dawał sobie radę ale fakt miał ciężko

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
U mnie ciapek chodził w prasie Fortschritt i dawał sobie radę ale fakt miał cięszko

 

To tak jak u mnie . Ale nie zawsze było ciężko.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
    • Przez vitoma
      Czesc
       
      Czy moge zamiast zalecanego Hipola 6 uzyc do C330/360 oleju przekladniowego klasy 80W90 "zachodnich" firm ? Np. castrol, elf, mobil, valvoline ?
       
      oczywiscie planuje calkowita wymiane oleju. do tej pory byl zalany hipol 6.
       
      Z tego co widze to obecnie produkowany przez Orlen Hipol 6 rowniez ma klase 80W90, i jakis oznaczenie GL-4 . Nie wiem co ono oznacza.
       
      Jest tez olej Orlen Agro 80W90.
       
      Czy wszystkie wymienione moga zastapic orginalnego Hipola 6 podczas wymiany?'
       
      dzieki
      pozdrawiam
      Piotrek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj