waldek315

Zbiornik paliwa

Polecane posty

Piotrek14    218

to 60 pisze w instrukcji obsługi że 68 l ale każdy ma swoją teorie na ten temat ;)


Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak pisze w instrukcji że ma 68 L - to wytłumacz mi jaką można mieć własną teorię na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1207    16

witam, niecodzienne pytanie :) w baku w C-360 jest juz troche syfu i chcialbym wkoncu go wyczyscic stad moje pytanie, czy da rade wyczyscic bak bez sciagania kabiny? Myslalem o wymyciu go myjka wysokocisnieniowa lecz sie boje ze bedzie mi pozniej rdzewial. macie jakies pomysly? jak wy to robiliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

a po co odkręcać w ogóle bak?? nie łatwiej wziąć wlać do pustego baku z 15 litrów i przejechać się po jakichś dziurach a następnie postawić go od górki żeby bak był przechylony na tą stronę gdzie jest kranik i spuścić paliwo?? A potem powtórzyć to drugi raz? Ja tak czyściłem w swojej i jest git ;)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No najlepiej zrobić tak jak kolega wyżej.Albo wąż do baku i ładujesz wody ile wlezie.

 

 

Był już kiedyś taki temat.

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja też kiedyś już myślałem jak to zrobić jak będzie się coś działo z moją c-360 ale widzę że kolega @HondaMtx już poddał dobre rozwiązanie problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wszystko zależy jak wyglada brud w baku. Jak się syf nalepił na dnie to nic to nie da. Myjką wiele nie narobisz bo jest przegroda.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ale ta przegroda to chyba nie we szystkich jest? Ja bynajmniej chyba nie mam.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

osobiście bym myjką wysokociśnieniowa baku nie czyścił bo by mógł zardzewieć i dopiero wtedy by było. A poza tym nie spuścisz co do kropli wody z baku. Jeszcze by się potem paliwo zmieszało z wodą i by było nie ciekawie ;)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jak się woda zmiesza z paliwem to sie zrobi takie mleko.Jak do 60 raz wlejesz to się nic nie stanie.A zbiornik to i tak Ci zardzewieje po dłuższym postoju nawet jeśli nie będziesz czyścił go myjką.Zeby nie zardzewiał to trzeba stosować zasadę pełnego zbiornika.Albo lać denaturat do baku na zimę i już.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1207    16

syf jest na dnie w postaci kleistej mazi koloru brazowego/rudego :/ Moim zdaniem samo przejechanie po dziurach nic nie da. bo gdyby mialo to pomoc to by mi juz dawno samoczynnie poszlo na uklad paliwowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A to masz tak że on ci co chwile ciągnie syf i się zapowietrza ?Weź zdejmij bak odkręć kranik i lej wode ile wlezie i powinno pomóc.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dobrze wodą umyć. Myjką można, zwykłym wężem Porządnie wodą przepłukać parę razy. Żadnej jazdy bo nic nie da

Ja tak myłem w tamtym roku w bizonie i parę lat temu w 1224. Tylko że miałem ściągnięte

Potem pozostawić na słońcu ciągnik to woda odparuję i po problemie.

Nie ma możliwości żeby zerdzewiał bo on jest tak natłuszczony ropą, że nie go nie weźmie jak się raz czy dwa tak zrobi.

Jak stary bab jest zerdzewiały w środku to trzeba go wyciągnąć i wsypuję się żwir z wodą i dobrze przewracać.potem wysuszyć i po problemie.

Jak w 1224 czyściłem w zimie, to na piecu do położyłem w garaży. Nagrzał się i woda odparowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Ja to u siebie jak kiedyś czyściłem w 30-stce bo był zasyfiony nie wiadomo czym i ciężko było coś z tym zrobić to wyjmowałem bak do środka nasypałem bardzo drobnych kamyków do tego trochę wody z mydłem i przyczepiłem do betoniarki pokręcił się tak przez 15 minut i aż lśnił w środku:) Potem mycie dokładne wodą na słońcu wysechł i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12

ja kiedyś słyszałem że niektórzy to wsypują nakrętki itp i dolewają trochę ropy i potrząsają zbiornikiem, ja sam tego nie stosowałem, ale ci co tak robili to mówili że dobrze się wyczyści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1207    16

no tak ale do tego trzeba wyciagnac bak, a zeby to zrobic trzeba albo rozpolowic ciagnik albo podniesc kabine a ja wolalbym tego uniknac. Syf jest na dnie i zaciaga do pompy, dalem na przewodzie doprawadzajacym paliwo do pompy zasilajacej filtr przeplywowy i zdaje egzamin ale sie szybko zapycha. Chyba mimo wszystko spróbuje umyc go myjka, najpierw cisnieniem ten caly brud sprobuje od dna odkleic a nastepnie bede plukal duza iloscia wody, upaly sa to woda wyparuje a wtedy zaleje go ropa :) jeśli sie uda to fajnie, jesli nie to coż bede musial jednak wyciagac bak ale co mi szkodzi sprobowac? :) Druga sprawa jak doszczelniacie kraniki w swoich ciagnikach? bo te nowe kraniki sa g**no warte już kupilem 3 i przecieka w miejscu chodzenia elementu zamykajacego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Jest jeden sposób bardzo skuteczny, wrzucić palącą się zapałkę do pełnego baku. Ale tak na serio to u mnie nakrętki największe jakie miałem, nalać trochę paliwa pojeździć po największych dziurach a potem w domu wypłukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

no tak ale do tego trzeba wyciagnac bak, a zeby to zrobic trzeba albo rozpolowic ciagnik albo podniesc kabine a ja wolalbym tego uniknac. Syf jest na dnie i zaciaga do pompy, dalem na przewodzie doprawadzajacym paliwo do pompy zasilajacej filtr przeplywowy i zdaje egzamin ale sie szybko zapycha. Chyba mimo wszystko spróbuje umyc go myjka, najpierw cisnieniem ten caly brud sprobuje od dna odkleic a nastepnie bede plukal duza iloscia wody, upaly sa to woda wyparuje a wtedy zaleje go ropa :) jeśli sie uda to fajnie, jesli nie to coż bede musial jednak wyciagac bak ale co mi szkodzi sprobowac? :) Druga sprawa jak doszczelniacie kraniki w swoich ciagnikach? bo te nowe kraniki sa g**no warte już kupilem 3 i przecieka w miejscu chodzenia elementu zamykajacego

 

Jaką Ty masz kabinę.Z tego co piszez to wynika że kwadratową,nie musisz rozpoławiać.Tylko odkręcić lewarek od biegów i kolumne kierowniczą i on ci wyjdzie.

 

Jest jeden sposób bardzo skuteczny, wrzucić palącą się zapałkę do pełnego baku. Ale tak na serio to u mnie nakrętki największe jakie miałem, nalać trochę paliwa pojeździć po największych dziurach a potem w domu wypłukać.

 

Wrzucenie zapałki ci nic nie pomoże, nawet się nie zapali bo rope musisz podgrzać i dopiero Ci się zapali.

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chyba że ktos jeździ na benzynie to może sobie polatać :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

no że ropa się nie zapali to nie był bym taki pewien sąsiad paczył zapałkom w trzydziestce to wylądował w szpitalu z oparzeniami twarzy bo opary zajarzyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Opary moga, a ropa sama w sobie potrzebuje wyższej temp do zapłonu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Ja też miałem problem z brudnym bardzo zasyfiałym bakiem przy 60. Kabiny nie chciało mi się specjalnie ściągać więc dałem krótki wężyk aby nieco wystawał. Od tego czasu zero problemu, jest jedno ale trzeba pamiętać aby mieć zawsze trochę więcej paliwa. Przez wystający wężyk nie wciągnie do zera. Jak było grzebane w skrzyni bak został wyciągnięty i wyczyszczony ropą razem z nakretkami oczywiście bez rdzy.

Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Celownik07
      Jak osiagnac taka wysokosc siedzenia jak na zalaczonym obrazku- to jest "fabryczna" wysokosc? Aktualnie u mnie lezy na plecaku a nie widze mozliwosci jakiejkolwiek regulacji. Dzis troche tam podlubalem : sworznie( te grube)  troche zpracowane ale nie jakos drastycznie- fabrycznie poblokowane, tulejki kompletne, sprezyny nie wyciagniete. Szukam jakiegos punktu zaczepienia od czego zaczac remont by osiagnac to co na zdjeciu. 

    • Przez tomb2
      Poszukuje w trbie pilnym sybole lakierów do C-360 Głównie chodzi mi o zółty ktorym malowane były blachy. Jakby ktoś miał jeszcze symbol siwego (blok silnika) i kremowego (felgi) Będe bardzo wdzięczny.
      Pozdrawiam
    • Przez krzys924
      Witam.. ostatnio miałem mały wypadek polegający na tym ze cofną sie wałek od pośredniego koła rozrzadu i zahaczył o przeciwwagę... rozebrałem silnik i okazało sie ze przeciwwaga jest strasznie luźna i zaczepia o blok silnika a wałek od tego koła pośredniego jest zgięty i mam w związku z tym parę pytań.. czy mogłem uszkodzić wał korbowy to znaczy czy mógł pęknąć lub zgiąć sie . czy dokupię oddzielnie jedna przeciwwagę i czemu ona sie poluzowała ???
    • Przez Marionos
      Witam
      Do pacjenta C360 z kabiną Sokółka przypasowałem Tura z prlu i o dziwo wieżyczki kolidują z kabiną.
      Po maksymalnym przespawaniu mocowań na sankach będzie oki, czy odpuścić?
      Sanki i kabina jak na zdjęciach:


    • Przez Maciek90
      Mam problem z obrotomierzem w C-360. Kupiłem linkę potrzebną do jego działania i wkręciłem ją na swoje miejsce tzn. pod prądnicą. Po uruchomieniu silnika linka nie kręci się. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj