Zaloguj się, aby obserwować  
bartek1168

Kupno zetora 7341

Polecane posty

bartek1168    0

Witam!!!

zamierzam kupic zetora 7341 i trafil mi sie taki i chcialbym sie dowiedziec czy to dobry wybor czy poczekac na innego ?

zeter jest z turem quick q720 z wyposarzenia: ma wszystkie obciazniki i zaczepy w srodku jest jescze jakis niby komputerek (nie wiem od czego ale jest chyba orginalny)ma siedzienie gramera i ma wzmacniany silownik to jest jego wyposarzenie. Zetorek jest z 1999r ? stan bardzo dobry nic nie cieknie wszystko kompletne i jeszcze mial remont hamulcy miesiac temu. Prosze o wasze opinie !!! Cena:75 000zl

Edytowano przez bartek1168

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Minusem w tym modelu jest skrzynia biegów 10/2 to troszkę mało.Bywają prace przy kórych trudno dobrać odpowiedni bieg.

Warto jeszcze sprawdzić sprzęgło, w jakim jest stanie i czy ma śrd. 310 mm co jest na +.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Ja mam ten model tylko, że jest to rocznik 2003 i ma 2000mtg i jak na razie jest wszystko ok . Też ma to wszystko na wyposażeniu plus opony szerokie (oprócz tego komputerka co piszesz) .

Nie miałem większych problemów z nim . A co do ceny to wydaje mi się ,że troszkę za wysoka ja na ten rocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ciągnik według mnie bardzo dobry jeździłem wieloma to mam porównanie co do modeli 80km niby tam nie ma ale powiem że w innych ciągnikach np lampku 75 km czy też w 5714 lub też prosty bellarus nie czuć w nich tej mocy, bez ujmy dla nich, ale w zetorze co mu nie zapnę to pójdzie i pociągnie, szczerze polecam twój na pewno jest sprowadzony jak ma tura radze dobrze się przyjeć przedniemu napędowi gdzyż może już poczuć tura na sobie ale tak to ciągnik godny polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Jeśli chodzi o stwierdzenie @zetorlublin7341 to nie ma racji, mam ursusa 5314 i co do transportu to się nie nadaje, ale moc jest na niższych biegach i według mnie ten zetorek 7341 nie ma startu do u5714 :D Ten zetorek jest taki bardziej kurdupel, a ursus ma juz swoje gabaryty i uciąg zdecydowanie lepszy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Jeśli chodzi o stwierdzenie @zetorlublin7341 to nie ma racji, mam ursusa 5314 i co do transportu to się nie nadaje, ale moc jest na niższych biegach i według mnie ten zetorek 7341 nie ma startu do u5714 :D Ten zetorek jest taki bardziej kurdupel, a ursus ma juz swoje gabaryty i uciąg zdecydowanie lepszy B)

 

Ja bym się nie zgodził , że 7341 nie ma startu i wątpię aby ursus miał większy uciąg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w ursusie silnik jest oszczędniejszy a co do gabarytów to 7341 wcale nie jest taki mały ;)

@bartek1168 dużo ten zetor ma mth?

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolega ma 5714 i widze jak robi ciągnik idzie ale podczas tej suchej jesieni nieraz z 4 pługiem to stawał i kopał się na 4 koła dopiero podniesienie pługa pomogło i orał dalej po za tym musi go trzymać na obrotach, a zetor jak wbije pług to idzie w każdym razie cieżko było orać teraz ale szedł zetor w porównaniu do ursusa ma dobrze dociążony tył obejrzyj je sobie obydwa to dostrzeżesz różnice co za tym idzie ma uciąg lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

No to zetor ma dociążenie dodatkowe i to swoje zrobiło, a że stanął ursus i kopał się w miejscu to tylko potwierdza że nie był właściwie dociążony B) I ja bym się cieszył że mielił w miejscu a nie tak jak znajomy mówił: orał na dwójce zetorem 7211 i gdy traktor nie dawał rady to mielił kołami a teraz na 1 orał zetorem 5340(2004-5rok) i jak nie dał rady to nawet kołami nie przekręcił :D

I jak? Słychać? Dymu nie widać, w 1:19 pługi poszły w górę bo tam było spychane i pniak się wyorał.

http://www.youtube.com/watch?v=QsrmMp0Rpg4

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie z tego co widzę to macie ziemie do orki eleganckie w porównaniu do rędzin które są u nas właśnie jak jedzie pod górę to widać braki w masie ciagnika co prawda idzie ale bez ulżenia pługa już nie rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Tylko że to było orane na wiosnę, po orce zimówce na wiosnę agregat i dopiero za jakiś czas orka pod reczke(grykę), widzisz żeby gdzieś kołami kręcił? Nawet bym powiedział że ten traktor jest za ciezki jak na te 72km co ma. U mnie na takie ziemie co ty piszesz mówi się ,,czerwonka'' i uwierz mi że tam gdzie orane było pod pszenice niezerwane ściernisko to trzydiestka jak rozsiewała wapno nawet tych skib nie rozwalała. I według mnie ten cały 7341 nie ma startu do 5714, 7340 może się równać ale nie 7341.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopol92    1

ja jezdiłem i zetorem i ursusem i mimo wszystko wolałbym zetora bo ma większy moment obrotowy, moc dostępną od niższych obrotów, więcej miejsca w kabinie i co mi się podoba wyżej się w niej siedzi, i lewarek biegów na prawą rękę co jest przyjemne podczas pracy ;P faktem jest ze zetor przy lżejszych pracach spali nieco więcej ale przy ciężkich pracach zapewne da sobie rade lepiej jak przywołany tu ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Rafał może byś podał jakieś argumenty "czemu Zetor nie ma startu"? W Zetorze jest lepsza charakterystyka silnika, skrzynia, komfort w kabinie , podnośnik. W Ursusie silnik mułowaty, skrzynia nie ciekawa (szczególnie wsteczny) komfort w kabinie kiepski, dźwignie źle rozmieszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

koledzy tu chodzu o konkretny ciągnik a nie o porównanie 7341 do 5314.a pozatym 5314 ma 72 km a zetor 80.Patrz na stan i porównaj cene z innymi w tym wyposażeniu i roczniku.

sam mam zetora coprawda 4340 i powiem Ci,że opinie o spalaniu to bajka,kabina bardzo wygodna i komfortowa,brak reversu rekompensuje w miare szybki wsteczny.

po mojemu to maszyna do wszystkiego ale na pewno nie do zajechania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@lopol92 - aż tak duzej kabiny to 7341 nie ma, 7340 ma ogromną, a ursus 5714 ma kabine komfort która jest mała i nie ma miejsca dla pasażera(ja mam zrobione) i ma tez zwykłą kabine z dwoma bocznymi siedzeniami i wytapicerowanym błotnikiem B)

@jaco512 - ja nie pisze że lepszy, pisze że nie ma startu w uciagu, pisałem w poście #6 ze ursus nie nadaje się do transportu, powód, miedzy 2 a 3 szosową jest różnica 10km/h w prędkości maksymalnej, na niższych biegach 2 1 i terenowe jest moc, silnik mułowaty? Jakoś jak orałem poprzeczniaki pług na 20cm i zajomował cały ciągnik to 1szosowa i 1300-1400 obrotów i szedł elegancko, dymka nie puścił i ziemia to wcale nie jakiś piasek, co do komfortu? dajmy na to kabine komfort(czyli bez miejsc dla pasażera, wydajna wentylacja, ogrzewanie z 3stopniami(w zimie przy jakichś -10 jechałem w bluzie z otwarta tylnia szybą i miałem ustawione na 1(najnizsze) i było bardzo ciepło B) co chcesz od dźwigni? biegi co prawda jak by były z boku to by było lepiej ale mi tam żadnej trudności nie robią, hydraulika i wom po lewej stronie siedzenia, podnośnik po prawej, włączanie przedniego napedu pod siedzeniem, nie przeszkadza a napęd i tak żeby włączyc trza się zatrzymać B)

@danielek24 - przeczytaj, gdzie ja pisze o porównaniu 5314 do zetora, mam 5314 i wiem co potrafi więc 5714 będzie potrafił więcej, a zetor ma 77km :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mów sobie jak chcesz ale ja jestem za zetorem, twardy dobry ciągnik i tyle szczerze polecam do tura bdb widoczność z kabiny do przodu jak i do tyłu bardzo dobra, po za tym zetor ma 77 km eko zwykłe silniki od 79-81km różnie podają moc

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Zgadzam się z tobą. Ursus do tura się nie nadaje, piszę to ponieważ kilka lat pomagamy znajomemu przy ugniataniu QQ, brat jeździ jego 5314 i za darmo nie chce takiego ciągnika. Nisko się siedzi, słaba widoczność, poza tym nie dość że do wajchy biegów trzeba się schylać, to wsteczny jest za szybki(trzeba gazować żeby nie zgasł), a polowy wsteczny za wolny do jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124
I według mnie ten cały 7341 nie ma startu do 5714, 7340 może się równać ale nie 7341.
Widać znasz się na zetorach jak kot na kwaśnym mleku !

Zetor 7340 i 7341 są na tym samym podwoziu z tym samym silnikiem i skrzynią biegów tylko zmodyfikowaną w 7341 i na tych samych kołach.

Różnica jest tylko taka że 7341 ma inną kabinę, więcej pneumatyki, lewarek biegów po prawej stronie pod ręką i parę innych szczegółów, więc czemu 6340 może się równać a 7341 nie !

O różnicy w komforcie między tym ursusem a zetorem to już nie wspomnę bo ursus nie ma żadnego komfortu.

Edytowano przez jendrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Widać znasz się na ursusach jak kot na kwaśnym mleku!

Dobrze napisałeś, prawie, 7341 jest ciut mniejszy gabarytowo od 7340, jak nie ma komfortu? Masz kabine komfort co prawda dla jednej osoby w której jest cicho i w zimie ciepło.

Acha, użytkownik @krzysiekfarmer5 może słyszał bo jest z moich okolic jak to w zetorze 7341 siadła pompa wodna i mechanik ja rozebrał oddrapał farbę a tam magiczny znaczek made in china, nie mówie że ursus to ideał bo gdybym miał go teraz kupowac to nie kupił bym go ze wzgledu na tą skrzynię poniewaz denerwujące jest to ze na 3szosowej pod górke nie pojedziesz a na 2 się strasznie wlecze, nie wiem jak to odebraliście ale ja nie doradzam w kupnie tego ursusa tylko odpowiadam na rzucone hasło że zetor ma wiekszy uciąg B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Chyba jednak nie doczytałeś tego jak napisałem że są na tym samym podwoziu więc z jakiej racji 7341 jest mniejszy gabarytowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Widać znasz się na ursusach jak kot na kwaśnym mleku!

Dobrze napisałeś, prawie, 7341 jest ciut mniejszy gabarytowo od 7340, jak nie ma komfortu? Masz kabine komfort co prawda dla jednej osoby w której jest cicho i w zimie ciepło.

Acha, użytkownik @krzysiekfarmer5 może słyszał bo jest z moich okolic jak to w zetorze 7341 siadła pompa wodna i mechanik ja rozebrał oddrapał farbę a tam magiczny znaczek made in china, nie mówie że ursus to ideał bo gdybym miał go teraz kupowac to nie kupił bym go ze wzgledu na tą skrzynię poniewaz denerwujące jest to ze na 3szosowej pod górke nie pojedziesz a na 2 się strasznie wlecze, nie wiem jak to odebraliście ale ja nie doradzam w kupnie tego ursusa tylko odpowiadam na rzucone hasło że zetor ma wiekszy uciąg B)

 

7341 a 7340 to , że ten pierwszy ma kabinę okrągłą a tamten normalną jak w np. 5211 po zatym gabarytowo niczym się nie różni A co do uciągu to jak wcześniej napisałem to zetor ma większy . Sama masa zetora a ursusa to już coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Napisałeś że zetor na chińskich częściach właśnie bym się nie zgodził ciagnki robione na starych silnikach które już obrosły w legendę tak jak silnik 1,9TDI volkswagena poza tym piszesz że na chinolach składane powiem ci że u mnie w okolicy 5714 było koło 12 sztuk z tego co się orientuje to zostało 4 zawsze po około 800mtg silniki szły do roboty objaw urwane wały sam byłem w szoku jak zobaczyłem silnik który ma wszystkie tłoki na równo w silniku po prosty wąłu nie urwało ale wykręciło albo drugie to że pierścienie tłokowe robiono z twardszego materiału niż tuleje, które wyglądały jak wytarte boschem, kumpla mam który ma go i jest bardzo zadowolony i mówi ze się nic nie robi także ursus też siupy robił. Także wydaje mi się że nie ma sensu się kłócić bo chłopakowi narobiliśmy mętlik w głowie, wiadomo że każdy będzie obstawał przy swoim i tyle, co kupi tym będzie jeździł, jakby c330 miała z 80km to bym ci ją polecił bo już twardszej chole.y to nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj