Karol12

[Ursus C-330] Zalety i wady!

Polecane posty

Karol12    0

u mnie narazie 30-tka będzie chodził jako jedyny traktor więc nie obawiam się tego :P


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

no to jak ma to być jedyny (główny) traktor to musi mieć taki jakiś zapas mocy, więc 360 3p będzie chyba najlepszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

no właśnie zastanawiam się nad 60-tka a ciapkiem....

Ale chyba lepsza będzie 3p ponieważ do niej zaczepie i prase kostkującą i belarke a dużo więcej nie powinna palić... :P

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
no właśnie zastanawiam się nad 60-tka a ciapkiem....

Ale chyba lepsza będzie 3p ponieważ do niej zaczepie i prase kostkującą i belarke a dużo więcej nie powinna palić... :P

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!

No na pewno będzie lepsza 3p spalanie to chyba podobne do U 3512 i prasą będzie sobie dobrze radzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Do C-330 nie bierz rozrzutnika 4,5 t tylko 3,5 t. Ja ciągałem 4,5 i to była mordęga ( tylko na rozrzutniku było z 5 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Do C-330 nie bierz rozrzutnika 4,5 t tylko 3,5 t. Ja ciągałem 4,5 i to była mordęga ( tylko na rozrzutniku było z 5 t.

Wogóle praca ciapkiem to mordęga, owszem robote wykona, ale czy ten rozrzutnik 3,5t czy inne maszyny o zapotrzebowaniu mocy 30km to dobrze się robi ciapkiem dla ludzi którzy nie pracowali innymi ciagnikami,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
No na pewno będzie lepsza 3p spalanie to chyba podobne do U 3512 i prasą będzie sobie dobrze radzić

podobne spalanie-spalanie będzie takie same bo te same silniki!!!


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

No wiem że to taki sam silnik :P

A mam teraz pytanie jakie maszyny moge podczepić do 60-tki??(prosze o konkrety)

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Pług 3 skibowy morze być do tego jakiś wałek

Talerzówka 1,8m

Siewnik 2,7-3m

Agregat(kultywator) 2,2z podwójnym wałkiem (Brony trójki ciężkie)z wałkiem 2,8m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYCZEK7    0

co jak co ale trzydziestka jest zajefajna nalejesz do pełna a ona ci tylko spali kocią dupe tej ropy małe spalanie i już

w orce czy bronowaniu sianiu itp. :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Wady to brak wspomagania i zbyt lekki, a zalety to mały, zwinny, ładny :rolleyes: , pasujący na mały areał i do lekkich prac, BEZAWARYJNY (w przypadku mojego uzytkowania) :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Wady to brak wspomagania i zbyt lekki, a zalety to mały, zwinny, ładny :( , pasujący na mały areał i do lekkich prac, BEZAWARYJNY (w przypadku mojego uzytkowania) :(

 

Jak na tą moc, jest dosyć ciężki... :rolleyes: :rolleyes:

 

Ile byś chciał żeby ważył...?? :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Największa wada ciapka to za mało biegów, powinien mieć skrzynie jak c360 10/2 lub chociaż jeszcze jeden bieg pomiedzy 4 a 5 i szybsze troche wsteczne biegi, oraz te chamulce to całkiem porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz84    0
330 spokojnie starczy na taki areał ^_^ mój wujek ma 330 na 12 ha ale zaszalał i sobie kupił nowego 3512, a 30 jest dla jego synów i dla mnie :rolleyes:

 

elo wiesz jak masz same ziemie klasy 5 to spoko niema problemu c330wystarczy ale tak jak umnie jest 4 i3 klasa to niezabardzo szczeze to ciapek ma co robić i czasem niestygnie przez 15 h na dobe a jest tylko 7,5ha.

prasa hymmm... daje rade ale na krutka mete szczeze to po jedntm sezonie wytezonej pracy w prasie kostkujacej kapitalka jak nic. jesli prasujesz słome z jęczmienia to spoko ale żytko czu przeniczka i jeszcze jakaś urodziwa c330 stoi i sie gotuje.jęździłem na prasie przez 2 sezony czasem c360 niewyrabia a jak jakiś upalny dzień to ciapek padnie. sasiad ma c360 3p chodzi w prasie co sezon i minimum raz na 2 lata kapitalka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
elo wiesz jak masz same ziemie klasy 5 to spoko niema problemu c330wystarczy ale tak jak umnie jest 4 i3 klasa to niezabardzo szczeze to ciapek ma co robić i czasem niestygnie przez 15 h na dobe a jest tylko 7,5ha.

prasa hymmm... daje rade ale na krutka mete szczeze to po jedntm sezonie wytezonej pracy w prasie kostkujacej kapitalka jak nic. jesli prasujesz słome z jęczmienia to spoko ale żytko czu przeniczka i jeszcze jakaś urodziwa c330 stoi i sie gotuje.jęździłem na prasie przez 2 sezony czasem c360 niewyrabia a jak jakiś upalny dzień to ciapek padnie. sasiad ma c360 3p chodzi w prasie co sezon i minimum raz na 2 lata kapitalka.

 

To ten wasz ciapek ostro schorowany był. Mój pracował około 10 lat z prasa froszrita (niebieska kostkująca). Co prawda jak była wyjątkowo urodziwa słoma to wskazówka temp wody szła w okolice temperatury gotowania. Ale jak słoma była normalna (ziemie 2-4 klasa). Mamy 10 ha . 3 z hakiem łąk a 6,5 ornych.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Może jeszcze mało wiem ale wolałbym 30.C360 3P też fajny i tu moge kogoś wkurzyć kto ma 3P ale bynajmiej jak jeździłem takim u mojego wuja to skrzynia strasznie trzeszczała i starszy mi mówił że one chyba maja taka wade.Ale na temat skrzyni najlepiej jakby sie wypowiedzieli posiadacze 3P


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Najśmieszniejsze to jest jak kumpel z c360 (taka sama kabina jak w moim ciapku) wsiądzie do mojego ciapka to sie nadziwić nie moze jakie to zwinne i zwrotne, no ale i narzeka że trzęsie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja też jak pierwszy raz jechałem ciapkiem to czułem się jakbym jechał na kozie ;), zresztą dalej tak jest bo jeżdżę nim bardzo rzadko:D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Z tym przegrzewaniem to wystarczy drugie śmigło na krzyż przykręcić i po problemie.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz84    0
To ten wasz ciapek ostro schorowany był. Mój pracował około 10 lat z prasa froszrita (niebieska kostkująca). Co prawda jak była wyjątkowo urodziwa słoma to wskazówka temp wody szła w okolice temperatury gotowania. Ale jak słoma była normalna (ziemie 2-4 klasa). Mamy 10 ha . 3 z hakiem łąk a 6,5 ornych.

 

 

Witam zobacz to: http://www.sipma.pl/page.php?content=prasykostkujace moja chodziła w takiej czytaj dane techniczne tej prasy są w ramce. Nie gadaj mi ze mój ciapek jest schorowany wiem co gadam c360 ma co robić w tej prasie jeździłem przez 2 sezony czy takim.

 

Z tym przegrzewaniem to wystarczy drugie śmigło na krzyż przykręcić i po problemie.

 

 

Mam zamontowane to śmigło co mówisz, ale w przypadku prasy to nie pomaga, zbyt durze obciążenie. Czasem w głębszej orce to nie pomaga. Ja mam ziemie 3 i 4 klasa ale jest sporo gliny i orka c330 to męczarnia, a szczególnie na zimę. Każdy gospodaruje na innej glebie mniej zwięzłej lub więcej stad biorą się różne poglądy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No nie wiem u nas jakoś jeżdżą z kółka tą simpą ciapkiem . Co prawda lekko to on nie mają ale jako tako daje rady.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pomimo że mam nową Valtre, kilkuletniego Zetora i C330 z 1985 roku to uważam że jest to najlepszy ciągnik w gospodarstwie, najwięcej pracuje i dużo może a przy tym mało pali, naprawy są bardzo tanie, znikoma awaryjność, tani serwis. A to że niema kabiny i wspomagania to w niczym nie przeszkadza, skręca się lekko nawet bez wspomagania, a brak kabiny zapewnia wszechstronny i niczym nieograniczony widok:) Jako jedyną wadę zaliczę zbyt mało rozbudowaną skrzynię biegów skrzynia biegów która na za duże skoki prędkości przez co niemożna idealnie dopasować prędkości do maszyny ale idzie to przeżyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

@Lukasz84 ma racje, ciapek nie za bardzo nadaje sie do prasy ;) i to juz nie chodzi o temp. wody, ale o sam fakt ze jest za slaby :angry: Jezdzilem prasa ursusem3512 i nawet jemu czasem brakowalo mocy :P Nigdy nie pracowalem ciapkiem z prasa ale to raczej malo wydajna robota :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
    • Przez vitoma
      Czesc
       
      Czy moge zamiast zalecanego Hipola 6 uzyc do C330/360 oleju przekladniowego klasy 80W90 "zachodnich" firm ? Np. castrol, elf, mobil, valvoline ?
       
      oczywiscie planuje calkowita wymiane oleju. do tej pory byl zalany hipol 6.
       
      Z tego co widze to obecnie produkowany przez Orlen Hipol 6 rowniez ma klase 80W90, i jakis oznaczenie GL-4 . Nie wiem co ono oznacza.
       
      Jest tez olej Orlen Agro 80W90.
       
      Czy wszystkie wymienione moga zastapic orginalnego Hipola 6 podczas wymiany?'
       
      dzieki
      pozdrawiam
      Piotrek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj