arielo

Problem z odpaleniem t25

Polecane posty

rafcio    3

Ja kupiłem nową instalacje i powywalałem to wszystko i jest git :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar56cin    8
Ale normalnie mam prąd włączony i nie kręci dopiero jak śrubokrętem zapalam wyłącze i włącze prąd i jest normalnie ze stacyjki normalnie tylko ze czasem mi nie lapie dlatego na krotko zapalałem

 

 

Śrubokręt nie służy do odpalania ciągnika. Jeżeli wynikły z tego powodu jakieś problemy, to możesz mieć pretensje sam do siebie.

 

 

 

Co masz na mysli mówiąc ,,nie łapie,,? Jak niełapie to słychac tylko takie mocne tyknięcie z okolic rozrusznika, i nic pozatym?. Czy porostu nic się niedzieje?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wirus07    0

Tak słychać tylko takie tyknięcie i to w dodatku w tym miejscu co się włącza świeca płomieniowa czasami złapie czasami nie (pewnie stacyjka do wymiany) Ale dlaczego jak zapalam śrubokrętem to po wyjęciu śrubokręta z pomiędzy tych śrub rozrusznik nadal kręci??(to nie był pojedyńczy przypadek za każdym razem tak jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1113    0
Napisano (edytowany)

Pokręćcie rozrusznikiem na krótko na wyciągniętym odprężniku. Czy jak wyjmiecie ten (klucz,śrubokręt) to rozrusznik nadal kręci?

Bo u mnie kręci skończy dopiero jak wyłącze mase i nie wiem czy rozbierać rozrusznik.Bo gdy odpalam ze stacyjki jest normalnie.

Sprawa dotyczy orginalnego rozrusznika.

Edytowano przez rolnik1113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

dziś odpalałem właśnie w taki sposób swojego ruska czyli na ostro i po rozłączeniu klucza lub śrubokręta rozrusznik przestaje kręcić, musisz mieć coś padnięte w elektromagnesie i zwiera, pewnie nie obędzie się bez wyciągania rozrusznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar56cin    8

Muszisz wymienic elektromagnes, to on odpowiada za zwieranie styków rozrusznika i ich rozwieranie. Musisz wyjąć rozrusznik, wykręcic dwie sróbki od elektromagnesu i wywalic go na złom :D , wsadz nowy i będzie git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wirus07    0
Napisano (edytowany)

@mar56cin

Wymiana alektomagnesu nie jest aż taka trudna żebyś musiał opisywać jak to zrobić

Chyba będzie umiał :)

Edytowano przez wirus07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar56cin    8

Tak tylko w poprzednim temacie autor pisał o tym samym, chyba niezrozumiał i założył nowy temat :) , więc chciałem dokładnie powiedziec co ma zrobic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Ale co kręci i potem przestaje kręcić czy kręci kręci i nie zapala?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

A może odprężnik masz podniesiony ? :P

 

Opisz szczegółowo co jest nie tak ... Przy niskich temperaturach tak się dzieje ?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampa    0

odprężnik jest dobrze ale nie chce palić przy niskich temperaturach na rozciąg też nie pali

 

uważam że przyczyną może też być rozrusznik może trzeba kupić nowy albo tuleje wymienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Kolego trochę chaotycznie piszesz i nie wiem o co ci chodzi z tym odpaleniem, próbowałeś odpalać przez zaciąg drugim ciągnikiem jak tak i jak odpala to rozrusznik do roboty lub akumulator nie trzyma bo zaczęły się minusowe temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaelxxxl    0

Witam

A może zawory są nie wyregulowane i brak kompresji... Jakiś opis dokładniejszy co robisz i jakie są objawy bo z tego co podałeś to zrozumiałem, że:

- rozrusznik kręci cały czas

- odprężnik wciśnięty

- na zaciąg też nie pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego nie grzeb na razie w zaworach tylko odkręć przewody od pompy paliwowej i zobacz czy pompa podaje paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Mam Problem z T-25,wcześniej ładnie palił,wszystko bylo ok,teraz mu cos odj... i silnik pracuje tylko jak go podpompuje pompką zasilającą,bez pompowania gaśnie.Wygląda na to jakby paliwo nie dochodziło,ale czy to jest to.miał ktoś z was podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaptOOrniC    2

Może masz zabrudzony filtr paliwa . Kiedy ostatnio wymieniałeś ??

Obawiam się też ,że mogła zepsuć się pompa paliwowa, ewentualnie awarii uległo jej zasilanie z zbiornika. Może być wiele przyczyn więc ciężko coś prognozować .


Sprzedam Ursusa 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

miałem podobne problemy, wymieniłem filtry, przewody i pompę zasilającą i nic nie pomogłoangry.gif

dopiero wymiana pompy wtryskowej załatwiła sprawęwink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrzej2110
      Witam
       
      Mam problem z 3512. Gdy chce go odpalić z komina leci czarny dym a silnik nie chce załapać. na hol zapala. Co zrobić żeby palił z rozrusznika?? Dodam ze wtryski ma wymienione i zawory były regulowane.
    • Przez hanomag
      Mam problem z ciągnikiem CASE 956XL.
       
      Zimny silnik nie chce odpalić z rozrusznika, "na pych" odpala lekko. Gdy silnik jest rozgrzany, można go uruchomić rozrusznikiem, lecz kilka godzin później znowu nie można uruchomić z rozrusznika. Akumulator jest zdrowy.
       
      Proszę o wskazówki gdzie może leżeć problem.
    • Przez stefan312
      Witam
      Mam problem z john deere 2140, otóż gdy jest rozgrzany i go zgasze to on nie chcę zapalić. Jak przekręcam włącznik to słychać pyknięcie u góry w kabinie. Byłem już u dwóch mechaników i nic nie poradzili.
    • Przez bartas19
      Witam jak w temacie. Jechałem z prasą rolującą ciągnik zdechł i d*pa blada. elektryka ok. Pompa wtryskowa ok. Pompka zasilająca nowa a ten gnój nie chce odpalić. Jakieś pomysły????
    • Przez lordrolnik
      witam wszystkich mam problem z zetorem 5718. Problem jest taki wszystko było dobrze palił na dotyk po przywiezieniu go na lawecie zaczęły się problemy kiedy zjechałem to poszedł olej przez kolektor i teraz długo kręci i nie może odpalić proszę o pomoc .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj