Masseyy

Coś na mykotoksyny.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Masseyy    0

Witam

zastanawiam się jakie preparaty stosujecie do zwalczania mykotoksyn chorobotwórczych. Ile stosujecie do paszy i jakie są efekty.


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Ja w tamtym roku nakosiłem wilgotnego jęczmienia i miałem problem z mykotoksynami ,na chlewni nie działo się najlepiej i za namową "mojego "weterynarza zastosowałem carbotoxs fito ,po zastosowaniu tego preparatu wszystko wróciło do normy na chlewni :)

Opis produktu i dawki znajdziesz TU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

No to z produktów dostępnych powszechnie na rynku krajowym jest jeszcze MycoSan z Sano(preparaty tego typu stosujemy stale w dawce profilaktycznej stąd mam jakieś rozeznanie, no i MycoSan też się kiedyś przewinął - efekty mierne). Generalnie to jednak za pośrednictwem weterynarii ściągamy dla siebie inne tego typu produkty do tej pory przewinęły się Mycocurb, Fylax, Mycostat, Mycosorb. Wszystkie w workach 25kg, szczególnie godne polecenia dwa pierwsze, z tym, że ostatnimi czasy Mycocurb z jakiegoś powodu jest nieosiągalny(zresztą dlatego tyle się ich już przewinęło, wet. twierdzi, że ściąga to co akurat się da i co jest tańsze, bo ponoć tylko my kupujemy je regularnie). Fylax - dawka profilaktyczna 3kg/t,dawka uderzeniowa w razie problemów 5 kg/t, ostatnio płaciłem za worek 25kg coś około 220 zł. Warto również wspomnieć, że te substancje to inhibitory grzyba, tj hamują jego wzrost, ale nie neutralizują toksyn grzybów(to jest ważne gdy problemy z mikotoksynami są nasilone, lub surowce do produkcji pasz są kiepskiej jakości). Z takich neutralizatorów polecić mogę natomiast ToxFin. Jeżeli natomiast ktoś naprawdę nie ma jak tego sobie zorganizować to zamiast środków "p-grzybiczych", może dodawać do pasz trochę więcej zakwaszacza - efekt jakiś jest, ale to tylko deska ratunkowa.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

Ja osobiście stosuję Mycosorb. Działa dosyć dobrze.


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiastOracz    136

Ostatnio byłem uczestnikiem pewnego szkolenia i praktyk w temacie trzody chlewnej z jednej uczelni zwrócił uwagę na jedną rzecz o której chyba nie wszyscy producenci "neutralizatorów" mykotoksyn mówią. Otóż preparaty te w przewodzie pokarmowym podnoszą odczyn pH, więc zasadne jest stosowanie równolegle w takich przypadkach "zakwaszaczy" , które będą działały w drugą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1991    3

Ostatnio byłem uczestnikiem pewnego szkolenia i praktyk w temacie trzody chlewnej z jednej uczelni zwrócił uwagę na jedną rzecz o której chyba nie wszyscy producenci "neutralizatorów" mykotoksyn mówią. Otóż preparaty te w przewodzie pokarmowym podnoszą odczyn pH, więc zasadne jest stosowanie równolegle w takich przypadkach "zakwaszaczy" , które będą działały w drugą stronę.

Vitamex Mycosym -tuczniki i lochy

Carbotox+Mycosym prosiaki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14tija14    8

A na dzień dzisiejszy jakie preparaty na mykotoksyny proponujecie ? 

I w jakiej cenie są ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

biomycosorb z eurovito cena ok dawka ok no i jakość ok :) stosuje od pół roku na całą chlewnie i puki co zostaje przy tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

Dobry produktem ziołowym jest Vilocym z farmwetu. Produkt na bazie ziół indyjskich głównie podnosi przyrosty masy ciała, usprawnia działanie wątroby, zwiększa wydzielanie enzymów trawiennych i detoksykuje organizm z mykotoksyn. Wysyłają małe ilości np. 10-25 kg cena ok 27 zł netto

 

Na tuczu podaję go zamiast środków od mykotoksyn, ale na lochy jest za słaby tam stosuje tylko sprawdzony Biomin Plus

 

Chociaż jeżeli trafią nam się duże dawki np. DON-u powyżej 2000-3000 ppm to żaden środek nie pomoże. W większości jednak przypadków nie widać żadnych objawów obecności toksyn w paszy, jedynie niezauważalnie spadają delikatnie przyrosty.

 

Czasami da się zauważyć że przy większej ilości mykotoksyn, świnie bardziej wyrzucają paszę i ryją szukając innej

Edytowano przez Elrond

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo    0

Ja proponuje Ci detoxa plus 10 kg 180 zł DETOXA PLUS (preparat wychwytujący i unieszkodliwiający mikotoksyny

 

Poprawia apetyt. Wpływa na przyrost wagi. Jest w przystępnej cenie stosuje się go 1 kg na 1 tonę paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, czy stosujecie w paszach dla prosiąt, warchlaków i tuczników preparaty wiążące toksyny jeśli tak to podajcie przykłady takich preparatów. Drugie pytanie czy w paszy dla tuczników stosujecie oleje roślinne celem natłuszczenia. Jeśli tak to ile lejecie na tonę. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

Podstawa to jakość zboża jeżeli masz złej jakości ziarno to i dając 10 kg środka będą objawy. To tak jak dawać trutkę i jednocześnie wit.K jako środek na tą trutkę. Podobna zależność. Szczególnie na prosiętach to widać gdzie często hodowcy dają słabe jakościowo ziarno ( o białku nie wspominając ) a później jest płacz że biegunki, charłactwo czy obrzekówki i upadki. Profilaktyka to ok. 1kg/t. Liderzy Biomin/Alltech lub po taniości węgiel za 3 zl :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Najtaniej wyjdzie Zeofirex 6 zł do tony

Są tez inne preparaty z dodatkiem scian drożdży wtedy koszt około 12  zł do tony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz76    2

Podstawa to aby nie sorbował witamin.

Jest taki preparat Karbiowit czy jakoś tak. Środek opatentowany w Polsce , nie wiąże witamin. Około 9 zł kg.

Producent Feinor z woj łódzkiego. Polecany przez mleczarnie do zwalczania zapaleń wymion. I Uniwersytet Przyrodniczy Lublin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukaczmarek
      Ze względu na dużo pytań podaję moje dawki żywieniowe dla trzody chlewnej od odsadzenia do końca tuczu
       
       
      Prestarter odsadzeniowy (do 2-3 tygodni po odsadzeniu)
       
       
       
      Jęczmień 350 kg,
      pszenica 350 kg,
      soja HP300 80 kg
      mączka rybna 70% 50 kg,
      laktoza 50 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 50 kg,
      premiks z LNB 821061 40 kg
      olej sojowy 20 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 4 kg.
       
       
      Prestarter 13-20 kg
       
      Jęczmień 400 kg,
      pszenica 340 kg,
      mączka rybna 70% 25 kg,
      laktoza 25 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      olej sojowy 15 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 2 kg. (podawany tylko przez 2 tygodnie)
       
       
      Starter 20-40 kg
       
      Jęczmień 480 kg,
      pszenica 300 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      mączka rybna 70% 15 kg
      olej sojowy 13 kg,
      zakwaszacz 3 kg.
       
      Tu powinien być jeszcze grower i finiszer ale ja daje tylko jedną dawkę do końca tuczu
       
       
      Grower/finiszer 40-120 kg
       
      Jęczmień 500 kg,
      Otręby pszenne 180 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 140 kg, (pod koniec tuczu spokojnie można zejść do 100 kg)
      Pszenica 100 kg,
      Owies 50 kg,
      Premiks z LNB 820090 20 kg,
      Olej sojowy 10 kg,
      Zakwaszacz 1 kg,
       
       
      Składy są ułożone na moją bazę paszową. Jak widać nie ma tu pszenżyta które zwykle dominuje u mnie w dawkach ale jako ze wszystko w okolicy wymarzło i jest trudno dostępne a jęczmienia i mieszanek jest pod dostatkiem to właśnie on tworzy bazę paszową.
       
      Jeśli ktoś będzie chętny na mieszanki dla loch to też mogę podać.
       
      EDTI 1
       
      A więc podaję i dla loch
       
       
      Locha karmiąca
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 200 kg,
      Pszenica 100 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 120 kg
      Premiks z LNB 8253 40 kg,
      olej sojowy 10 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
       
      Locha prośna
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 350 kg,
      Owies 75 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 20 kg ( w dawce miałem 50 kg ale się otłuszczały więc zmniejszyłem na 20 kg)
      Premiks z LNB 8252 25 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
      Dodaje że są to moje dawki które metodą wielu prób się u mnie sprawdzają. najlepiej ustalić żywienie ze swoim żywieniowcem w oparciu u własne zaplecze paszowe
    • Przez klusek
      z jakiej firmi kupujecie koncentraty swiniom??i lie kupujecie
    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez lukasz76
      Czy stosuje ktoś w żywieniu świń śrutę słonecznikową?  Jakieś doświadczenia ?
    • Przez lukaczmarek
      Mam takie pytanie. Jako ze ostatnio mam problemy z zakupem zboża za to pod dostatkiem w okolicy kukurydzy chciałbym sie dowiedzieć ile% w dawce można jej stosować. Chodzi mi głównie o warchlaki i tuczniki?\
      Chodzi mi o zwykła suszoną kukurydzę nie CCM
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj